Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fizyka 7 Podręcznik Szkoła podstawowa

Gburek Tomasz, Grzybowski Roman

Fizyka 7 Podręcznik Szkoła podstawowa

53,59

 

Nauka fizyki nie musi trudna. Kiedy po raz pierwszy uczeń zaczyna swoją przygodę ze światem fizyki, powinien on zostać przedstawiony w ciekawy i przystępny sposób. Lekcje fizyki mogą fascynować! W podręczniku prawa fizyczne przedstawione są w atrakcyjnej formie i bazują na serii zadań doświadczalnych. Dzięki temu uczeń poznaje je w aspekcie praktycznym. Ma więc możliwość nie tylko zrozumieć podstawowe zasady fizyki, ale także rozwinąć w sobie zainteresowanie do tego przedmiotu. Fizyka jest nauką przyrodniczą, czyli bada zjawiska zachodzące w przyrodzie i odkrywa prawa rządzące tymi zjawiskami. Odkrycia te spowodowały niezwykle szybki postęp techniczny. Nie wyobrażamy sobie teraz życia bez elektryczności, telewizji, telefonu czy komputera. To dzięki odkryciom fizyków możemy korzystamy dzisiaj z tych dobrodziejstw. Dlatego nauka fizyki jest ważna dla każdego z nas. Istotną rolę w rozumieniu praw fizyki pełni doświadczenie. Dlatego w każdym rozdziale umieszczono po kilka, a w niektórych nawet kilkanaście, zadań doświadczalnych. Zadania rachunkowe natomiast pogłębiają zrozumienie poznanych praw i zależności.

Liczne doświadczenia do samodzielnego wykonania kształtują umiejętność planowania, przeprowadzania obserwacji i wnioskowania, a także odkrywania praw i zależności występujących w fizyce.
Nowoczesne metody nauczania zastosowane w podręczniku dają pewność, że wiedza przekazywana jest w atrakcyjny sposób.
Zawarte w podręczniku interesujące przykłady i ciekawostki przybliżają uczniom złożone zagadnienia.
Zadania zamieszczone na końcu każdego rozdziału dają szansę powtórzenia wiadomości, doskonalenia umiejętności i dobrego przygotowania się do sprawdzianów.

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-787-9539-1

Liczba stron: 152

Format: 165x240mm

Cena detaliczna: 58,60 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...