Menu

Harland Martyna

Nie wstyd ci? Jak ty się zachowujesz? Jak ty wyglądasz? Bezwstydnica! Ile razy to słyszałaś? Żyjemy w kulturze podcinania skrzydeł, zewsząd słyszymy, jak mało jesteśmy atrakcyjni, zdolni i sprawczy. Wstyd to nasze drugie imię, które nie pomaga naprawić wyrządzonych innym krzywd ani tym bardziej żyć z podniesioną głową. Potrzebujemy zmiany myślenia. To trudny, ale potrzebny i wyzwalający proces. Ewa Woydyłło, ceniona psycholożka i psychoterapeutka, autorka książek oraz Martyna Harland, psycholożka i dziennikarka obalają wszystkie fałszywe przekonania o wartości wstydu i zachęcają do odkrycia prawdy o nas samych. Nie wstydź się być sobą Czytając książkę, uświadomiłam sobie, jak wiele energii włożyłam w przełamywanie wstydu. Był od dziecka częścią mnie, był moją najgłębiej skrywaną emocją. Wstydziłam się własnego ciała, nieprzeczytanych książek, ojca cierpiącego na chorobę alkoholową. Jeden wstyd wywoływał następny. Te wstydy mnie pętały, ograniczały swobodę, którą mogłam wykorzystać na rozwój. Ich ślady czuję do dziś. Cieszę się, że książka Ewy Woydyłło i Martyny Harland może innym pomóc wyzwolić się od niepotrzebnego wstydu. Katarzyna Janowska, dziennikarka kulturalna, pracuje w TVP i Najlepszą metodą oswajania wstydu i pozbywania się go, jest mówienie o nim. Wstyd żyje w ukryciu, zalęga się, często bardzo wcześnie, w naszej tożsamości i niełatwo go usunąć. Autorki stawiają na empatyczne rozumienie, nie unieważniają żadnego rodzaju wstydu, a to pomaga zobaczyć, co ukrywamy przed sobą samymi. Ta książka jest spotkaniem, do którego warto dołączyć. dr Alicja Długołecka, pedagożka, edukatorka seksualna i psychoterapeutka Jak zmienić swoje podejście do samej siebie i nie wstydzić się wstydzić? Świetny dialog cenionych przeze mnie dr Ewy Woydyłło i Martyny Harland, który stanowi ważną lekturę o wolności, akceptacji i poczuciu własnej wartości. dr Asia Wojsiat, biolożka, biochemiczka, popularyzatorka nauki, autorka książki Tak działa mózg
Jak można zdefiniować współczesną męskość. W którą stronę zmierza? Co właściwie dzisiaj znaczy „być mężczyzną”? I jak współczesny mężczyzna może dogadać się ze współczesną kobietą? To książka dla mężczyzn, którzy chcą odnaleźć siebie. I dla kobiet: partnerek i matek, żeby potrafiły lepiej zrozumieć mężczyzn. Nie po to, by wszystko akceptowały, ale by choć trochę zbliżyły się do problemów współczesnych facetów. Żeby umiały stworzyć nimi partnerskie związki. Albo we właściwym czasie potrafiły odciąć pępowinę syna – bo tylko wówczas może on dorosnąć i stać się partnerem w swoim związku. Autorzy nie spierają?się?o to, kto ma dzisiaj trudniej – kobiety czy mężczyźni. Czyje życie jest bardziej skomplikowane. Próbują zrozumieć współczesną męskość, po to, by kobietom i mężczyznom było lepiej we wspólnym życiu. O wiele trudniejszym niż kiedyś, bowiem role płciowe nie są jasno przypisane, jak było dawniej, lecz dynamicznie się zmieniają. Wiele mówi się dzisiaj o sile kobiet, które znają swoje potrzeby i śmiało je komunikują. Tymczasem wielu mężczyzn stoi w rozkroku między czułym a barbarzyńcą, zastanawiając się, co to znaczy być dzisiaj facetem. Jak sprostać?oczekiwaniom stawianym przez współczesny świat? Czego kobiety chcą od mężczyzn? I czy w ogóle męskość ma jeszcze sens? Rozmowy Jacka Masłowskiego i Martyny Harland pomagają?udzielić odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale na wiele więcej.
Trauma boli, przeraża, paraliżuje. Ale jest droga, która prowadzi do ukojenia Nosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się z natłokiem myśli. Nie zawsze źródłem traumy jest wielka katastrofa. Często prowadzą do niej codzienne niepowodzenia, o których dawno już nie pamiętamy, ale ciało i psychika wciąż je przechowują. Jak więc rozpoznać traumę? Kiedy się zaczyna? Czy da się oswoić lęk? Czy mimo trudnych doświadczeń w przeszłości można zacząć oddychać pełną piersią i z nadzieją patrzeć w przyszłość? I najważniejsze – czy mimo wszystko można być szczęśliwym? Na te i na inne pytania Martyny Harland odpowiada wybitna psycholożka i psychoterapeutka, dr Ewa Woydyłło. Twoje życie zależy przede wszystkim od Ciebie. Ta książka pomoże Ci zrozumieć przeszłość, ukoić teraźniejszość i otworzyć się na przyszłość Trauma jest jak niezagojona rana. Mówi się często, że czas leczy rany. Czy można mu pomóc? Ta książka jest właśnie o tym... Grażyna Torbicka Ewa Woydyłło-Osiatyńska – doktor psychologii i terapeutka uzależnień. Autorka książek .: Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień, Zaproszenie do życia, Podnieś głowę: Buty szczęścia, Sekrety kobiet, My – rodzice dorosłych dzieci, W zgodzie ze sobą, Rak duszy, O alkoholizmie, Poprawka z matury. Spopularyzowała w Polsce leczenie oparte na modelu Minnesota, bazującego na filozofii Anonimowych Alkoholików. Martyna Harland – psycholożka i wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, dziennikarka (magazyn psychologiczny „Sens – Zwierciadło”), autorka projektu . Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną, gdzie od 2016 r. rozmawia o premierach filmowych z Grażyną Torbicką.