Menu

Hanna Będkowska

„Wycieczka do lasu” to poradnik, który pomoże każdemu nauczycielowi, wychowawcy dzieci i młodzieży czy też rodzicom zaplanować i przygotować wyprawę do lasu dla swoich podopiecznych. Autorka dzieli się z czytelnikami swoim bogatym doświadczeniem na temat sposobów zachęcania młodego pokolenia do poznania życia lasu. Ten praktyczny poradnik przedstawia, jak organizator wycieczki powinien ułożyć jej program, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać w lesie na uczestników wyprawy i jak na nie reagować, a także jak właściwie zachowywać się w lesie. Przede wszystkim jednak szczegółowo opisuje, co dzieje się w lesie od stycznia do grudnia. Jak w poszczególnych miesiącach wygląda świat roślin, grzybów i zwierząt. Co w tym czasie robi leśnik. Przy opisie każdego miesiąca znajdują się propozycje ciekawych zadań do wykonania, które można przeprowadzić w trakcie wycieczki lub po powrocie do domu. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami przyrodniczymi.
Zeszyt „Las” ułatwi dzieciom poznanie naszych lasów i zachęci do zainteresowania się przyrodą. Podpowiadamy, jak rozmawiać z dzieckiem o fascynującej naturze. Zachęcamy do spędzania czasu z dziećmi, wspólnego czytania i poznawania roślin i zwierząt mieszkających w naszych lasach.Każdy rozdział zawiera dużo informacji, ciekawostek i interesujących zadań, a za prawidłowe wykonanie zadań czeka na końcu zeszytu nagroda dla młodego czytelnika, czyli wspaniały dyplom znawcy polskiej przyrody.
Podręcznik z serii To nasz świat. Biologia zawiera optymalną ilość materiału możliwą do zrealizowania na lekcji, bez konieczności zadawania zbędnych prac domowych. Jest dostosowany do percepcji ucznia – tekst w miarę możliwości zastępują grafiki. Podręcznik rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe i zwraca szczególną uwagę na naukę poprzez poznanie i zrozumienie. Uwzględnia aktualny stan wiedzy o systematyce i klasyfikacji organizmów. Prezentuje wiadomości w nowoczesny sposób, za pomocą m.in. sketchnotek, schematów i infografik. Zawiera ciekawe i inspirujące doświadczenia
• Ściśle skorelowany z podręcznikiem i podstawą programowąZeszyt ćwiczeń został podzielony na te same działy i tematy co podręcznik. Zadania w zeszycie w obrębie każdego tematu odnoszą się do treści zawartych w podręczniku, a polecenia odnoszą się do konkretnych punktów podstawy programowej.• Składa się z różnorodnych typów zadańW zeszycie znajdują się zadania o różnorodnej konstrukcji – zarówno krótkie, proste zadania utrwalające zdobytą wiedzę (możliwe do wykonania na lekcji lub w domu), zadania zamknięte różnych typów, jak i zadania otwarte wymagające od uczniów większej aktywności i kreatywności.• Ma przejrzysty układ graficznyKolorystyka działów i tematów oraz rozwiązania graficzne zeszytu ćwiczeń są spójne z rozwiązaniami zastosowanymi w podręczniku.• Zawiera dodatkowe zadania powtórzenioweUmożliwiają systematyczne powtarzanie większych partii materiału oraz wspierają przygotowanie do sprawdzianów.
Seria kolorowych zeszytów „Młody obserwator przyrody” powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Zeszyt ten przedstawia grzyby, zarówno te jadalne, poszukiwane podczas grzybobrania, jak i inne, mniej znane, w tym gatunki chronione.Uświadamia, jak ważną rolę odgrywają w przyrodzie i w życiu człowieka. Opisuje też specjalną grupę organizmów, jakimi są porosty.
Seria kolorowych zeszytów „Młody obserwator przyrody” powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Zeszyt ten przedstawia rośliny prawnie chronione w Polsce. Uświadamia, jak wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem i jakie działania człowieka im szkodzą. Wskazuje, jakie czynności powinniśmy przedsięwziąć, aby ochronić rzadkie gatunki roślin.