Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Turbopatriotyzm

Marcin Napiórkowski

Turbopatriotyzm

39,90 zł

2299

 

Uważnie przyglądając się modelom patriotyzmu o wiele łatwiej jest lepiej zrozumieć współczesną Polskę. Sfera polityczna w naszym kraju jest nie jest organizowana przez zderzenie dwóch partii, ale podział na Polskę Uśmiechniętą, której symbolem jest czekoladowy orzeł Bronisława Komorowskiego oraz Polskę Ufortyfikowaną, która dumnie kroczy w Marszu Niepodległości, a politycy prawicy w swoich przemówieniach mówią o niej bardzo barwny sposób. Jest to opisane pojęciami softpatriotyzmu i turbopatriotyzmu.

Z jednej strony mamy otwartość i optymistyczne dążenie ku przyszłości, to zadowolenie jednak łatwo zmienia się w pełne pogardy ignorowanie tych, którzy pozostali z tyłu w ,,marszu na Zachód’’. Z drugiej mamy lęk przed utratą tożsamości oraz czymś obcym, jest duża fascynacja przeszłością oraz godna uwagi umiejętność przywracania godności i dumy.

Dzieła starych mistrzów, centra miast i najdalsze peryferia internetu, moda i gry komputerowe oraz pokultura… To wszystko miejsca bitew toczącej się walki pomiędzy dwoma modelami tożsamości narodowej. Partyjna polityka jest tutaj zaledwie wierzchołkiem góry lodowej.

Czarne
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2019-08-28

ISBN: 978-83-804-9901-0

Liczba stron: 320

Cena katalogowa: 39,90 zł

Martyna Wójcik

Polecam!

Bardzo dobra książka, warto zapoznać się z tym co autor ma do powiedzenia. To świetna intelektualna rozrywka, a zawarte przez Marcina Napiórkowskiego analizy są bardzo trafne. Szkoda, że ta pozycja ma jedynie lekko ponad 300 stron. Polecam.
Łukasz Kądrowski

Warto przeczytać

Mam nadzieję, że Napiórkowski jeszcze powróci do tej tematyki, ponieważ według mnie nie została ona do końca wyczerpana. Autor ma wręcz swoistą lekkość w pisaniu dzięki czemu pozycje o polskim nacjonalizmie czyta się bardzo przyjemnie. Jest tutaj zawarte również wiele ciekawych myśli, które warto poznać. Jak najbardziej polecam.
Kacper Cieślik

Obszerna tematyka

Książka idealna dla każdego kto chociaż trochę interesuje się polityką i tym co dzieje się w naszym kraju! Mam nadzieje, że autor jeszcze poruszy tę tematykę, bo każdy z poruszanych w tej pozycji tematów  według mnie zasługuje na oddzielną książkę.
Cena pakietu

109,80 zł

6493

Cena pakietu

84,80 zł

4993

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...