Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dzień świra i inne teksty filmowe

Marek Koterski

Dzień świra i inne teksty filmowe

8.2

(5 ocen) wspólnie z

39,00

 

Poznajcie teksty z świetnych, wielokrotnie nagradzanych filmów w reżyserii Marka Koterskiego.

Książka zawiera: „Dom wariatów”, „Dzień świra”, „Baby są jakieś inne”, „Życie wewnętrzne”.

„Dom wariatów” to film obyczajowy wyprodukowany w 1984 roku. Stanowi pierwszą część trylogii o Adasiu Miauczyńskim. Główny bohater odwiedza swoich rodziców. Wizyta ta ostatecznie wywołuje u niego załamanie nerwowe.

„Dzień świra” to polski film fabularny, który swoją premierę miał w 2002 roku. Został wyprodukowany przez Juliusza Machulskiego i Włodzimierza Otulaka. Główną rolę (Adasia Miauczyńskiego) odegrał Marek Kondrat. Postać stanowi alter ego reżyseria. Film został nagrodzony Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

„Baby są jakieś inne” polski komediodramat z 2011 roku. Fabuła filmu ma charakter jednowątkowy i stanowi ją dialog dwóch mężczyzn podróżujących samochodem. Rozmawiają oni głównie na temat kobiet i różnić między płciami.

„Życie wewnętrzne” polski film psychologiczny z 1986 roku. Główną rolę w filmie odgrywa Miauczyński – 40-letni inteligent, ulubieniec Koterskiego.

Ponadto do książki należą teksty z filmu „„Nienawidzę”.


Marek Koterski (ur. w 1942 roku w Krakowie) – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i dramatopisarz. Absolwent wrocławskiej polonistyki oraz reżyserii w PWSFTViT w Łodzi. Autor kilkunastu filmów średnio- i krótkometrażowych oraz dziewięciu fabularnych. Film „Dzień świra” otrzymał Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2002), odtwórca głównej roli Marek Kondrat został uhonorowany nagrodą dla najlepszego aktora. Za film „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marek Koterski otrzymał m.in. nagrodę dla najlepszego reżysera na FPFF w Gdyni (2006).

Czuły Barbarzyńca Press
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-950-4552-3

Liczba stron: 328

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

YouTube

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...