Menu

Wojciech Widłak

Kiedy wuj Damazy proponuje Marcie odwiedzenie wystawy luster, dziewczynka jest zdumiona. Co badacz i wynalazca może znaleźć interesującego w tak zwyczajnych przedmiotach? W muzeum okazuje się jednak, że jedno z luster należało do mistrza Twardowskiego i nie jest wcale zwyczajne. Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy.
Kolejna, już dziewiąta, część przygód Wesołego Ryjka, ciekawskiego prosiaczka. Jak zwykle odkrywa codziennie wiele nowych rzeczy, a towarzyszy mu w tym dziadek, który przeszedł na emeryturę i ma dużo wolnego czasu. Chodzą razem na wycieczki, od dziadka Ryjek uczy się malować meble ogrodowe, posługiwać lupą i kompasem i ciekawie spędzać czas.
Czwarty zbiór pełnych uroku i humoru opowiadań o Wesołym Ryjku. Mały bohater lubi zimę. Wprawdzie czasem nie ma śniegu, ale i tak jest ciekawie: można nauczyć się grać w warcaby, przekonać się, czym tak naprawdę jest domowe ognisko, albo wybrać się pierwszy raz w życiu do kina. No ale zimą i tak najważniejsze są święta, choinka, kolędy i pieczenie pierniczków, na które Wesoły Ryjek ma swój własny przepis!
Z nowego, trzeciego zbiorku przygód Wesołego Ryjka mali czytelnicy dowiedzą się o jego nowych odkryciach i wynalazkach - Ryjek będzie się uczył wiązać sznurówki, wybierze się z tatą na zakupy… Tak to już jest w jego życiu, że zwykłe wydarzenia stają się fascynującymi przygodami.
Opowiadanka o Wesołym Ryjku, który ma mamę, tatę, żółwia przytulankę, ogonek, no i ryjek - wesoły. Autor "Pana Kuleczki" do spółki z autorką zabawnych ilustracji Agnieszką Żelewską stworzyli pełną uroku i humoru książeczkę o perypetiach niezwyczajnego bohatera - niezwyczajnego choćby z powodu imienia i tego, co mu się przydarza. Wesoły Ryjek odkrywa świat i dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy - jak to się dzieje, że zegar chodzi, co tak naprawdę stuka za oknem, jak się buduje szałas, jak się kończą podróże w nieznane, co tak naprawdę można ulepić z plasteliny...
To już piąty Pan Kuleczka! Nie zestarzał się ani trochę. Jak zawsze jest pomocny, uśmiechnięty i cierpliwy. W jego towarzystwie najzwyklejsze rzeczy stają się przygodą - oczywiście dlatego, że jak zwykle są przy nim kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk.
Marzenia się spełniają – w serii o panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psie Pypciu i musze Bzyk-Bzyk pojawił się kolejny, siódmy z kolei tomik! Pan Kuleczka i jego mali przyjaciele znów dziwią się otaczającemu światu i przeżywają z pozoru tylko zwyczajne przygody. Niektóre opowiadania tomiku mogą być już znane wiernym Czytelnikom z kolejnych edycji Kuleczkowych kalendarzy, Wojciech Widłak dodał także kilka nowych opowieści, zainspirowanych ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Tak więc powstał kompletny zbiór, spięty klamrą dwóch opowiadań o czasie. Seria książek Pan Kuleczka znajduje się naZłotej Liścieksiążek polecanych do czytania dzieciom przezFundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.
Trzecia część przygód Pana Kuleczki i jego podopiecznych: psa Pypcia, kaczki Katastrofy i muchy Bzyk-Bzyk. Ci, którzy poznali już tę sympatyczną gromadkę, z niecierpliwością otworzą książkę. Nowi czytelnicy też na pewno nie pożałują, a potem zechcą szybko nadrobić zaległości, czyli przeczytać „Pana Kuleczkę” i „Pana Kuleczkę. Skrzydła” – wszystkie książeczki z przepięknymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Seria książek Pan Kuleczka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.
Krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Pan Kuleczka to idealny dorosły. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki, który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk-Bzyk. Bo w domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno.
To już ósmy tom opowiadań o Panu Kuleczce i jego gromadce podopiecznych. Pies Pypeć jest jak zawsze refleksyjny, kaczka Katastrofa tak samo niecierpliwa, a mucha Bzyk-Bzyk… Cóż, mucha ma tym razem całkiem sporo do powiedzenia. Przyjaciele przeżywają swoje małe wielkie przygody: w parku, na wakacjach, w księgarni, w domu. Historyjki o rodzinie Pana Kuleczki gwarantują atmosferę domowego ciepła, poczucie bezpieczeństwa i subtelny dowcip w sam raz dla małych myślicieli.
Pan Kuleczka nigdy nie zawodzi. Swoim podopiecznym stwarza dom pełen ciepła, miłości i szacunku, pozwala im w bezpiecznych warunkach odkrywać świat na własną rękę i samodzielnie wyciągać wnioski. A Pypeć, Katastrofa i Bzyk-Bzyk – jak każde dziecko – mają swoje wady i zalety, swoje radości i smutki, swoje wzloty i upadki… I tak jest dobrze. Bo w świecie stworzonym przez Wojciecha Widłaka i pięknie wymalowanym przez Elżbietę Wasiuczyńską jest miejsce na całą paletę emocji, a Pan Kuleczka akceptuje każde dziecko takim, jakie jest. I dlatego dziewiąty tom przygód tej niezwykłej rodziny, jak każdy poprzedni, jest idealną lekturą do czytania w domu, na głos, razem. Jak każdy poprzedni – bawi, zachwyca i rozgrzewa serce.
Marta ma wuja wynalazcę. Pewnego dnia wuj powiadamia ją o swym nowym dziele. Wygląda niepozornie, ale ponoć potrafi coś bardzo niezwykłego! Cóż to jest i czy działa? Trzeba czym prędzej to sprawdzić! Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Szósty już książka z serii o Panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psu Pypciu i musze Bzyk-Bzyk! Z Panem Kuleczką jak zawsze wszystko staje się możliwe – zwykła pusta kartka stwarza naprawdę dużo możliwości, a banalny spacer do parku zamienia się w fascynującą wyprawę. Można też puszczać kaczki albo bawić się w piratów – nasi bohaterowie nigdy się nie nudzą, bo ich życie tylko z pozoru jest zwyczajne.
Po dwóch stronach morza żyli sobie dziewczynka i chłopiec. Co dzień wychodzili na brzeg opodal swoich domów, patrzyli to w piasek, to w dal – aż pewnego dnia fale wyrzuciły każdemu z nich pod nogi zadziwiający prezent. O tym, co z tego wynikło, opowiada ta książka. Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
To już ósma część przygód Wesołego Ryjka – nieodmiennie zaciekawionego światem prosiaczka. Wesoły Ryjek codziennie odkrywa wiele nowych rzeczy, na przykład że naleśniki, zwłaszcza z serem lub dżemem, rozproszą każdy smutek, albo że zawsze robimy coś ważnego, nawet jeżeli to są tylko drobiazgi. I że całusów i uścisków nigdy nam nie zabraknie, choćbyśmy nie wiem jak szczodrze obdarowywali nimi ukochane osoby.
Książeczki, które wyzwalają kreatywność – dziecko może w nich nie tylko kolorować, ale też rysować i wykazywać się twórczą inwencją. Ciekawym i pomysłowym ilustracjom towarzyszą teksty, w których mali czytelnicy znajdą sporo humoru i wiedzy.
Książeczki, które wyzwalają kreatywność – dziecko może w nich nie tylko kolorować, ale też rysować i wykazywać się twórczą inwencją. Ciekawym i pomysłowym ilustracjom towarzyszą teksty, w których mali czytelnicy znajdą sporo humoru i wiedzy.
Dawno, dawno temu nad brzegiem Wisły mieszkała para: rybak Wars i jego żona Sawa. Wiedli spokojne, dobre życie, aż pewnego dnia spotkali niezwykłą istotę… Jak potoczyła się ta historia? I co ma wspólnego z polską stolicą? Dowiesz się z tej książeczki! „Czytam sobie. Wars i Sawa. Poziom 1” Wojciecha Widłaka to wspaniała książeczka do rozpoczęcia nauki czytania dla najmłodszych dzieci. Forma książki jest zgodna z zaleceniami metodyków. Krótkie, proste zdania towarzyszą pięknym, klimatycznym ilustracjom Joli Riychter-Magnuszewskiej. Dzięki dużej czcionce ich przeczytanie nie sprawi problemu przedszkolakom! Ćwiczenia głoskowania umieszczone na marginesach dodatkowo wspierają początkujących czytelników w nauce czytania. W książce „Czytam sobie. Wars i Sawa. Poziom 1” mały czytelnik znajdzie: piękną warszawską legendę o Warsie, Sawie i syrenie; proste, zrozumiałe dla dzieci teksty wzbogacone o piękne ilustracje ułatwiające zrozumienie fabuły; ćwiczenia głoskowania wspierające naukę czytania; dużą czcionkę, aby ułatwić najmłodszym lekturę.
Seria „Czytam sobie” poziom 1 to proste i zabawne historie, które będą doskonałym początkiem na edukacyjnej drodze malucha. Mały czytelnik poznaje tu 23 podstawowe głoski. Duża czcionka, barwne ilustracje oraz przykuwające wzrok elementy graficzne sprawiają, że książki z tej serii ułatwiają dziecku stawianie pierwszych kroków w nauce czytania. Czytam sobie poziom 1 to zestaw, w którym każda z książeczek zawiera maksymalnie 150-200 słów oraz pomaga maluchowi przyswajać podział słów na głoski. Kolejna przygoda Marty z Ib. Tym razem dziewczynka odkrywa tajemniczy pojazd w pracowni wujka naukowca…
Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, lecz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Seria „Czytam sobie” poziom 1 to proste i zabawne historie, które będą doskonałym początkiem na edukacyjnej drodze malucha. Mały czytelnik poznaje tu 23 podstawowe głoski. Duża czcionka, barwne ilustracje oraz przykuwające wzrok elementy graficzne sprawiają, że książki z tej serii ułatwiają dziecku stawianie pierwszych kroków w nauce czytania. Czytam sobie poziom 1 to zestaw, w którym każda z książeczek zawiera maksymalnie 150-200 słów oraz pomaga maluchowi przyswajać podział słów na głoski. Marta z klasy Ib chodzi na zajęcia plastyczne do Domu Kultury. Pewnego dnia przytrafia jej się bardzo dziwna przygoda – w jej życiu niespodziewanie pojawia się tajemniczy przyjaciel…
Trwa druga wojna światowa. Polski pilot Jurek walczy razem z lotnikami z Anglii, Kanady i Nowej Zelandii w obronie Wielkiej Brytanii. W słynnym Dywizjonie 303 lata też wielu jego kolegów z Polski. To świetni piloci zdolni to największych poświęceń. Poznaj Jurka i Huraganka - jego samolot.
Mieszkańcy Krakowa są przerażeni. W jamie pod Wawelem zamieszkał straszliwy smok. Ma ogromny apetyt i zjada dosłownie wszystko, co napotka na swojej drodze. Czy znajdzie się śmiałek, który zdoła go pokonać? Legenda o smoku wawelskim w nowej odsłonie autorstwa mistrza pióra – Wojciecha Widłaka.
Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
1 2
z 2
skocz do z 2