Menu

Jean Dufaux

Paryż, 1801 rok. Pierwszy konsul, Napoleon Bonaparte, zostaje okradziony z cennego przedmiotu. Odnaleźć może go tylko jeden człowiek. To złodziej z zawodu, zwany „Drętwą”. Napoleon daje mu wybór: albo mu się powiedzie, albo wróci do więzienia. Aby wykonać powierzoną mu misję, Drętwa spotyka się z niebezpiecznymi ludźmi. Jednym z nich jest Mrówka, nowy władca paryskiego półświatka. Jakie sekrety skrywa pod maską? Co łączy go z pierwszym konsulem? Od dzielnic biedoty po miejsca związane z władzą, od zabłoconych przedmieść po ociekające złotem pałace, Dwie maski to opowieść, która wciąga czytelnika na drugą stronę lustra, do świata między rzeczywistością i fikcją... Wydanie zawiera kompletną opowieść, stworzoną przez Jeana Dufaux i Martina Jamara – autorów Łupieżców imperiów.
Drugi tom cyklu „Sudenne’owie”, wchodzącego w skład bestsellerowej, tworzonej od wielu lat sagi fantasy „Skarga Utraconych Ziem”. Historia jest kontynuacją wątków zawartych w cyklu „Sioban”, narysowanym przez Grzegorza Rosińskiego. Przedstawia dalsze losy młodej królowej klanu władającego ziemiami wyspy Eruin Dulea i jej opiekuna, rycerza Seamusa. Kuzynka Sioban, Aylissa, nie obawiając się rozlewu krwi, prze do władzy nad wyspą i jej ziemiami. Po nagłej śmierci nowo poślubionego Sobolda, przypieczętowane małżeństwem przymierze z klanem Greenwaldów wisi na włosku, Aylissa szuka więc innego sprzymierzeńca. Jednocześnie na ziemiach lorda Herona pojawia się nowe zagrożenie: wyklęty ongiś klan Skazanych przybywa upomnieć się o swoje prawa. Wprawdzie Sioban dzięki Harfinggowi panuje nad zamkniętym w grotach Neah Skull potworem Niddhogiem, ale także Skazani pragną zawładnąć magicznym artefaktem… Dziedziczka tronu Sudenne’ów ponownie musi stanąć do walki, w której może stracić – lub zyskać – wszystko. Intrygi Aylissy zagrażają też życiu wiernego Sioban Seamusa… Nowy cykl opowieści z magicznej wyspy ożywia pełne przerażających stworów mity i skrajne emocje, kryjące się pod zbrojami celtyckich wojowników. Sioban nie ustaje w walce o szczęście swoje i swoich poddanych. Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux („Drapieżcy”, „Murena”), a rysunków do tomów czwartego cyklu – Paul Teng, holenderski rysownik znany przede wszystkim z realistycznie rysowanych komiksów historycznych i fantastycznych: „Aleksander Newski”, „Shane” czy „L’Ordre impair”. Pozostałe cykle sagi „Skarga Utraconych Ziem” – „Rycerze Łaski” i „Czarownice” – opowiadają o wydarzeniach mających miejsce wiele lat przed objęciem tronu przez Sioban.
Melancholijny dom Usherów... Jak odgadnąć, co ów dom skrywa, co zataja, co widział?... Każdy podróżny woli iść dalej swoją drogą, gdy natyka się na dom Usherów... Ja nie miałem tego szczęścia. – w ten sposób rozpoczyna się ta zaadaptowana na nowo gotycka opowieść grozy. Na jej planszach, stworzonych w technice koloru bezpośredniego, Edgar Allan Poe we własnej osobie wprasza się do domu rodu Usherów, którego los jest równie zgubny, co nieunikniony. Jean Dufaux (Łupieżcy imperiów, Dwie maski) bierze na warsztat fantastyczną opowieść Edgara Allana Poego, zapraszając do współpracy hiszpańskiego artystę Jaimego Calderóna.
Głównym bohaterem komiksu jest Juka, młodzieniec mieszkający w wiosce Papaja. Chłopak jest zafascynowany sympatycznymi zwierzątkami zwanymi płochaczkami. Niestety, w całym kraju władanym przez jaśniepana Przylepę zwierzątka te są uważane za największy przysmak, a tak się składa, że najlepszym łowcą płochaczków jest mistrz Rębasz, ojciec Juki. Gdy pewnego dnia Juka poznaje Oleę, która także traktuje płochaczki jak przyjaciół, postanawiają wyruszyć razem na wyprawę do zamku Orlaja, ukrytego na tajemniczej Wyspie Żółwi...
Drugi tom trzeciego cyklu wchodzącego w skład bestsellerowej, tworzonej od wielu lat sagi fantasy „Skarga Utraconych Ziem”. Wydaje się, że w krainie rządzonej przez Brendama jest szansa na trwały pokój. Stary król zawiera przymierza z rodami możnowładczymi, a Czarodziejki wspierają władcę. Jednak zarówno żona, jak i prawowity syn króla są ludźmi złymi, którzy wejdą w przymierze z każdą mroczną mocą, aby jak najszybciej zdobyć władzę. Kiedy zaś Brendam przyjmuje na dwór i oficjalnie uznaje swojego nieślubnego syna Viviena, podła królowa wchodzi w układ z potężną czarownicą o postaci smoka. Szybko jednak okazuje się, że bestia ma własne plany co do przyszłości Eruin Dulei. Czy Vivien i wspierające go siły światła będą w stanie przeciwstawić się nowemu zagrożeniu? Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux („Drapieżcy”, „Murena”), a rysunków – Béatrice Tillier, graficzka znana przede wszystkim z opowieści fantastycznych („Le bois des Vierges”, „Fée et tendres automates”).
Zbiorcze wydanie kontynuacji bestsellerowego cyklu „Skarga Utraconych Ziem”, klasycznej sagi fantasy, autorstwa Grzegorza Rosińskiego, twórcy „Thorgala”. Pierwszy cykl składał się z czterech tomów i opowiadał o objęciu tronu Sudenne’ów przez młodą Sioban oraz o jej zmaganiach ze złym magiem Bedlamem. Drugi cykl przenosi czytelnika w przeszłość. Przed epoką Sioban na Utraconych Ziemiach żyli Rycerze Łaski, którzy usiłowali oczyścić wyspę z dawnych demonów, stworzonych przez pierwsze mieszkanki tych ziem, czarownice. Morigany były najstraszliwszymi z czarownic – żywiły się ludzkim mięsem, a swoje przerażające oblicza maskowały pod postaciami młodych dziewcząt. Zadomowionej wśród ludzi Moriganie bez trudu udawało się uśmiercić wielu nieszczęśników, zanim Rycerze Łaski zdołali ją wytropić i zabić. Wszystko się zmienia, gdy jedna z nich, dotknięta Łaską, odradza się jako dobra czarodziejka i pragnąc uratować ludzi przed krwiożerczymi siostrami, zdradza Rycerzom Łaski sekrety czarownic. Dwaj rycerze – doświadczony Sill Valt i młodzieniec Seamus – przyszły mentor Sioban – zostają wysłani do odszukania owej czarodziejki. Na ich drodze stają siły ciemności nasłane przez Morigany… Wewnątrz albumu znajdują się cztery tomy cyklu drugiego pt. „Rycerze Łaski”: „Morigany”, „Gwinea Lord”, „Czarodziejka Sanctus” i „Sill Valt” oraz wstęp i dodatkowe szkice. Rysunki stworzył tym razem bejgijski artysta Phillippe Delaby. Lubujący się w konwencji realistycznej twórca zaproponował odmienną od Rosińskiego wizję plastyczną, ale trzeba mu oddać, że absolutnie nie gorszą. Szczególnie zachwyca precyzja, z jaką zostały oddane detale świata przedstawionego, np. architektura, a także kolory idealnie odzwierciedlające opisaną aurę i przyrodę. Autorem scenariusza jest podobnie jak w cyklu pierwszym Jean Dufaux. Dzięki gwałtownym zwrotom akcji i dynamice obrazów komiks ten ogląda się jak film.
Najnowszy tom sagi fantasy „Skarga Utraconych Ziem”, która od lat cieszy się uznaniem czytelników. Pierwszy album trzeciego cyklu otwiera nowy rozdział w dziejach świata wyspy Eruin Dulea. Podróżujący do królewskiej stolicy młody arystokrata Vivien zostaje napadnięty i zabity, jednak szybko ożywia go piękna Oriana, córka czarodziejki opiekującej się zamczyskiem stojącym pośrodku wielkiej puszczy. Dlaczego zaatakowano Viviena? Kto obawia się jego przybycia na dwór władcy? Skąd Oriana posiada zdolność przywracania życia? Jakie tajemnice skrywa ukryty w lesie zamek, skoro wszyscy boją się tam zapuszczać? Oto początek skomplikowanej fabuły, w której oprócz brutalnych intryg dworskich pojawia się magia pradawnego kobiecego bractwa czarownic oraz legenda o najstraszliwszym z demonów dawnych wieków – Czarnogłowym... Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux („Drapieżcy”, „Murena”), a rysunków – Béatrice Tillier, graficzka znana przede wszystkim z opowieści fantastycznych („Le bois des Vierges”, „Fée et tendres automates”).
Czwarty z sześcioalbumowego cyklu awanturniczo - przygodowego. Prawda na temat romansu Marii i Raffy'ego wyszła na jaw. Ferrango każe obojgu kochankom drogo zapłacić za tę potwarz. Syna Blackdoga czeka śmierć w zbiorniku z krwiożerczymi rekinami. Chociaż pani gubernator chce zastosować prawo łaski i ocalić młodzieńca przed egzekucją, sama staje się ofiarą szantażu ze strony dziwki o wdzięcznym imieniu Płomyczek. Wszystkie plany mieszkańców Puerto Blanco krzyżuje jednak atak Hiszpanów pod dowództwem kapitana de la Loyi!... Scenarzystą serii jest wybitny francuski autor Jean Dufaux znany z takich kultowych prac jak Murena, Skarga Utraconych Ziem czy Saga Valty.
Tenochtitlan. Rok 1520. Szukali skarbu Azteków. Przyszło im zmierzyć się z historią…
Tenochtitlan. Rok 1520. Szukali skarbu Azteków. Przyszło im zmierzyć się z historią…
Tenochtitlan Rok 1520 Szukali skarbu Azteków... Nie wiedzieli, że strażnik czuwał...
Trzeci z sześcioalbumowego cyklu awanturniczo - przygodowego. Scenarzystą serii jest wybitny francuski autor Jean Dufaux znany z takich kultowych prac jak Murena, Skarga Utraconych Ziem czy Saga Valty.
Drugii z sześcioalbumowego cyklu awanturniczo - przygodowego. Scenarzystą serii jest wybitny francuski autor Jean Dufaux znany z takich kultowych prac jak Murena, Skarga Utraconych Ziem czy Saga Valty.
Dziewiąty tom z serii Murena
Jude, aktor-performer z małego lokalu na Broadwayu, otrzymuje od Megan propozycję zagrania drugoplanowej roli w prawdziwym filmie. Żeby ją dostać i wyjść z aktorskiego cienia, Jude będzie musiał nie tylko przejść próby tajemniczych członków stowarzyszenia Producentów sztuki Niewidocznej, ale również znieść kaprysy Siny Songh, córki wpływowego mafiosa z Chinatown.
Aby powstrzymać masakrę chrześcijan, niesłusznie oskarżonych o spowodowanie pożaru w Rzymie, Lucjusz Murena zbliżył się do Nerona. Jednak ten powrót do łask spowoduje, że wbrew sobie znajdzie się w centrum straszliwych wydarzeń..
Jean Dufaux i Jeremy nie dają wytchnienia piratom w piątym tomie "Barakudy". A pozostał już tylko jeden do końca tej serii... Podczas gdy Raffy jest zakładnikiem Hiszpanów, Maria, Tar, Jean Coupe-Droit i Emilio uciekają na wyspę Ranelagh. Radość ze znalezienia Barakudy jest krótkotrwała. Ta wyspa nie jest bardziej gościnna niż Puerto Blanco: tortury Hiszpanów są cywilizowanym dobrodziejstwem w obliczu kanibalizmu plemienia Moori! Czy Blackdog oprze się ich czarownikowi? Diament Kashar nie przestaje budzić pożądania... Scenarzystą serii jest wybitny francuski autor Jean Dufaux, znany z takich kultowych prac jak "Murena", "Skarga Utraconych Ziem" czy "Saga Valty".