Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cały jesteś błogosławiony Dzieje przyjaźni o. Pio i ks. Dolindo

Cały jesteś błogosławiony Dzieje przyjaźni o. Pio i ks. Dolindo

16,39

 

Znani mistycy, ksiądz Dolindo Ruotolo i ojciec Pio z Pietrelciny, mieli ze sobą wiele wspólnego. Pochodzili z tego samego regionu we Włoszech, byli w podobnym wieku i łączyły ich mistyczne doświadczenia: stygmaty, dar prorokowania i uzdrawiania. Obydwaj poświęcili się służbie cierpiącym dając świadectwo wierności swojemu powołaniu i Kościołowi pomimo tego, że obaj musieli stawić czoła trudnościom ze strony Świętego Oficjum. Ich przyjaźń przetrwała aż do śmierci.
Książka opisuje spotkanie obu kapłanów w San Giovanni Rotondo w 1953 roku i więź, jaka wówczas między nimi powstała. Przyjaźń mistyków stanowi dla autora punkt wyjścia do refleksji na temat ich wspólnych doświadczeń oraz różnych misji, jakie spełniali w Kościele. Autor wplata w swoją opowieść liczne zeznania świadków oraz notatki samych mistyków, dodając tym samym głębi i autentyczności opowieści o duchowej i ludzkiej przyjaźni ojca Pio i księdza Dolindo.
„Zawsze zaskakuje mnie to, z jaką precyzją i determinacją święci potrafią się nawzajem rozpoznawać i sobie sprzyjać. Czytelnik z pewnością zauważy, że dobór bohaterów tej książki nie jest przypadkowy. Mamy do czynienia z dwoma świadkami posłanymi przez Boga na trudne czasy, którzy zrewolucjonizują duchowość przyszłych pokoleń. Pan prof. Wojciech Kudyba pisze o tym z nieukrywaną pasją i w oparciu o rzetelny dobór źródeł. Jest to jeden z wielu powodów, dla których warto sięgnąć po tę książkę”.
Ks. prof. Robert Skrzypczak

Wydawnictwo M
Oprawa miękka

ISBN: 9788380439061

Liczba stron: 200

Format: 12.5x19.0cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...