Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Światło ukryte w mroku

Sharon Cameron

Światło ukryte w mroku

42,90 zł

2452

 

Jedno pukanie do drzwi mogło dla wszystkich oznaczać śmierć…

Przejmująca powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich – Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ukrywały przez okres 15 miesięcy trzynastu Żydów na poddaszu własnego domu. Wszyscy dotrwali do wyzwolenia.

Przemyśl, 1943 rok. Nastoletnia Stefania Podgórska pracuje w sklepie rodziny Diamantów. Jest zaręczona z jednym z ich synów, co młodzi muszą jednak utrzymywać w tajemnicy – ona jest katoliczką, on Żydem. Wszystko się zmienia, kiedy do Przemyśla wkracza armia niemiecka. Diamantowie zostają zesłani do getta, a matka i brat Stefanii na roboty przymusowe do Niemiec. Sama Stefania zostaje w okupowanym mieście, mając pod opieką kilkuletnią siostrę - Helenkę.

Nagle rozlega się pukanie do drzwi. To Max Diamant, który wyskoczył z pociągu jadącego do obozu śmierci. Siostry podejmują odważną decyzję o ukryciu Maxa, a potem kolejnych. Jest ich już trzynaście...

Kto tym razem zapuka do drzwi?

Wydawnictwo Kobiece
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-664-3698-5

Tytuł oryginalny: The Light In Hidden Places

Liczba stron: 480

Wydawnictwo Kobiece

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 42,90 zł

Tłumaczenie: Urszula Gardner

Book review

Paweł Bobak

Absolutnie polecam

Niesamowicie rzetelna książka. Oparta na prawdziwych wydarzeniach. Kawał dobej... książki, pani Sharon. "Światło ukryte w mroku" to książka, która mocno nas poruszy... To książka o miłości, strachu i przede wszystkim o nadziei. Siostry Podgórskie dały nam wszystkim niezwykłe świadectwo godności człowieka. Uważam, że naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję.
Roskana

Światło kryte w mroku

"Strach przychodzi w ciemnościach, gdy leży się nieruchomo i czeka, aż rozlegnie się pukanie do drzwi".

Historia sióstr Podgórskich, które przyjęły pod swój dach trzynaścioro Żydów z getta dogłębnie porusza. Mimo przerażającej rzeczywistości II Wojny Światowej, jest w niej nadzieja i miłość. Miłość do drugiego człowieka. Do trzynaściorga prawie obcych ludzi, dla których siostry ryzykowały życie. Każde kolejne pukanie do drzwi mogło oznaczać śmierć. Można sie zastanawiać skąd tyle dojrzałości, wiary i niezłomności u tych młodych kobiet? Skąd ogromna odwaga i gotowość do poświęceń? Czy my, w dziesiejszych czasach, bylibyśmy zdolni do takiego świadectwa człowieczeństwa? 

Kinga

Światło ukryte w mroku.

„Światło ukryte w mroku" to powieść oparta na faktach, o dwóch polskich siostrach Stefanii i Heleny Podgórskich. Wybucha II Wojna Światowa. Stefania wraz z siostrą postanawia pomoc rodzinie Diamantów - Żydom, u których pracowała przed wojna,a którzy zostali zesłani do getta. Dzięki ich ogromnej sile i poświęceniu uratowały w sumie 13 Żydów, ukrywając ich na poddaszu swojego domu. W powieści autorka pokazała codzienne zmagania zarówno osób ukrywających się, jak i Stefanii oraz jej malutkiej siostry. Ostrożność. Codzienny strach. Codzienna walka. Ogromna siła i zaparcie...Wstrząsająca.
Cena pakietu

82,80 zł

4846

Cena pakietu

82,80 zł

4846

Cena pakietu

87,80 zł

5146

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...