Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wąska ścieżka Dlaczego odszedłem z Kościoła

Artur Nowak, Stanisław Obirek

Wąska ścieżka Dlaczego odszedłem z Kościoła

39,99 zł

2540

 

Artur Nowak prowadzi rozmowę z Stanisławem Obirakiem- byłym jezuitą, który opowiada historię swego życia. Obirak opisuje swoje dzieciństwo, studia w Krakowie oraz w Rzymie oraz doświadczenia związane z Kościołem. Motywem przewodnim rozmowy jest historia pontyfikatu Jana Pawła II. Dzięki rozmowie możemy poznać Wielkiego Polaka z całkiem innej strony. Dowiemy się jak wiele ciekawych spotkań doświadczył w swoim życiu profesor Obirka, oraz jak poznanie i nawiązanie relacji z tak wyjątkowymi postaciami ukształtowało go jako człowieka i pozwoliło mu odnaleźć swoją “drogę życia”.

Rozmowa, którą prowadzi Artur Nowak ze Stanisławem Obirkiem łączy watki autobiograficzne z głęboką refleksją nad tym, co dzieje się przez ostatnie lata z polskim Kościołem. Czytając tę książkę miałam wielką przyjemność i radość z obcowania z tak otwartym, szerokim i wolnym umysłem. Bardzo ich nam potrzeba w tych niespokojnych i pełnych chaosu czasach.

Olga Tokarczuk

Właśnie z takim Kościołem spotkałem się pracując nad filmem „Tylko nie mów nikomu”. Kościołem zamkniętym, zacofanym, panicznie bojącym się prawdy i ludzi myślących. Profesor Obirek zna te wszystkie kościelne fobie od środka. Przedstawia je bardzo celnie ale z właściwą dla siebie delikatnością. Rysuje w sumie smutny obraz Polski zdominowanej przez to wstecznictwo, które zapoczątkował „Papież Polak”.

Marek Sekielski

Moja perspektywa jest taka, że polski katolicyzm nie tylko oddalił się w ostatnich 30 latach od chrześcijaństwa, ale też przestał być religią. Teza wydaje się mocna, mam jednak argumenty, które przytaczam w tej książce, które nie dadzą się odeprzeć. Paradoks polega na tym, że to nie ja nie odszedłem z Kościoła, ale to Kościół porzucił swoją misję.

Stanisław Obirek

Agora
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-268-2959-8

Liczba stron: 336

Agora

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Promocja książki

Kamila Dudek

niesamowita rozmowa

Bardzo interesująca rozmowa, zawierająca osobiste przemyślenia, z którymi każdy z nas powinien się zapoznać, nie tylko katolik. Książka, która zdecydowanie "daje do myślenia". Serdecznie polecam !
Witek Jodak

pomocna

Książka zdecydowanie mnie poruszyła. Doceniam szczerość i wiedzę z jaką podzielił się z nami profesor. Dzięki książce w końcu uzyskałem odpowiedź na wiele nurtujących mnie pytań dotyczących kościoła.
Kamil S.

pozycja obowiązkowa

Książka, która jest prawdziwa, w której poznajemy całą prawdę o życiu zakonnym. Profesor opowiada nie tylko o dobrych rzeczach, mówi też o rozczarowaniu, porusza również temat molestowania.
Cena pakietu

89,89 zł

5534

Cena pakietu

79,89 zł

4934

Cena pakietu

79,89 zł

4934

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...