Menu

Rafał Witek

Rafał Witek jest młodym wrocławskim autorem, książek dla dzieci, laureatem pierwszej nagrody w konkursie Wydawnictwa Znak za książkę Plaża tajemnic. Wcześniej opublikował Zwykłą dziewczynkę – pierwszy tom przygód Dzidzi, oraz wierszyki dla dzieci. Zajmuje się reklamą.
Ania zjawiła się nagle i znikąd. Tycia, wesolutka, nagle pełno jej się zrobiło w każdym kącie. W mieszkaniu bawi się jak w najlepszym lunaparku, oswaja groźnego psa, babcia pod jej wpływem zaczyna tańczyć i zapomina o swoim wieku, a Święty Mikołaj chce się z nią żenić! Kim jest Ania? Zmyśloną koleżanką? Calineczką ze snu? Nie wiadomo, ale z nią zawsze jest ciekawie i wesoło.
Czy wyobrażacie sobie przedszkole, do którego chodzą dzieci i zwierzaki? Takie właśnie jest Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki. Każdy jest tu mile widziany!W swojej nowej grupie przedszkolnej pięcioletnia Malina spotyka Kociaka, Szczeniaka, Królika, Fretkę, a nawet Dzięcioła. I świetnie się z nimi bawi! A przy okazji uczy się je rozumieć, poznaje sposób na bałagan, znajduje skarby świata… i odkrywa, jak ważne – najważniejsze! – są przyjaźń i wzajemny szacunek.Perypetie Maliny i pozostałych bohaterów opisane są w 22 krótkich rozdziałach idealnych do głośnego czytania. Każdy przedszkolak znajdzie tu to, co lubi najbardziej: wartką akcję, dowcip oraz mnóstwo (nie)codziennych przygód. Książka podkreśla wagę takich wartości jak przyjaźń, wzajemny szacunek, współpraca czy zrozumienie dla potrzeb innych. Poszczególne rozdziały, napisane prostym językiem, skupiają się na wybranych zagadnieniach z programów wychowania przedszkolnego dla cztero- i pięciolatków. Książka stanowi więc wartościowe źródło tekstów dla rodziców i nauczycieli przedszkola. W ostatnim rozdziale Czytelnicy znajdą niespodziankę: „Piosenkę przedszkolaków” ─ tekst, nuty oraz kod QR, który wystarczy zeskanować smartfonem, by zaśpiewać wspólnie z chórem dziecięcym Mille Voci.Książka wpisana na Złotą Listę „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.Czy wyobrażacie sobie przedszkole, do którego chodzą dzieci i zwierzaki? Takie właśnie jest Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki. Każdy jest tu mile widziany!W swojej nowej grupie przedszkolnej pięcioletnia Malina spotyka Kociaka, Szczeniaka, Królika, Fretkę, a nawet Dzięcioła. I świetnie się z nimi bawi! A przy okazji uczy się je rozumieć, poznaje sposób na bałagan, znajduje skarby świata… i odkrywa, jak ważne – najważniejsze! – są przyjaźń i wzajemny szacunek.Perypetie Maliny i pozostałych bohaterów opisane są w 22 krótkich rozdziałach idealnych do głośnego czytania. Każdy przedszkolak znajdzie tu to, co lubi najbardziej: wartką akcję, dowcip oraz mnóstwo (nie)codziennych przygód. Książka podkreśla wagę takich wartości jak przyjaźń, wzajemny szacunek, współpraca czy zrozumienie dla potrzeb innych. Poszczególne rozdziały, napisane prostym językiem, skupiają się na wybranych zagadnieniach z programów wychowania przedszkolnego dla cztero- i pięciolatków. Książka stanowi więc wartościowe źródło tekstów dla rodziców i nauczycieli przedszkola. W ostatnim rozdziale Czytelnicy znajdą niespodziankę: „Piosenkę przedszkolaków” ─ tekst, nuty oraz kod QR, który wystarczy zeskanować smartfonem, by zaśpiewać wspólnie z chórem dziecięcym Mille Voci.Książka wpisana na Złotą Listę „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Statek „Gagatek” ma pstrokate burty, a na rufie lampki i balony. Na pokładzie gra muzyka a załoga to najweselsza marynarska gromada. Tym razem wybierają się w rejs do Honolulu. Ale czy na pewno? Statek ma na ten temat zupełnie inne zdanie. „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu.
To nie będą kolejne zwykłe kolonie… Koniec roku szkolnego! Pora na wakacje i zasłużony odpoczynek! To miały być kolonie, jakich wiele. Wesołe dzieciaki, domki kempingowe, jezioro… Niby wszystko zwyczajnie, a jednak wychowawcy kolonijni jacyś tacy… inni. Zawsze uśmiechnięci, niezwykle cierpliwi, niebywale przezorni, a właściwie to nawet jakby jasnowidzący, do tego zawsze pełni energii i mający rozwiązanie na każdy kolonijny problem. Czy to nie dziwne? Kolonistki z domku numer 37 – Emilka, Halszka, Zuza, Ula, Lena i Magda – czują, że coś tu się święci i zrobią wszystko, żeby poznać sekret opiekunów. Choćby musiały pójść nocą do lasu jedynie przy błyskach świetlików…
W tramwaju numer 28 zawsze jest pełno ludzi – turyści wyglądają przez okna, a uczniowie jadą do szkół. To przecież najsłynniejszy tramwaj w Portugalii, który codziennie przemierza ulice Lizbony. Pewnego dnia wśród pasażerów pojawił się ktoś, kto zrobił zupełnie niecodzienne zamieszanie. „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu.
Dwunastoletnia Nikola z tych wakacji do domu nie wróci. Tak postanowiła i jak dotąd – wszystko idzie zgodnie z planem. Autokar z kolonistami odjeżdża, a ona zostaje w nadmorskiej miejscowości. Śpi, gdzie się da, je, na co ją stać, a że kasa szybko się kończy – zaczyna nawet zarabiać. Wkrótce poznaje Dawida, przez którego robi się sympatyczniej, ale też bardziej niebezpiecznie. We dwójkę trudniej wpaść. Feliks robi wszystko, by znaleźć czas dla Otylii, co nie jest łatwe, bo od wyjazdu mamy do pracy cały dom jest na jego głowie! Historia o miłości i samotności, która poruszy niejedno nastoletnie serce. Książka nagrodzona w IV edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.
Zero internetu. Jedna przemądrzała kuzynka. Dwa miesiące na wsi. Trzy stare ciotki do towarzystwa. A do tego chmary komarów, rower bez przerzutek i dieta warzywno-owocowa. Brzmi jak przepis na koszmar, prawda? Emil też tak uważał… dopóki wydarzenia nie potoczyły się w zupełnie nieprzewidzianym kierunku! Gdzieś na odludziu stoi opuszczona budowla, do której nikt od dawna nie zaglądał. Można tylko zgadywać, jakie sekrety kryje w sobie. Czy gnieżdżą się tu duchy, demony i wampiry czy upatrzyły ją sobie na kryjówkę jakieś przestępcze siły? Zgaduj, czytelniku, zgaduj do woli - rozwiązanie i tak cię zaskoczy. Joanna Papuzińska Letni wyjazd na wieś do podstarzałych ciotek okazuje się początkiem fascynującej przygody, w której współczesnym emocjom towarzyszą zdarzenia skrywane za zasłoną lat. Młodzi bohaterowie muszą rozwikłać tajemnicę, w czym mimowolnie pomagają im krzepkie, fertyczne staruszki. Skrzące się humorem dialogi, komizm postaci potęgowany zabawnymi sytuacjami, wartka narracja, spora dawka sensacji, zaskakujący finał – znakomita rodzinna lektura, okazja do wspólnego śmiechu i wspólnych czytelniczych przeżyć. Grzegorz Leszczyński Druga nagroda w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU. Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literatury dla dzieci wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 413 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie literackim i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.
Kolejne przygody Poli oraz jej koleżanek i kolegów z pierwszej klasy, wśród których jest także dwójka ufoludków – Titi i Toto. Pół roku nauki już za pierwszakami, wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do szkolnej rutyny, nawet Titi i Toto coraz lepiej dają sobie z tym radę, a teraz czeka ich wspólny wyjazd na zieloną szkołę na Kaszuby. Będzie okazja poznać miejscowe atrakcje i dowiedzieć się więcej o świecie przyrody, a także przeżyć wiele wspólnych przygód. Na pewno będzie ciekawie i wesoło!
Czytam sobie - Maja na tropie jaja Rafał Witek Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu – Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. Doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty. Opowiadania ułożone są zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego – od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia, a także przez rodziców szukających lektury spójnej z treściami, które pierwszaki „przerabiają” w szkole.
W 2014 roku rodzina pana Wasyla i pani Marianny została rozdzielona przez wojnę. Marianna z dziećmi znalazła się na zachodzie Ukrainy, Wasyl pozostał na wschodzie. Aby dołączyć do żony i dzieci, musiał pokonać ponad 800 kilometrów. Ale jak to zrobić, gdy drogi są zniszczone, komunikacja nie działa i wszędzie kręcą się patrole wroga? Może…rowerem? Przeczytajcie, jak pan Wasyl sobie poradził i co ma z tym wspólnego Pan Żyrafa. To prawdziwa historia.
Pewnego dnia gruchnęła wiadomość, że w mieście pojawił się Bybołów. Gdzie dokładnie – nie wiadomo, ale podobno widziano go całkiem blisko. Czy to niezwykle rzadkie zwierzę stanowi zagrożenie czy samo jest w niebezpieczeństwie? W każdym razie wszyscy próbują je znaleźć. Kuba Rozróba i Sara Szczęściara podejmują się misji odnalezienia i uratowania Bybołowa, a z odległej wyspy Poka-poka rusza także z pomocą światowej sławy profesor Gładkostópka. Kto będzie pierwszy i komu uda się zrealizować plan – obrońcom rzadkiego zwierzęcia czy tajemniczej Federacji, której intencje nie są do końca czyste… - brawurowa akcja, która porywa jak nurt rzeki na wyspie Poka-poka - humor, który rozjaśni najbardziej ponurą minę - bohaterowie, których zawsze chcieliście spotkać Rafał Witek (1971): autor powieści, wierszy i tekstów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zdobywca nagród literackich: imienia Kornela Makuszyńskiego (2015) za serię Bzik&Makówka, imienia Leopolda Staffa (2017) za Chłopca z Lampedusy. Laureat 3. oraz 5. konkursu imienia Astrid Lindgren za powieści Klub latających ciotek oraz Ja, Majka. Współpracuje z miesięcznikiem „Świerszczyk”. Jest współtwórcą i przewodniczącym jury największego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” (Nowa Era, od 2017). Uwielbia spotykać się z dziećmi na spotkaniach autorskich
Włodzio ma pecha – nie ma przyjaciół, mama ciągle pracuje i na dodatek zostaje posądzony o kradzież. Całe szczęście, że ma też rower, na którym jeździ po okolicy. Zawsze sam. Kiedy pewnego dnia niespodziewanie przyjeżdża w odwiedziny ukochany wujek, wszystko nagle się zmienia. Jak to możliwe? To musi być magia. Włodzio zaczyna szukać tej magicznej rzeczy, która sprawiła, że życie stało się piękne. • ciepła i wzruszająca opowieść o prawdziwej magii, którą wprowadza w nasze życie przyjaźń • bohater, z którym mogą utożsamiać się dzieci • książka pełna wzruszeń i humoru – dająca nadzieję
Ela, Hela i Mela to koleżanki z placu zabaw. Ich głowy są pełne wspaniałych pomysłów, a ręce – pełne roboty! Gdy postanawiają otworzyć sklepik, praca wre – jest tyle rzeczy do zrobienia! Nazwa, szyld i logo, lada, kasa i towar… Za to zabawa jest znakomita! Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.
Ta opowieść jest wymyślona. Ale chłopiec podobny do jej bohatera istnieje naprawdę. W lutym 2015 roku – razem z innymi uciekinierami z Erytrei – Tandżin dotarł na włoską wyspę Lampedusę. Miał wtedy jedenaście lat. Gdy dziennikarze zapytali Tandżina o rodzinę, chłopiec odparł: „No mama. No papa. All alone”. Te słowa sprawiły, że nie mogłem przestać o Tandżinie myśleć. I stworzyłem tę historię. Trochę dla niego, a trochę dla wszystkich dzieci w podobnej sytuacji – zmuszonych do opuszczenia swoich krajów, narażonych na trudy tułaczki, samotnie przemierzających świat w poszukiwaniu bezpiecznego domu. Rafał Witek
Gdy Kinga dostaje cudowny kolorowy balon, natychmiast biegnie na plac zabaw, by pobawić się nim z przyjaciółmi. Niestety wspaniały balon zostaje porwany przez wiatr, a w głowie dziewczynki rodzą się pytania o naturę wiatru. Czy tylko szkodzi, czy może czasem pomaga? Skąd się bierze i po co wieje? Wszystkiego dowiesz się z książeczki! „Czytam sobie Eko. Po co wieje wiatr. Poziom 1” Rafała Witka to wyjątkowa książeczka do nauki czytania dla przedszkolaków i dzieci z pierwszych klas. Krótkim, prostym tekstom towarzyszą bogate ilustracje, które ułatwią małym czytelnikom zrozumienie fabuły. Umieszczone na marginesach ćwiczenia wspierają naukę głoskowania. Forma książki jest zgodna z zaleceniami metodyków. Książeczka „Czytam sobie Eko. Po co wieje wiatr. Poziom 1” to: prosty i przyjemny sposób na naukę czytania dla najmłodszych dzieci; ciekawa fabuła rozwijająca wiedzę o środowisku; krótkie, proste zdania napisane z użyciem podstawowych głosek; piękne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej; duży krój pisma ułatwiający czytanie; ćwiczenia głoskowania umieszczone na marginesach.
Seria „Czytam sobie” poziom 1 to proste i zabawne historie, które będą doskonałym początkiem na edukacyjnej drodze malucha. Mały czytelnik poznaje tu 23 podstawowe głoski. Duża czcionka, barwne ilustracje oraz przykuwające wzrok elementy graficzne sprawiają, że książki z tej serii ułatwiają dziecku stawianie pierwszych kroków w nauce czytania. Czytam sobie poziom 1 to zestaw, w którym każda z książeczek zawiera maksymalnie 150-200 słów oraz pomaga maluchowi przyswajać podział słów na głoski. Rekin Nudojad to niezły wesołek. Ma wielki apetyt nie tylko na flaki z olejem, ale przede wszystkim na gry i zabawy. Pewnego dnia tak się nudził, że postanowił popłynąć do starego wraku. Niestety, wpadł w niezłe kłopoty. Na szczęście krab ratunkowy był w pobliżu i wszystko skończyło się dobrze. Przeczytaj sam te niezwykłą historię!
Mała i jej tata wybierają się na wakacje na wyspę Bornholm. Co im się przydarza? Zwykłe rzeczy: rejs w czasie sztormu, spacer plażą o północy, spotkanie z chłopcem o rybim ogonie, wyprawa rowerem wodnym na pełne morze... Dołączcie do nich i spędźcie tydzień na Bornholmie – wśród jaskółek, morskich fal i zabawnie snutych opowieści. Ta kameralna, prosto opowiedziana historia spodoba się miłośnikom „Dzieci z Bullerbyn”. Obydwie książki łączy spora dawka uśmiechu i trafne opisy drobnych, codziennych sytuacji, z których wynikają całkiem niebłahe pytania.
Seria „Czytam sobie” poziom 1 to proste i zabawne historie, które będą doskonałym początkiem na edukacyjnej drodze malucha. Mały czytelnik poznaje tu 23 podstawowe głoski. Duża czcionka, barwne ilustracje oraz przykuwające wzrok elementy graficzne sprawiają, że książki z tej serii ułatwiają dziecku stawianie pierwszych kroków w nauce czytania. Czytam sobie poziom 1 to zestaw, w którym każda z książeczek zawiera maksymalnie 150-200 słów oraz pomaga maluchowi przyswajać podział słów na głoski. Bela to najbardziej odjazdowa krowa na całej farmie. Ma własny samochód wyścigowy, uwielbia rajdy, ostre zakręty i wysokie obroty. Ale wygrywanie za wszelką cenę nie jest w jej stylu. Poznaj przygody Beli, zanim zniknie za horyzontem!
Robert Lewandowski to gwiazda niemieckiej drużyny – Bayern Monachium. Nasz rodak jako napastnik nie ma sobie równych. Tak było i tym razem! Przeczytaj pasjonującą relację z meczu Bayernu z Wolfsburgiem i przeżyj wielkie emocje. Ile goli tym razem strzeli Lewy? Czy znów poprowadzi drużynę do zwycięstwa? Lewy. Gola! to pierwszy poziom nauki czytania w ramach serii „Czytam sobie”. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło poćwiczyć głoskowanie, a krótkie zdania zawierające 23 podstawowe głoski ułatwią mu samodzielne przeczytanie opowiadania o Robercie Lewandowskim. W książce jest około 150 - 200 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dla dzieci uczących się składać słowa. Bardzo duża czcionka użyta w książkach „Czytam sobie” z poziomu pierwszego również pomaga początkującym czytelnikom w lekturze. Autorem tekstu jest Rafał Witek: pisarz i poeta, twórca czytanek i materiałów do edukacji wczesnoszkolnej. Lewy. Gola! zilustrowała Agnieszka Surma: graficzka, która również rysuje komiksy. „Czytam sobie” to program wspierający naukę samodzielnego czytania wśród dzieci w wieku 5-7 lat. Poszczególne książki są podzielone na poziomy zaawansowania: - poziom pierwszy: „Składam słowa”, - poziom drugi: „Składam zdania”, - poziom trzeci: „Połykam strony”. W prace nad serią zaangażowani są czołowi polscy autorzy i ilustratorzy, a także pedagodzy i eksperci, którzy dbają o to, by każdy z tomów był zgodny z zaleceniami metodologów. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy książek z serii „Czytam sobie”, co świadczy o tym, że to skuteczny i lubiany przez dzieci sposób na rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem. Serii „Czytam sobie” towarzyszy akcja społeczna „Czytam sobie. Mogę być, kim chcę!”, której celem jest pokazanie, jak nauka czytania od najmłodszych lat wpływa na rozwijanie w sobie pasji, a w konsekwencji świadomy wybór przyszłej drogi zawodowej. W promocję akcji zaangażowało się wielu aktorów, sportowców i ludzi mediów.
Pewnego ranka goryl Mietek spojrzał w lustro i stwierdził, że coś trzeba zrobić z jego bujna czupryną. Prędko umówił się więc do fryzjera. Tylko, którą fryzurę wybrać? Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Mało kto wie, że na świecie poza czarodziejkami, nimfami, rusałkami i innymi fantastycznymi stworzeniami są też psotnice podwórkowe. Właśnie takie psotnice - bliźniaczki, Olka i Olcia zadomowiły się na podwórku przy ulicy Kota w Worku. Siostry wymyślały najróżniejsze psoty i dokuczały okolicznym mieszkańcom. Wszystko zmieniło się, kiedy na podwórku zaczęli rządzić chłopcy – Duży Jaś i jego Dzika Banda, którzy byli bardzo niegrzeczni. Psotnice postanowiły coś z tym zrobić, więc udały się do Akademii Dziwnych Umiejętności, żeby zostać… wróżkami.Opowiadanie Psotnice podwórkowe autorstwa Rafała Witka zostało uzupełnione czarno-białymi ilustracjami Zosi Dzierżawskiej.Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów.Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką.Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Seria „Czytam sobie” poziom 1 to proste i zabawne historie, które będą doskonałym początkiem na edukacyjnej drodze malucha. Mały czytelnik poznaje tu 23 podstawowe głoski. Duża czcionka, barwne ilustracje oraz przykuwające wzrok elementy graficzne sprawiają, że książki z tej serii ułatwiają dziecku stawianie pierwszych kroków w nauce czytania. Czytam sobie poziom 1 to zestaw, w którym każda z książeczek zawiera maksymalnie 150-200 słów oraz pomaga maluchowi przyswajać podział słów na głoski. Książka dla dzieci, które marzą o własnym psie. I dla wszystkich kochających zwierzęta. Natalia ma psa Bazyla. To wielki buldog, który wszystko robi na opak. Uspokajany, głośno ujada. Zamiast spaceru, woli kolejny posiłek. Kiedy ma przynieść patyk, aportuje stary but. Nie reaguje na komendy. Dziewczynka jest zniechęcona zachowaniem przyjaciela. Jednak, kiedy nadchodzi wieczór i Natalii trudno odnaleźć drogę do domu, Bazyl staje na wysokości zadania. Oboje bezpiecznie wracają do domu. Książka o psiej przyjaźni i wierności. Uświadomi małym czytelniczkom i czytelnikom, że posiadanie psa, to nie tylko przyjemność, ale również wyzwanie i wiążące się z nim obowiązki. Książkę Rafała Witka zilustrowała Jola Richter – Magnuszewska.
Pewnego ranka goryl Mietek spojrzał w lustro i stwierdził, że coś trzeba zrobić z jego bujna czupryną. Prędko umówił się więc do fryzjera. Tylko, którą fryzurę wybrać? Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
1 2
z 2
skocz do z 2