Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Śmiertelna choroba Hitlera i inne tajemnice nazistowskich przywódców

John K. Lattimer

Śmiertelna choroba Hitlera i inne tajemnice nazistowskich przywódców

7.5

(8 ocen) wspólnie z

49,80

Dlaczego Hitler zaatakował Związek Radziecki już w 1941 roku?

Szokująca kolekcja niepublikowanych 400 zdjęć z prywatnego archiwum doktora Johna K. Lattimera
Dlaczego Hitler zaatakował Związek Radziecki już w 1941 roku?
Powodem mogła być jego nieuleczalna choroba. Prawdopodobnie w 1940 roku dowiedział się, że pozostało mu kilka lat życia. Dlatego wydał rozkaz uderzenia na Rosję, chociaż Niemcy walczyły jeszcze na innych frontach. W następnych latach skrzętnie ukrywana choroba Hitlera stała się przyczyną nie tylko jego słynnych ataków niekontrolowanej furii, ale także serii katastrofalnych decyzji, które doprowadziły do upadku Trzeciej Rzeszy.
W roku 1945 doktor John K. Lattimer, oficer służby medycznej armii Stanów Zjednoczonych, sprawował opiekę lekarską nad nazistowskimi przywódcami sądzonymi przez Międzynarodowy Trybunał
Wojskowy w Norymberdze. Własne obserwacje i dostęp do nieznanych ekspertyz medycznych pozwoliły mu wysunąć zaskakujące tezy na temat zdrowia wodzów Trzeciej Rzeszy.
W tej książce doktor Latti mer po raz pierwszy ujawnił także sensacyjne rozmowy z dwudziestoma dwoma najwyższymi hitlerowskimi dygnitarzami. To, co Göring, Hess, Ribbentrop, Kaltenbrunner opowiedzieli mu prywatnie w swoich celach, odsłania mało znane szczegóły z ich życia.
Ponad 400 niepublikowanych wcześniej zdjęć ich osobistych przedmiotów – pocerowanych skarpetek Hitlera, ogromnej koszuli nocnej Göringa, protez dentystycznych Ewy Braun, spinek do mankietów Kaltenbrunnera w kształcie trupiej główki – uzupełnia szokującą relację ze spotkań z ludźmi, którzy dopuścili się największej w dziejach zbrodni.
Doktor JOHN K. LATTIMER (1914–2007) – wybitny urolog i chirurg, profesor Columbia University, członek Amerykańskiego Kolegium Chirurgów, przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Urologicznego.
Wśród jego pacjentów byli Greta Garbo, Katherine Hepburn, Charles Lindbergh, Dymitr Szostakowicz. W 1972 na prośbę rodziny Kennedych jako pierwszy pozarządowy ekspert i specjalista od balistyki badał dowody dotyczące zabójstwa Johna Kennedy’ego. Z zamiłowania historyk i kolekcjoner stworzył imponującą kolekcję eksponatów z okresu wojny secesyjnej i II wojny światowej.

Amber
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

Data pierwszego wydania:
2016-09-06

ISBN: 978-83-241-5974-1

Tytuł oryginalny: Hitler's fatal sickness and other secrets of the nazi leaders

Liczba stron: 416

Amber

Format: 13.0x20.5cm

Cena detaliczna: 49,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...