Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Inżynier z rozpędu. Moje okno na świat

Witold Wilewski

Inżynier z rozpędu. Moje okno na świat

67,00 zł

4886

 

Mgr inż. Witold Wilewski urodził się w 1944 roku w Warszawie na Saskiej Kępie i spędził tam, w czasach Polski Ludowej, pierwsze 35 lat swego życia. Po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej i kilku latach inżynierskiej pracy w Polsce wyjechał dwukrotnie do pracy w Libii na zasadzie państwowych kontraktów. Gdy kończył się jego drugi libijski kontrakt, w Polsce wprowadzono stan wojenny, co skłoniło go do wyjazdu wraz z rodziną do Kanady, gdzie się osiedlił i do dziś żyje.

Wydał dotychczas dwie książki pierwsz Z pamiętnika chłopaka ze starej Kępy, który ruszył w świat... opisuje środowisko Saskiej Kępy jako ekskluzywnej warszawskiej enklawy, a druga Spekulant z Saskiej Kępy, ...czyli mój ojciec to wspomnienia o ojcu Witolda Wilewskiego, ciekawej postaci, dość znanej w Warszawie w czasach PRL-u, ukazujące obraz tych minionych już czasów. Inżynier z rozpędu. Moje okno na świat to refleksje autora związane z wybranym zawodem i inżynierską karierą odnoszącą się głównie do jego pracy w Kanadzie oraz poznanymi przy tej okazji ludźmi i miejscami na świecie.

LTW
Oprawa twarda

Liczba stron: 436

LTW

Cena katalogowa: 67,00 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...