Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rozmemuary

Wojciech Kuczok

Rozmemuary

5.1

(44 ocen) wspólnie z

26,57

 

Najbardziej intymne zapiski znakomitego pisarza. Drobnostki, które sprawiają, że codzienność jest pełniejsza. Obserwacje, przemyślenia, refleksje i stwierdzenia faktów. Wiwisekcja i autoironia. A to wszystko w duchu najlepszego polskiego pamiętnikarstwa.
Co robił na znanych festiwalach filmowych? Dlaczego zdecydował się na zostanie mężem Agaty Passent? Za co kocha, a za co nienawidzi Warszawy? Jakie jest jego zdanie na temat powieści Pilcha i sztuk teatralnych Masłowskiej? Jak połączyć pisarstwo z ojcostwem? I w końcu – woli piwo czy cydr?
Zapiski z lat 2014-2018 prezentują nieznaną dotychczas twarz jednego z najbardziej utalentowanych polskich pisarzy, laureata Nagrody Literackiej Nike za powieść „Gnój”. Kuczok opisuje swoje codzienne życie z żoną, naznaczone alkoholem wypady ze znajomymi, daleki podróże, bliskie spotkania z rodziną, problemy zdrowotne i pisarskie, wypady na festiwale, przeczytane książki, oglądnięte filmy i mecze. Opowiada o swoich upadkach i podnoszeniu się z nich. O nadmiarze alkoholu i kacu. Komentuje skandale towarzyskie i absurdy dotykające Polskę pod rządami PIS-u. Nie uznaje taryfy ulgowej dla nikogo, zaczynając od samego siebie.
To najbardziej intymna powieść Wojciecha Kuczoka. Celne obserwacje ze współczesności zestawione z obrazem czułego ojca. Pełne niespodzianek opowieści z życia elity warszawskiej z trudną miłością. Wszechstronne refleksje z pełnymi humoru obrazami codzienności.

Wielka Litera
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-803-2326-1

Liczba stron: 368

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wywiad z autorem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...