Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jeszcze krótsza historia czasu

Stephen W. Hawking, Leonard Mlodinow

Jeszcze krótsza historia czasu

7.7

(929 ocen) wspólnie z

27,77

Uproszczona wersja klasyki literatury popularnonaukowej

„Krótka historia czasu”, światowy bestseller Stephena Hawkinga, zdążyła już wejść do kanonu literatury popularnonaukowej. Do jej sukcesu przyczyniły się zarówno renoma autora, jak i zagadnienia, którymi się w książce zajmuje: natura przestrzeni i czasu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę profesorowi Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji. Autor postanowił wyjść temu naprzeciw. Tak też powstała „Jeszcze krótszej historii czasu” - wyraz dążenia autora do uczynienia jego dzieła bardziej przystępnym i bardziej aktualnym dla czytelników.

Książka jest znacznie mniej obszerna, co nie znaczy, że uboższa pod względem zawartości. Niektóre z głównych zagadnień zostały potraktowane bardziej szczegółowo niż pierwotnie, przy czym pominięto czysto techniczne zagadnienia. Trudniejszym zagadnieniom, jak między innymi teorii względności, zakrzywieniu czasoprzestrzeni, teorii kwantowej - poświęcono osobne rozdziały.

Zmiany te pozwoliły autorom rozwinąć szczególnie interesujące tematy, oraz włączyć do książki wyniki bieżących badań - od najnowszych odkryć w teorii strun po fascynujące osiągnięcia w poszukiwaniach jednolitej teorii wszystkich sił natury. W ten sposób „Jeszcze krótsza historia czasu” będzie dla niespecjalistów przewodnikiem po aktualnych tematach badań, odkryciach oraz poszukiwaniach tajemnic natury i sekretów kryjących się w zakamarkach przestrzeni i czasu.

Tekst dodatkowo uzupełnia trzydzieści siedem kolorowych ilustracji.

Stephen Hawking jest profesorem matematyki na University of Cambridge, w katedrze Lucasa, którą niegdyś zajmował Newton. Jest autorem między innymi zbioru esejów „Czarne dziury i wszechświaty niemowlęce” oraz popularnonaukowej książki „Wszechświat w skorupce orzecha”.

Leonard Mlodinow – fizyk, współautor tego wydania, wykładał w Caltechu, pisał scenariusze seriali ‘Star Trek: The Next Generation’ oraz ‘MacGyver’; jest autorem książek ‘Euclid's Window’ i ‘Feynman's Rainbow’ oraz współautorem serii książek dla dzieci ‘The Kids of Einstein Elementary’.

Zysk i S-ka
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-7785-296-5

Tytuł oryginalny: A Briefer History of Time

Liczba stron: 158

Zysk i S-ka

Format: 155x235

Cena detaliczna: 39,90 zł

O kosmosie

Jak nieoczekiwanie zmienia nas technologia?

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...