Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wieczorem w domu. Dalsze rozważania nad  przypowieścią o synu marnotrawnym

Henri J.M. Nouwen

Wieczorem w domu. Dalsze rozważania nad przypowieścią o synu marnotrawnym

6.4

(5 ocen) wspólnie z

17,43

 

 Każdy może odnaleźć siebie w opowieści o synu marnotrawnym Henri J.M. Nouwen był znanym na całym świecie duszpasterzem i autorem ponad 40 książek na temat duchowości, które - przetłumaczone na 22 języki - sprzedały się w prawie dwumilionowym nakładzie. Był także psychologiem, wykładowcą m.in. uniwersytetów Yale i Harvard. W drugiej połowie lat 80. XX w. dołączył do wspólnoty Arka założonej przez Jeana Vaniera, zajmującej się ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie.
Książka Wieczorem w domu to zapis warsztatów, które Nouwen przeprowadził trzy lata przed wydaniem swojej najbardziej znanej książki Powrót syna marnotrawnego. Autor zorganizował je po długim okresie osobistego załamania i poświęcił swoim przeżyciom z tamtego czasu oraz analizie przypowieści o synu marnotrawnym i ilustrującemu ją obrazowi Rembrandta. Nouwen opisuje w tej książce postawy ojca i dwóch jego synów, zastanawia się, którą z postaw my najczęściej reprezentujemy, zaprasza, aby odnaleźć związek tej przypowieści z własnym życiem. Proponuje też ćwiczenia duchowe dla tych, którzy chcą rozwinąć swoją wiarę. To znakomita lektura na Wielki Post. 

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2010-03-15

ISBN: 978-83-240-1314-2

Opracowanie graficzne
Michał Pawłowski

Tytuł oryginalny: Home Tonight

Liczba stron: 144

Znak

Format: 124x195

Cena detaliczna: 24,90 zł

Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...