Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dizajn miejsc codziennych

Aleksandra Koperda

Dizajn miejsc codziennych

7.4

(18 ocen) wspólnie z

55,99

 

Dobry dizajn jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy go dostrzec i umiejętnie zaadaptować do własnych potrzeb. Ta książka pomoże ci zrozumieć istotę wzornictwa, poznać klasyczne elementy dizajnu i znaleźć inspiracje.

Aleksandra Koperda wprowadzi cię do świata dizajnu. Przez dziurkę od klucza podejrzysz, jak mieszkają mistrzowie projektowania przestrzeni, poznasz ponadczasowe modele mebli określane mianem klasyki i wiodące trendy oraz zyskasz wskazówki, jak łączyć na pozór zwykłe przedmioty z wyrafinowanymi drobiazgami.

Autorka zdradzi ci adresy sklepów ze starociami, fabryk mebli, pchlich targów, cepelii i showroomów. Odwiedzisz z nią pracownie niezwykłych artystów, studio tatuażu, spektakularne prywatne wnętrza czy małe rzemieślnicze warsztaty. Zobaczysz, jak łączy się klasyczne elementy wzornictwa lat 50., 60. i 70.

Poznaj historię ikon dizajnu, klasyków architektury i nazwiska młodych twórców oraz zdobądź konkretną wiedzę na temat współczesnego projektowania przestrzeni codziennych.


Odwiedziłam mieszkania, domy, pracownie, by z opowieści ich właścicieli wydobyć iskrę, która rozpoczęła myślenie o projekcie danej przestrzeni. Moi rozmówcy, choć tak różni, myślą podobnie: wnętrze ma być wygodne i dopasowane do potrzeb. W tej książce dzielą się swoimi historiami, doświadczeniami remontowymi, spojrzeniem na dizajn. Mam nadzieję, że zarażą was swoim entuzjazmem!
Aleksandra Koperda

Co sprawia, że po wejściu do pomieszczenia na naszych ustach pojawia się uśmiech, a przekraczając próg, czujemy, że jesteśmy „u siebie”? Ola Koperda otwiera drzwi do domów i mieszkań pasjonatów i estetów. Po tej lekturze stworzenie kolażu z tego, co osobiste i sentymentalne, z tym, co ponadczasowe i trwałe, nie będzie już dla was trudnym zadaniem.
Anna Czajkowska, redaktorka prowadząca KUKBUK.pl

To biblia doskonałego wzornictwa, a zarazem wyjątkowy poradnik dla każdego, kto chce dobrze urządzić swoje wymarzone mieszkanie. Autorka odkrywa przed nami historyczne wątki dotyczące architektury i projektowania, a opowieści i doświadczenia jej rozmówców inspirują do podjęcia własnych wyzwań. Polecam wszystkim ceniącym piękno i funkcjonalność we wnętrzach.
Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival


EDYCJA LIMITOWANA – NAKŁAD WYDANIA OGRANICZONY

Znak Koncept
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-8322-0

Liczba stron: 288

Znak Koncept

Format: 205x250mm

Cena detaliczna: 79,99 zł

Rok wydania: 2021

”Dizajn miejsc codziennych”

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...