Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pamelo, żegnaj Rozmowa z Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską z „Tercetu Egzotycznego”

Robert Migdał

Pamelo, żegnaj Rozmowa z Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską z „Tercetu Egzotycznego”

6.0

(4 oceny) wspólnie z

25,51

 

Izabella Skrybant-Dziewiątkowska na scenie to wulkan energii. Dla wielu Polaków była i jest gwiazdą największego formatu, która mimo zdobycia wielu złotych, platynowych i diamentowych płyt oraz nagrania setek piosenek, pozostała sobą - Izą z sąsiedztwa. Jej życie to gotowy materiał na scenariusz filmowy. Przeżyła wielką miłość ze Zbigniewem Dziewiątkowskim – założycielem „Tercetu Egzotycznego” – mówią, że taka miłość się nie zdarza....
Dzięki „Tercetowi” Iza i Zbyszek zwiedzili cały świat, w samych Stanach Zjednoczonych byli 49 razy. Koncertowali w Las Vegas, Metropolitan Opera, Paryskiej Olimpii, Radio City w Nowym Jorku.
Płyty z piosenką „Pamelo, żegnaj” – największym hitem wyśpiewanym przez Izabellę Skrybant-Dziewiątkowską - rozeszły się w kilkunastomilionowych nakładach, a przebój ten nucą kolejne pokolenia fanów. Jedno jest pewne: „Tercet Egzotyczny” nie istniałby bez Izabelli, a Izabella nie istniałaby bez „Tercetu”. To ona nadaje mu rytm, ona przyciąga tłumy na koncerty - i to od pół wieku… „Tercet” jest wszak jednym z najdłużej śpiewających zespołów, które nadal koncertują i nagrywają płyty.
Oto prawdziwa historia życia Izabelli Skrybant-Dziewiątkowskiej. Historia, którą napisało jej życie. To również ponad 50 lat historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Marina
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-618-7277-1

Liczba stron: 208

Format: 22.7x16.7

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...