Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Uzbrojenie rycerskie na Śląsku w XIV w.

Robert Heś

Uzbrojenie rycerskie na Śląsku w XIV w.

35,00

 

Dr Robert Heś jest uznanym wrocławskim badaczem młodego pokolenia, pracownikiem Muzeum Narodowego we Wrocławiu, wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego, autorem wielu publikacji, w tym monumentalnej pracy poświęconej śląskim komandoriom joannickim. Tym razem bierze na swój warsztat przełomowy w zakresie uzbrojenia wiek XIV. Choć treść została tematycznie zawężona do Śląska, to książka z pewnością stanie się podstawowym źródłem dla badaczy uzbrojenia i wojskowości na całych terenach obecnej Polski. Praca już zyskała przychylne recenzje autorytetów naukowych. „(…) jest oparta na solidnej archiwalnej podstawie źródłowej, słabo lub w ogóle nie wykorzystywanej do tej pory w niemieckiej i polskiej historiografii. Kwerenda w literaturze przedmiotu została przeprowadzona w sposób bardzo rzetelny (…). Po opublikowaniu stanie się niezbędnym wyposażeniem każdego badacza militarnych dziejów Śląska” - uważa prof. dr hab. Jerzy Maroń z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Tekst jest opatrzony bogatym aparatem przypisów a towarzyszy mu obszerny materiał ikonograficzny, cenny m.in. dla członków ruchów rycerskich chcących z detalami odtworzyć dawne uzbrojenie.

WAW
Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-898-0242-2

Liczba stron: 160

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...