Menu

Unitas

Unitas
Dzięki przystępnemu językowi młodsi czytelnicy mogą z łatwością zrozumieć treść i głębokie przesłanie tej historii. Ilustracje, pełne barw i szczegółów, ukazują postać Świętej Rity - od jej dzieciństwa w malutkim włoskim miasteczku, przez trudne momenty jej życia, aż po niezwykłe wydarzenia, które doprowadziły do wyniesienia jej na ołtarze.Książka ma na celu nie tylko przybliżyć dzieciom postać Świętej Rity, ale także zachęcić je do refleksji nad wartościami takimi jak empatia, wytrwałość, przebaczenie i nadzieja w trudnych sytuacjach. Poznając życie św. Rity, dzieci uczą się, że w każdej chwili trzeba zaufać Bogu i wierzyć, że nawet najbardziej skomplikowane problemy mają swoje dobre rozwiązanie.Książka jest idealna do wspólnego czytania z rodzicami, jak i samodzielnej lektury. Zawarta w niej historia z pewnością pozostanie w sercu najmłodszych czytelników na długie lata.
Co to znaczy dobrze sprawować urząd państwowy? Kompetencja to jedno, ale są jeszcze inne ważne niezwykle cechy. Biografia człowieka, który zachęcał i przekonywał, że dobrze jest pracować dla Polski.Przedmową opatrzył prof. Andrzej Nowak
„Ekskluzywny żebrak” to najnowsza, a zarazem ostatnia książka ks. Jana Kaczkowskiego. Jest to zbiór myśli, które ksiądz Kaczkowski wyselekcjonował z autorskich materiałów video oraz homilii, które wygłosił. Autor starał się poruszyć w niej tematy dla niego najważniejsze: miłości, strachu, choroby, wiary... Odpowiedzi ubrał w krótkie felietony, bo najważniejszego nie trzeba tłumaczyć.
Druga część książki będącej świadectwem męczeństwa Unitów w drugiej połowie XIX wieku, spisanej przez ks. Józefa Pruszkowskiego świadka tamtych wydarzeń. Ks. Józef będący wówczas proboszczem łacińskiej parafii Janów Podlaski na podstawie autentycznych świadectw opisał prześladowania Unitów Podlaskich w książce Martyrologium, czyli Męczeństwo Unii na Podlasiu. Po premierze pierwszej części, która cieszyła się dużą popularnością przyszedł czas na publikację części drugiej. W książce bardzo dokładnie została ukazana trudna sytuacja Unitów w czasach prześladowania.
Z przedmowy Autorki do książki: Drogi Czytelniku, trzymasz w ręku owoc mojej obietnicy, którą zawarłam w przedmowie do pierwszej części Zakochani są wśród nas. Napisałam wówczas, że postaram się o kolejne romantyczne komedie napisane życiem. Obiecałam dotrzeć do osób, które odkryły prawdziwą miłość w małżeństwie, kapłaństwie, życiu samotnym czy gdzieś indziej(…). Pracując nad drugą częścią książki Zakochani są wśród nas, dotarłam do osób, które nie są ani duchownymi, ani konsekrowanymi. Nie każda z tych historii nadaje się na komedię romantyczną, choć mówi o spełnionej i prawdziwej miłości – miłości, która czasem jest pełna wyrzeczeń, aby mogła się stawać coraz większa. Wśród moich bohaterów są zdrowi od dziecka, uzdrowieni i przechodzący terapię u najlepszego lekarza Jezusa. Są to osoby żyjące w małżeństwach sakramentalnych (katolickich oraz mieszanych) i w związkach niesakramentalnych; osoby, które do ślubu żyły w czystości, i takie, które czystość rozumiały tylko w wersji higienicznej; rozwodnicy, osoby o różnych orientacjach seksualnych czy preferencjach płciowych. Odpowiadamy wspólnie na pytania dotyczące czystości seksualnej (przedmałżeńskiej i małżeńskiej), tak zwanych białych małżeństw, statusu osób homoseksualnych i transseksualnych w Kościele, małżeństw mieszanych, rozwodników, związków niesakramentalnych, stwierdzenia nieważności sakramentu. Poruszamy delikatne kwestie modlitwy, przebaczenia, dzieci utraconych, dzieciństwa i konsekwencji wychowania, czyli trudnej sztuki życia razem bądź osobno, na dobre i na złe.
Rozmowy niecodzienne to książka o codziennym życiu przeżywanym w niecodzienny sposób, w którym sam Chrystus jest pokarmem zaspokajającym wszelki głód i pragnienie. O swojej wierze, modlitwie, relacji z Bogiem i duchowej walce w sposób zadziwiająco szczery i nienarzucający się, opowiadają duchowni, dziennikarze, reżyserzy, aktorzy, a także ludzie, których być może nigdy nie zobaczymy na pierwszych stronach gazet, a których świadectwo tchnie świeżością żywej wiary. Pośród setek artykułów i reportaży, codziennie informujących nas o tragicznych wydarzeniach czy kłótniach polityków, zebrane w książce wywiady pokazują ludzi świadomych tego, kim są i dla kogo żyją, bo swoje życie budują na Chrystusie. Książka ta to fascynująca duchowa podróż przez ludzkie myśli, wartości, pragnienia. Mamy nadzieję, że lektura książki pomoże wielu Czytelnikom przeżywać codzienne życie w niecodzienny sposób – w głębokiej i przenikniętej miłością relacji z Bogiem oraz drugim człowiekiem.
Pozycja ta to rozmowy Darii Głowackiej z kobietami, które usunęły ciążę. Inteligentne, wykształcone, atrakcyjne, dlaczego więc zdecydowały się na tak desperacki czyn? Co skłoniło je do podjęcia takiej decyzji? Czy nie miały wsparcia ze strony najbliższych? Czy bały się konsekwencji? Czy kiedykolwiek żałowały swojej decyzji? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w naszej książce. Poznacie kobiety, które już zawsze będą żyły z piętnem popełnionej zbrodni. O trudnym wyborze, mającym wpływ na dalsze życie bohaterek, dziennikarka rozmawia szczerze z kilkoma kobietami, które powierzyły jej swoje tajemnice.?
Pozycja ta przygotowywana jest z myślą o najmłodszych czytelnikach naszego Wydawnictwa. Wesołe i radosne krasnoludki opowiadają cudowne bajki, wachlują chmurką słońce. Bogato ilustrowana książka, zawiera dwadzieścia dwa wierszowane utwory, które – mamy nadzieję – spotkają się z Waszym zainteresowaniem. Okażą się „dobre na wszystko, na nudę i niepogodę”. Ze wstępu: Tam za górą, tam za rzeką, Tam, gdzie tęcza jest daleko, Gdzie wiatr szumi i szeleści, Wśród dębowych, wielkich liści, Gdzie niedźwiedzie są i sarny, I gdzie bryka ryś figlarny, Gdzie się puszcza rozpoczyna - Krasnoludków jest kraina. Znane z tego są na świecie, O czym już na pewno wiecie, Że wesołe i radosne Budzą ze snu śpiącą wiosnę. A gdy lato jest gorące, To wachlują chmurką słońce. Zaś jesienią, w pocie czoła, Liczą kropki muchomora...
„Zakochani są wśród nas” to kolejna książka autorstwa Patrycji Hurlak. Autorka tym razem zebrała w niej rozmowy z niezwykłymi ludźmi, które łamią wszystkie stereotypy zakorzenione w naszych głowach. Książka to zbiór historii o prawdziwej, spełnionej i radosnej miłości, o ludziach z „krwi i kości”, którzy zwyciężyli Miłością, miłością która naprawdę istnieje, a o której my często nie mamy pojęcia.
"Królestwo życia i miłości" to kolejny, już trzeci tom zbioru kazań i przemówień okolicznościowych ks. Mariana Stepulaka. Wszystkie teksty znajdujące się w tomie przygotowane były na konkretne wydarzenia natury religijnej, liturgicznej czy też związane były z pracą zawodową Autora, jako naukowca i wykładowcy naukowego. W powyższym tomie zamieszczone zostały napisane w latach 2008-2015. Tematyka tomu składa się na kilka grup: I. Śmierć, pogrzeb II. Święci III. Matka Boża IV. Rok Pański, perykopy ewangeliczne V. Ślub, małżeństwo, chrzest, rodzina VI. Kapłaństwo,duchowość kapłańska VII. Modlitwa VIII. Psychologia religii, rodziny, kultury i społeczności IX. Kościół, naród, państwo
Bóg nie umarł to książka o nadziei. O tym, że Bóg trwa niezmiennie i trwać będzie na wieki wieków, a to oznacza, że i my żyć będziemy, bo – jak pisze autor - „śmierć nie jest końcem, ale początkiem”, jest „kluczem do życia”. Publikacja siedleckiego kapłana to, malowana niczym najpiękniejszy obraz, opowieść o miłości Boga, który – przychodząc do nas – przynosi ze sobą miłość w darze. Co z tą miłością robimy? Dlaczego warto być dobrym? Co znaczy prostować drogę Panu? Czym różni się Boża perspektywa patrzenia od ludzkiej? Czy potrzebujemy odpoczynku przy Źródle? Zapraszamy do lektury niniejszej książki autorstwa ks. Józefa Miszczuka, która przynosi odpowiedzi na te i inne, równie ważne, pytania.
Kiedy rok temu Patrycja pokrótce opowiewdziała mi o swoich niezwykłych przeżyciach, gorąco zachęcałam ją do tego, żeby spróbowała przelać je na papier w postaci scenariusza filmowego. Zamiast scenariusza, dostajemy do ręki, póki co, niezwykły wywiad, świadectwo religijnego nawrócenia. Książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem, paradoksalnie tym większym, że sama jestem odległa od spraw wiary, a nawet, co jest rzadkością w moim pokoleniu, nie jestem ochrzczona. Ale opowieść Patrycji Hurlak, choć jest przez to dla mnie niejako egzotyczna, zrobiła na mnie duże wrażenie. Przede wszystkim Patrycja jest w niej szczera w przyznaniu się do tego, co w swoim życiu uznaje za złe, jak i w opisie trudnej drogi, na końcu której jest ona dzisiejsza, głęboko wierząca i żyjąca w zgodzie z wyznawaną wiarą i jej zasadami. Rzadko kogo stać na tak szczere opowiedzenie o sobie, o sprawach tak intymnych i trudnych. Ilona Łepkowska, producent i scenarzystka filmowa i telewizyjna
Eugeniusz Daszkowski jest osobą nieprzeciętną. Jego literacki dorobek, oparty na 40- letniej karierze morskiej, jest niezwykły. Mając talent pisarski nie gorszy od sławnego Josepha Conrada Korzeniowskeigo, Eugeniusz jest pierwszym prawdziwie polskim pisarzem marynistycznym.
Ksiądz infułat Jan Sikorski ze swoim ogromnym doświadczeniem życiowym, kapłańskim i duszpasterskim, z osobistym świadectwem wiary i postawą gotowości, aby służyć, by być dla innych – jest doskonałym rozmówcą. Bo chyba tylko z perspektywy autorytetu można mówić o tym, co ważne. Dlatego w biograficznym wywiadzie rzece podejmujemy również wiele ważnych tematów z życia Kościoła oraz tych dotyczących przełomowych wydarzeń historycznych.
Ze wstępu Autorki do książki: Co natomiast widać „Z mojego okna”? Życie! Życie widać! Wszystkie kolory tego życia, smaki, zapachy. Blaski i cienie. Tych cieni, bywa że jest sporo. Ale i radości. Czytelnicy lubią radości. Lubią też, gdy mogą identyfikować się z małymi tęsknotami, uśmiechami losu, sprawami codziennymi i powszechnymi. Ale ważne też dla nich jest, że problemy – rodzinne, społeczne, większe i mniejsze, są doświadczeniem wielu z nas. A może nawet wszystkich. I fakt, że coś się wali i pali, i nie wychodzi, i jest kiepsko czasem, nie powoduje… końca świata. Nadal jesteśmy fajnymi ludźmi, nadal się rozwijamy, nadal popełniamy błędy i nadal kochamy. I nadal jesteśmy na dobrej drodze. Chociaż wyboistej.
Przekroczyć siebie to bardzo autentyczna podróż w głąb siebie. Autentyczna, bo oparta na osobistych doświadczeniach drogi wiary autora, holenderskiego księdza Henriego Nouwena, w którego dorobku można znaleźć wiele bestsellerowych książek o duchowości chrześcijańskiej. Sięgając po polskie wydanie książki zatytułowanej Przekroczyć siebie. Trzy ruchy życia duchowego czytelnik ma możliwość wejść w głąb swojego życia, mierząc się z samym sobą (pierwszy krok), patrząc na swoje relacje z ludźmi (drugi krok) i w końcu odkrywając, czym jest modlitwa (trzeci krok). Nie sposób patrzeć na życie duchowe w oderwaniu od któregoś z tych kroków, autor ukazuje jak wzajemnie się uzupełniają. Warto zmierzyć się z osamotnieniem, wrogością czy złudzeniami tak, aby je zrozumieć i wyjść z przytłaczających nas barier ku życiu w wolności życia duchowego. Ta książka, oparta o refleksje i życiowe doświadczenia, jak również ogromne bogactwo duchowości chrześcijańskiej prowokuje człowieka do świeżego spojrzenia na swoje życia, dlatego powinna trafić w ręce wielu osób, niezależnie od wieku, stanu czy zawodu.  
Ks. Przemysław KAWA Kawecki SDB - salezjanin, dziennikarz, wychowawca młodzieży, kaznodzieja i rekolekcjonista. Absolwent teologii UKSW oraz socjologii KUL. W latach 2006 - 2012 pracował w TVP, realizując/prowadząc programy: "Pytając o Boga", "Słowo na niedzielę", "Mam przepis na pielgrzymowanie". W stacji Religia.tv prowadził "Rozmównicę", a w TVR program "Z wiara". Pasjonuje go popkultura. Chętnie angażuje się w projekty popularyzujące duchowość przy użyciu nowych narzędzi i pomysłów, które daje współczesna kultura medialna. Twórca projektów "Hip-hop dekalog", "Osiem błogosławieństw dla hip-hop" oraz magazynu "DRAKKA - Pismo dla grzeszników". Prowadzi Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy EMAUS w Czerwińsku nad Wisłą. Działa w ramach Salezjańskiego Ruchu Ewangelizującego SAUREL. Współorganizator ogólnopolskiego festiwalu Campo Bosco, organizator cyklicznych spotkań konferencyjno - warsztatowych ProVOCATIO oraz Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. Autor książki "Siła serca kontra siła pieści".