Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Netflix. To się nigdy nie uda

Marc Randolph

Netflix. To się nigdy nie uda

44,99 zł

2935

 

 Idea, wiara i przekonanie. Opowieść o tym, jak powstawał Netflix

Dawno, dawno temu na rynku królowały stacjonarne wypożyczalnie filmów. Wszyscy naliczali kary za przetrzymywanie kaset, o streamingu wideo nikt jeszcze nie słyszał, a upowszechnienie się technologii DVD wydawało się równie bliskie, co wprowadzenie latających deskorolek. Tak właśnie wyglądał świat w 1997 roku, kiedy Marc Randolph wpadł na pewien pomysł: wykorzystać internet do wypożyczania filmów DVD.
Razem z Reedem Hastingsem, głównym inwestorem, założył firmę, a sam objął fotel dyrektora generalnego.

Teraz, przy blisko 170 milionach subskrybentów, triumf Netflixa wydaje się czymś oczywistym, lecz na początku niewielu wierzyło w ten rewolucyjny start-up, a na każdym kroku czaiły się przeszkody. Ta książka jest nie tylko opowieścią z pierwszej ręki o początkach legendarnego przedsiębiorstwa. To także odpowiedź na fundamentalne pytania o podejmowanie ryzyka tak w interesach, jak i w życiu prywatnym:
Jak zacząć?

Jak przetrwać rozczarowanie i klęskę?

Jak poradzić sobie z sukcesem?

Czym w ogóle jest sukces?

Od pomysłu, przez budowanie zespołu, aż po świadomość, kiedy należy odpuścić. Ta książka jest nie tylko doskonałą przypowieścią o spełnianiu marzeń, ale też jedną z najbardziej spektakularnych i mądrych lekcji przedsiębiorczości

Sine Qua Non
Liczba stron: 424

Sine Qua Non

Format: 14.0 x 20.5 cm

Cena katalogowa: 44,99 zł

Autor o powstaniu Netflixa

Adam Piech

Nietuzinkowa historia

Fantastyczna książka. Bardzo wciągająca już od pierwszej strony. Z Netflix korzysta teraz prawie każdy ale nie każdy wie jaka była jego historia. Gorąco polecam książkę, zawiera dużo ciekawych informacji o których z całą pewnością nie dowiecie się z internetu, a być może pomoże Wam pójść własną drogą i założyć równie obiecujący biznes. 

Martyna Czekaj

Gorąco polecam

Netflix, towarzyszy mi odkąd pamiętam. Moja prawie cała rodzina również zachwycona jest tą platformą. Bez zbędnego wychodzenia z domu możemy oglądać film czy serial o którym sobie zamarzymy. Fantastycznie będzie poznać historię. Co przeszli twórcy bo nie wątpienia na lata 90 był to pomysł bardzo szalony.  Zachęcam do przeczytania zwłaszcza netflixholiką. Bardzo wciągająca książka która zawiera dużo ciekawych informacji. 

Weronika Płaszowska

Zaskakująca historia strony internetowej

Czy czasami zastanawiacie się podczas oglądania filmu, jak powstała dana platforma, z jakimi trudnościami musieli sobie poradzić twórcy? Na pewno nie. Ta książka nie dość, że jest świetnie napisana to jeszcze pozwoli Wam zgłębić tajemnice Netflixa. Przekonacie się czy jej twórcy liczyli się z taką popularnością ich strony, z której korzystają teraz miliardy ludzi na całym świecie. Ja jestem zachwycona po przeczytania, nie wyobrażałam sobie jaki ogra pracy składał się ta jedną niepozorną stronę. 

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...