Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żadna nie ma rzecz przymierza z czasem

Wacław Potocki

Żadna nie ma rzecz przymierza z czasem

49,90

 

Wybór wierszy barokowego poety Wacława Potockiego dokonany przez Krzysztofa Koehlera, to kolejny świetny duet w serii „Poeci do kwadratu”. Wacław Potocki, to nie tylko wybitny poeta, ale także epik, satyryk i moralista, człowiek o niezwykle barwnym życiorysie. Był typowym reprezentantem swojej epoki i mistrzem poezji ziemiańskiej, pisał romanse i fraszki, nie odchodząc od poezji religijnej. W jego twórczości znalazło się jednak także miejsce na wątki antyklerykalne. Wybór poprzedza niezwykle interesujący wstęp Krzysztofa Koehlera.

PIW
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8196-364-0

Liczba stron: 228

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...