Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jutro pójdę w świat Język polski 5 Podręcznik Szkoła podstawowa

Dobrowolska Hanna, Dobrowolska Urszula

Jutro pójdę w świat Język polski 5 Podręcznik Szkoła podstawowa

41,27

 

W jednym podręczniku uczeń znajdzie zarówno zagadnienia literackie, jak i gramatyczne oraz ortograficzne, dzięki czemu ma wszystkie potrzebne wiadomości w jednym miejscu. Treści językowe i ortograficzne zostały oznaczone kolorem (pierwsze na zielono, drugie na niebiesko) i charakterystyczną grafiką, więc łatwo je odszukać.

Podręcznik zapoznaje z fragmentami literatury klasycznej oraz współczesnej przeznaczonej dla dzieci. Teksty poruszają sprawy istotne dla osób w tym wieku (m.in. miejsce dziecka w szkole, krąg przyjaciół, funkcjonowanie na portalach społecznościowych, świat marzeń). Przykłady zostały tak dobrane, aby zachęcić uczniów do refleksji i rozmowy, a polecenia o różnym stopniu trudności pomagają w interpretacji fragmentów literackich.

Lekcje na temat współczesnych mediów uczą odpowiedzialnego i krytycznego czytania, słuchania i oglądania.

Strony działowe pt. Sztuka na co dzień przybliżają różne rodzaje sztuk plastycznych, wprowadzają ucznia do zagadnień związanych ze sztuką.

Rozdziaływ podręczniku:

Poznajmy się
Nasz dom ojczysty
Pradawne mity
Świat Biblii
Blisko natury
Ogród sztuki
Warto marzyć
Kartki z kalendarza


Do 5 klasy, po zmianach w podstawie programowej, został dołączony rozdział z omówieniem fragmentów z Pisma Świętego.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-021-7478-0

Liczba stron: 344

Format: 170x245mm

Cena detaliczna: 58,60 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...