Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ultra Dobiegniesz dalej niż myślisz

Robert Zakrzewski, Violetta Domaradzka

Ultra Dobiegniesz dalej niż myślisz

6.6

(40 ocen) wspólnie z

39,99

 

Bieg na 100 kilometrów..? Ale w ile dni..? Z noclegami, tak? Biegi ultra łączą w sobie dwie cechy: dystans powyżej maratonu i ciągłość wysiłku. Na biegu ultra nie ma noclegów ani przerw - biegniesz, aż dobiegniesz. Dla jednych to brzmi jak czyste szaleństwo dla innych jest prawdziwym wyzwaniem. Znajdą się też tacy, którzy podczas takich biegów wchodzą w stan medytacji pozwalający im odnaleźć siebie, w ciszy przyrody i w kontakcie z własnym ciałem. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, jeśli kręci Cię bieganie, jeśli szukasz inspiracji i chcesz doskonalić swoje umiejętności, sięgnij po tę książkę!
"Ultra. Dobiegniesz dalej niż myslisz" to nowa propozycja Violetty Domaradzkiej i Roberta Zakrzewskiego - pary wegańskich ultra maratończyków, z biegami od 50 do 180 km na koncie. Autorzy projektu Run Vegan i twórcy Biegu Wegańskiego dzielą się swoją pasją do biegów ultra. Książka jest podzielona na 12 rozdziałów - miesięcy, z których każdy opisuje odrębny aspekt przygotowań i praktyki biegowej.
Historia “masowych” biegów ultra w górach w Polsce jest ściśle związana z Biegiem Rzeźnika - imprezą, która powstała przez zakład o ...skrzynkę piwa, i o której powiedziano i napisano już chyba wszystko. O ile pierwszy Rzeźnik w 2004 r przyciągnął na start zaledwie 5 zespołów, czyli 10 osób, to już 5 lat później na Bieg Rzeźnika zapisało się 185 zespołów(!), a na starcie pojawiły się 344 osoby czyli 172 drużyny. Z roku na rok bieganie staje się coraz popularniejsze, a statystyki mówią już nawet o 6-8 milionach osób, regularnie uprawiających ten sport.
Czym są biegi ultra? Co zyskasz wybiegając z miasta? Ultra sprzęt, czyli co będzie Ci potrzebne? Jak wygląda ultra dieta na przykładzie przygotowań do biegu Niepokorny Mnich czy Gorce Ultra-Trail? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce “Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz”.
Ta książka to przewodnik dla debiutantów, ale też podróż w świat ultra dla biegaczy - wyjadaczy! Ważnym jej elementem jest część poświęcona zdrowiu i odżywianiu. Viola i Robert chcą przekonać czytelników do tego, aby ich pierwszy start w biegu ultra był początkiem pięknej, wieloletniej i bezkontuzyjnej przygody z bieganiem na dystansie od 50 do… kilometrów. Dlatego na kartach kolejnych stron zamieścili wypowiedzi i opinie kardiologa, ortopedy, a nawet psychologa. Prawdziwą inspiracją są też sylwetki 12 ultra biegaczy w każdym wieku. Autorzy zabiera czytelnika w magiczny świat biegów ultra, pokazując radość, zmęczenie, trudy treningów i satysfakcję z każdego kroku na trasie biegu.

Agora
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-02

ISBN: 978-83-268-2698-6

Liczba stron: 272

Format: 23.9x15.4

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...