Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów

David Quammen

Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów

7.9

(68 ocen) wspólnie z

23,99

 

ŚWIATOWY BESTSELLER
MISTRZOWSKIE ŚLEDZTWO DZIENNIKARSKIE


David Quammen jest mistrzem.
Bill Bryson, autor Krótkiej historii prawie wszystkiego
***

Podąża tropem śmiercionośnego wirusa w środku afrykańskiej dżungli. Łapie nietoperze w południowych Chinach i makaki skaczące po dachach świątyń w Bangladeszu. Odwiedza laboratoria o najwyższej klasie bezpieczeństwa mikrobiologicznego, gdzie badane są najgroźniejsze odmiany wirusów, gotowe w każdej chwili wymknąć się spod kontroli.

David Quammen robi wszystko, aby odkryć prawdę o najskuteczniejszych zabójcach naszych czasów i udzielić odpowiedzi na pytania dręczące ludzkość: Czy tajemnicza choroba X zabije nas wszystkich – i kiedy nadejdzie?, Dlaczego tempo, z jakim pojawiają się pandemie, nieustanie się zwiększa?, Czy sami ściągamy na siebie wyniszczające plagi?, a przede wszystkim: Gdzie popełniliśmy błąd?

Wciągający niczym najlepszy thriller reportaż totalny na miarę Głodu Martína Caparrósa czy Cesarza wszech chorób Siddharthy Mukherjeego. Lektura obowiązkowa dla każdego fana mocnej literatury faktu. Kronika największych plag współczesności. Kronika naszych czasów.


Przerażające i fascynujące arcydzieło reportażu naukowego, które czyta się jak powieść detektywistyczną.
Walter Isaacson, autor bestsellerowych biografii Steve Jobs oraz Leonardo da Vinci

Zaraza to thriller z życia wzięty, który ma wpływ na nas wszystkich.
Elizabeth Kolbert, autorka Szóstego wymierania

Quammen jest nie tylko jednym z najważniejszych dziennikarzy naukowych, ale jednym z najważniejszych pisarzy w ogóle, kropka.
Dwight Garner, „New York Times”

David Quammen – amerykański pisarz i dziennikarz naukowy, autor 16 książek, m.in. Splątanego drzewa życia czy The Song of the Dodo. Stale współpracuje z „National Geographic”, pisze też do „Rolling Stone”, „New York Timesa” oraz „New Yorkera”. Jego książki zdobyły uznanie gigantów popularyzacji nauki, jak „Nature” oraz „Wired”. Laureat licznych nagród, m.in. Academy Award in Literature, The Natural World Book Prize (tzw. „zielony Booker”) czy National Magazine Award.


Pasjonująca książka, która pokazuje, jak wielu kandydatów rywalizuje o miano nowej pandemii.
Euan Lawson, „British Journal Of General Practice”

Zdolność przewidywania, niesamowicie aktualna podczas tego roku zarazy.
Richard Dawkins, „New Statesman”

Quammen ma rozległą wiedzę, znakomite pióro i wielkie serce.
James Gorman, „New York Times Book Review”

Wspaniała książka (…), dostarcza wszystkiego, co potrzebujesz wiedzieć, i wszystkiego, co powinieneś wiedzieć. Obserwacje i analizy Quammena sprawiają, że poszukiwanie sensacji staje się zbędne.
Bryan Appleyard, „Sunday Times”

David Quammen należy to tego rzadkiego gatunku dziennikarzy naukowych, którzy potrafią połączyć dogłębne zbadanie tematu z umiejętnością syntezy i talentem do snucia opowieści.
Nathan Wolfe, „Nature”

Wciągająca, pełna zwrotów akcji lektura. Opowieść z pierwszej linii frontu zapobiegania pandemiom.
Lizzie Wade, „Wired”

Całkiem możliwe, że David Quammen jest moim ulubionym żyjącym pisarzem naukowym: sympatyczny, pełen erudycji, schowany w cieniu opowieści, nieprawdopodobnie zabawny i głęboko ludzki.
Kathryn Schulz, „New York Magazine”

Znak Literanova
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7259-0

Liczba stron: 608

Znak Literanova

Format: 163x235mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...