Menu

Słowne (dawniej Burda Książki)

Słowne (dawniej Burda Książki)
Pełna smaków książka laureata 11. edycji MasterChef Polska. To pierwszy taki przypadek w polskiej wersji programu MasterChef. Kuba Tomaszczyk w 2016 r. zajął drugie miejsce w programie MasterChef Junior. Młody mistrz dorósł i wygrał 11. edycję programu dla dorosłych. Dzięki tej książce przeżyjecie prawdziwą kulinarną przygodę. Przeniesiecie siędo świata pełnego smaków i aromatów.Poznacie m.in. rodzinne przepisy kuchni śląskiej na minigołąbki w panierce i ciasto malinowe z bezą, a także receptury inspirowane kuchnią toskańską: truflową carbonarę oraz smażone kalmary z pomarańczowym majonezem. Kuba do książki zaprosił także koleżanki i kolegów z programu. Oprócz jego autorskich przepisów znalazło się w niej 10 propozycji pozostałych uczestników MasterChef Polska. Równie pysznych.
Dziennik inspiracji to wyjątkowy planner i przewodnik w jednym, przygotowany specjalnie dla ciebie przez doświadczoną terapeutkę i mentorkę kobiet – Alinę Adamowicz, znaną jako @alka_positive. Praca z nim wspiera w rozwoju osobistym, dodaje sił i dobrej energii do działania. Pomaga odbudować pewność siebie oraz poczucie własnej wartości, uporządkować życiowe cele i priorytety. Znajdziesz w nim inspirujące afirmacje i ćwiczenia oparte na psychologii pozytywnej. Jest tu też sporo miejsca na osobiste zapiski i notatki. Dzięki temu łatwiej ci będzie planować każdy dzień i osiągać rezultaty, których pragniesz. Pozwól sobie na wszystkie emocje, które pojawią się, gdy będziesz przechodziła przez kolejne zadania. Bądź dla siebie wyrozumiała i życzliwa w momentach, w których zrobi się trudniej. Daj sobie czas, prowadź dziennik w swoim tempie, a jeśli zechcesz, rób przerwy. To twoja bezpieczna przestrzeń, aby lepiej zrozumieć siebie, swoje myśli i uczucia oraz zaopiekować się sobą jak najlepsza przyjaciółka. Prowadzenie tego dziennika jest naprawdę łatwe. Nie będziesz musiała się zastanawiać, co i kiedy robić – podpowie ci wszystko, co trzeba. Każdy może go prowadzić! I zacząć pracę z nim w dowolnym momencie w roku.
Witajcie w Christmas! Miasteczku, gdzie każde święta są… cóż, niezupełnie idealne. Zbliżają się święta. Finley Brown wraca z elitarnej szkoły z internatem do swego rodzinnego miasteczka w Oklahomie, które nazywa się…Christmas. Miasteczko jak dotąd niewiele się zmieniło przez szesnaście lat życia Finley, dziewczyna spodziewa się więc, że wszystko będzie tak samo, jak wtedy, gdy wyjeżdżała. Jednak po przyjeździe odkrywa, że jej rodzice się rozeszli, najlepsza przyjaciółka spotyka się z jej byłym chłopakiem, a jej zaciekła rywalka dostała pracę w pensjonacie jej babci. Ku zaskoczeniu Finley okazuje się też, że do miasteczka przybywa jej szkolny kolega Arthur, któremu – nieco koloryzując rzeczywistość – wmówiła, że Christmas to idylliczne miejsce, w którym święta są bardziej magiczne niż gdziekolwiek indziej. Teraz od niej zależy, czy tegoroczne Boże Narodzenie w Christmas będzie naprawdę idealne. Czy Finley odnajdzie swoje miejsce, wspólny język z rodziną i przyjaciółmi? A może pod choinką znajdzie także najlepszy prezent świąteczny ze wszystkich: miłość? Poznajcie najbardziej uroczy świąteczny romans tej zimy!
Nowy poradnik autorek bestsellerowego Superzwiązku! Jak znaleźć właściwego mężczyznę? Alina Adamowicz i Justyna Moraczewska stworzyły poradnik dla każdego, kto szuka dobrej miłości. Dla singielek, które nie chcą być same, ale nie godzą się na to, by być z kimkolwiek. Dla kobiet po rozstaniach, które czują się sfrustrowane i marzą o bezpiecznej przystani. Dla tych, które chcą się wyrwać z toksycznej relacji. I dla mężczyzn, którzy będą mogli przejrzeć się w opisanych tu historiach jak w lustrze. Aby lepiej zrozumieć męski punkt widzenia autorki rozmawiają ze znanymi mężczyznami, którzy odsłaniają przed nimi tajemnice swojego świata. Dlaczego jesteśmy same? Czy są jeszcze wokół nas dojrzali, odpowiedzialni, fajni mężczyźni? Czy naprawdę tak trudno ich spotkać? Czy rzeczywiście mamy do czynienia z kryzysem męskości? Jakimi prawami rządzi się świat wirtualnych randek? Dlaczego kobiety nie potrzebują rycerza na białym koniu, tylko faceta z krwi i kości? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, sięgnij po tę książkę. Powstała po to, żeby pomóc ci spojrzeć z szerszej perspektywy na relacje z mężczyznami.
Dlaczego tak wielu oddaje władzę tak nielicznym i jaką to wróży nam przyszłość. W dobie, gdy demokracje na całym świecie są w niebezpieczeństwie bądź się rozpadają, Kara Cooney szuka w starożytnym Egipcie – pierwszym w historii scentralizowanym mocarstwie – wytłumaczenia, dlaczego społeczeństwa tak ochoczo wspierały reżimy autorytarne. Prowokacyjnie odwołuje się do pięciu władców symboli, którzy rządzili Egiptem w sposób absolutny, poszukując w starożytności lekcji, którą odrabia współczesność. Narzędzia legitymizujące system, w którym jednostka rządzi ogółem, są dobrze znane: od monumentalnej architektury i religijnego zapału z jednej strony po nacjonalizm i kolonizację z drugiej. Autorka z przekonaniem, klarownie i zgrabnie zgłębia przeszłość, stawiając w nowym świetle naszą niespokojną teraźniejszość.
"Elegancja to jedyne piękno, które nigdy nie przemija. Moim największym zwycięstwem było to, że nauczyłam się przebywać sama z sobą i zaakceptowałam swoje wady." Audrey Hepburn Audrey Hepburn to niezrównana ikona wdzięku i elegancji. W historii kina zapisała się jako jedna z najbardziej uwielbianych gwiazd. Łagodnym uśmiechem i niepowtarzalnym stylem potrafiła uwieść tłumy. Karierę rozpoczęła w szkole baletowej i stała się jedną z największych gwiazd Hollywood, uhonorowaną najbardziej prestiżowymi nagrodami. Poznaj jej fascynujące życie i styl, który w wyjątkowy sposób wpłynął na popkulturę oraz szczegóły jej udziału w akcjach humanitarnych, dzięki którym pod koniec życia niosła pomoc dzieciom na całym świecie. Zobacz piękne fotografie ukazujące ponadczasowy styl legendarnej gwiazdy „Rzymskich wakacji”, „Sabriny”, „Śniadania u Tiffany’ego” i „My Fair Lady”. "Nie istnieje na świecie kobieta, która nie marzy, żeby być podobną do Audrey Hepburn.", Hubert de Givenchy
Kartonowa książka z kolorowymi ilustracjami i wpadającymi w ucho krótkimi rymowanymi tekstami. O tym, że dobre relacje rodzinne dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwalają mu harmonijnie się rozwijać. Od pobudki do zaśnięcia – dzień maluszka jest pełen zajęć. I pełen wrażeń. Bo przecież wszystko, co robi – ubieranie, posiłki, spacer, kąpiel, nawet siedzenie na nocniku – to przygoda! W ten sposób, pod czułą i uważną opieką bliskich, zdobywa nowe umiejętności, uczy się samodzielności i nabiera pewności siebie. Seria Otwarci na Świat to książki, które wspierają rozwój najmłodszych dzieci. Podejmują tematy bliskie codziennemu doświadczeniu maluchów. Pomagają im poznawać otaczający świat i rozumieć własne emocje, rozbudzają empatię i twórcze myślenie.
Kartonowa książka z kolorowymi ilustracjami i wpadającymi w ucho krótkimi rymowanymi tekstami. O tym, że dobre relacje rodzinne pozwalają dziecku harmonijnie się rozwijać. Gdy mama przytuli, znika każdy ból. Z ramion taty widać cały świat. I nawet jeśli siostra nie może teraz pobawić się na dworze, a chomik znowu śpi, są jeszcze babcia i dziadek, ciocia i wujek. Maluszek jest oczkiem w głowie całej rodziny i uwielbia być w centrum uwagi. Największym dla niego prezentem są obecność i bliskość ? czas spędzany wspólnie na odkrywaniu świata. Seria Otwarci na Świat to książki, które wspierają rozwój najmłodszych dzieci. Podejmują tematy bliskie codziennemu doświadczeniu maluchów. Pomagają im poznawać otaczający świat i rozumieć własne emocje, rozbudzają empatię i twórcze myślenie.
Wkrocz do świata dinozaurów! Pełen rzetelnej wiedzy, ciekawostek i efektownych ilustracji album, który pozwoli ci odkryć wszystkie tajemnice prehistorycznych gigantów. Ostre zęby i pazury, masywne rogi, mocne pancerze i długie szyje. Dinozaury to najbardziej znane prehistoryczne stworzenia. Zdominowały ziemię na ponad 150 milionów lat i dziś fascynują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czy wiesz, skąd się wzięła nazwa dinozaury? To połączenie dwóch greckich słów: deinos (potężny, a zarazem straszliwy) i sauros (gad lub jaszczurka). Bo dinozaury to w rzeczywistości gady, które w mezoziku, czyli od 252 do 66 milionów lat temu, królowały na ziemi. Ale nie tylko do nich należał wtedy świat. W powietrzu unosiły się gady latające, czyli pterozaury. A w wodzie pływały gady morskie. Ta książka zabierze cię w podróż do tych odległych czasów. Staniesz oko w oko z niezwykłymi zwierzętami, poznasz je dokładnie, odkryjesz ich sekrety. Naukowe dane zaprezentowane zostały w przystępnej formie, a towarzyszą im czytelna oś czasu, sugestywne ikonografiki i ilustracje, od których wprost nie można się oderwać.
Drugi tom serii detektywistycznej Joanny Jagiełło – uznanej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ci sami nietuzinkowi bohaterowie, pięć kolejnych intrygujących śledztw, nowi podejrzani. I nowe zadania dla młodych detektywów! Gdzie się podziała walizka pasażerki pociągu? Czy modelka uciekła w sukni słynnego projektanta? Kto dewastuje mikołaje w całym miasteczku? Skąd się wzięły bałwany w stroju trenera szkółki narciarskiej? Dlaczego z biblioteki znikają książki najpopularniejszych autorów? Inka i Filip na dobre wciągnęli się w pracę Biuro Detektywistycznego Trop Sekret. I całe szczęście, bo wokół znów dzieją się rzeczy, które burzą spokój mieszkańców Milutek (i nie tylko!). Trzeba wyśledzić, kto albo co za tym wszystkim stoi. A nikt nie zrobi tego lepiej niż para młodych detektywów, którzy na dodatek świetnie się przy tym bawią! Sprawdź swoje detektywistyczne umiejętności ? razem z Inką i Filipem rozwiązuj najbardziej zawikłane zagadki!
Dilerka Emocji przyzwyczaiła nas do historii o miłości rodem z filmów. Ale co, gdy uczucie jak z ekranu spotyka prawdziwe życie? Zjawiskowa opowieść o dwojgu zranionych ludzi w świecie blichtru i pozoru, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje! Życie to nie film – happy end nie jest dla wszystkich. Wie o tym dobrze Miron, gwiazda kina i znakomity aktor. Ma za sobą dramatyczne przeżycia, a od kilkunastu lat ukrywa przed światem tajemnicę. Tyle że miłość nie wybiera i za nic ma nasze postanowienia. Nina, ceniona charakteryzatorka widziała niejedno. Ale takiego nieuprzejmego aroganta jeszcze nie spotkała! Nawet jej zdradziecki eks bywał sympatyczniejszy. Ale to dobrze – Nina ma już dość mężczyzn. Zwłaszcza tych aktorów. Tylko… żadne z nich nie może zaprzeczyć, że między nimi iskrzy, i to w sposób jak z najlepszego romansu. Czy to wystarczy, by pokonać dumę i uprzedzenia? Może to miłość wszech czasów – ale czy to w ogóle możliwe poza ekranem?
Urocze, nieco ekscentryczne nadmorskie miasteczko oferuje kobiecie stojącej na życiowym zakręcie nowy początek i szansę na miłość. Właścicielka restauracji Annie Shark czuje, że straciła radość życia, a może nawet nigdy z niego w pełni nie korzystała. Jej dzieci są już dorosłe, restauracja radzi sobie bez jej udziału, a małżeństwo właśnie dobiegło końca. Cóż, tak bywa, gdy mąż uznaje, że może być lokalną wersją Don Juana. Doskonałą okazją do zmiany jest przyjęcie posady opiekunki zabytkowego domu nad morzem. Zostawiając za sobą nieudane małżeństwo i pół firmy, rozpoczyna nowy rozdział życia. Po przybyciu do Willow Bay Annie zakochuje się w uroczym domu, orzeźwiającej morskiej bryzie i niepowtarzalnej atmosferze miasteczka. Nie wspominając już o tym, że stali mieszkańcy przyjmują ją z otwartymi ramionami. Idyllę zakłóca jedynie to, że jej pobyt w założeniu kuzyna właścicielki domu nie potrwa długo, gdyż ma on swoje plany dotyczące posiadłości. A Annie już zdążyła założyć klub czytelniczy, uruchomić starą herbaciarnię i czuje się w nowej roli coraz lepiej… W miarę zbliżania się świąt Bożego Narodzenia przyszłość Annie w Willow Bay wydaje się coraz mniej pewna. Ale przy odrobinie świątecznej magii najtrudniejszy okres w jej życiu stanie się… sezonem drugiej szansy.
Krótka, prosta, łagodna i pełna uroku opowieść z cyklu Bajki uspokajanki – dla przedszkolaków, a także ich rodziców i opiekunów. Antidotum na wszechobecny pośpiech oraz wielość emocji i wrażeń. Ania nie lubi, kiedy mama wychodzi do pracy. Dziewczynce zawsze się wtedy nudzi. Ale tym razem mama radzi jej: „Zrób dziś coś ciekawego” – i żegna ją pieszczotliwie: „Pięknego dnia, piesku!”. I wtedy… co to? Ania staje się pieskiem! Wybiega na podwórko, a tam… spotyka inne zwierzątka. Zapowiada się wesoła zabawa! Inspiracją do stworzenia Bajek uspokajanek były dzieci ze spektrum autyzmu. Książki te są jednak przeznaczone dla szerszej grupy odbiorców – dla dzieci przedszkolnych, w tym dzieci wysoko wrażliwych, które często wobec codziennego przebodźcowania potrzebują uspokojenia, wyciszenia, odpoczynku. Wszystko tu zostało starannie przemyślane. Fabuła jest prosta, przystępna, rytm opowieści – spokojny, niemal melodyjny, liczba postaci - ograniczona. Ilustracje mają charakter kolażowy, użyte w nich zostały różne faktury i materiały, w każdej książce pojawia się jeden przewodni element graficzny. Dodatkowo w tytułach i niektórych ilustracjach użyto liter naśladujących odręczną wycinankę, które nawiązują do kolażowych ilustracji – w każdym tomie mają one inny kolor. Bajki uspokajanki ukazują się w serii Otwarci na Świat. Tworzą ją książki, które wspierają rozwój najmłodszych dzieci. Poruszają tematy bliskie codziennemu doświadczeniu maluchów. Pomagają im poznawać otaczający świat i rozumieć własne emocje, rozbudzają empatię i twórcze myślenie.
Krótka, prosta, łagodna i pełna uroku opowieść z cyklu Bajki uspokajanki – dla przedszkolaków, a także ich rodziców i opiekunów. Antidotum na wszechobecny pośpiech oraz wielość emocji i wrażeń. Basia nie lubi latem opalać się, kąpać ani budować zamków z piasku. Lubi za to spacerować po linii, gdzie plaża styka się z morzem. Ta linia jest taka ciekawa - ciiągle się zmienia! Na dodatek można spacerować trochę po wodzie, a trochę po piasku. Podczas jednego z takich spacerów Basia znajduje mnóstwo rzeczy, a wśród nich prawdziwy skarb - kamyczek. Dlaczego jest on taki wyjątkowy? Inspiracją do stworzenia Bajek uspokajanek były dzieci ze spektrum autyzmu. Książki te są jednak przeznaczone dla szerszej grupy odbiorców – dla dzieci przedszkolnych, w tym dzieci wysoko wrażliwych, które często wobec codziennego przebodźcowania potrzebują uspokojenia, wyciszenia, odpoczynku. Wszystko tu zostało starannie przemyślane. Fabuła jest prosta, przystępna, rytm opowieści – spokojny, niemal melodyjny, liczba postaci - ograniczona. Ilustracje mają charakter kolażowy, użyte w nich zostały różne faktury i materiały, w każdej książce pojawia się jeden przewodni element graficzny. Dodatkowo w tytułach i niektórych ilustracjach użyto liter naśladujących odręczną wycinankę, które nawiązują do kolażowych ilustracji – w każdym tomie mają one inny kolor. Bajki uspokajanki ukazują się w serii Otwarci na Świat. Tworzą ją książki, które wspierają rozwój najmłodszych dzieci. Poruszają tematy bliskie codziennemu doświadczeniu maluchów. Pomagają im poznawać otaczający świat i rozumieć własne emocje, rozbudzają empatię i twórcze myślenie.
Olivier nigdy nie poznał swojego dziadka. Ale gdyby choć raz go spotkał, o czym mógłby z nim porozmawiać? Chłopiec uznaje, że najlepsza na taką okazję byłaby opowieść o wspaniałym człowieku — tacie, który zawsze jest blisko. Dziadek na pewno byłby dumny z syna! Chwytająca za serce, pięknie zilustrowana książka o ojcostwie — i wspólnym poznawaniu świata. Pokazuje, jak pełna miłości i zaangażowania relacja z dzieckiem buduje jego poczucie własnej wartości i pozwala mu rozwinąć skrzydła. Idealna do rodzinnego głośnego czytania.
Natalia Fiedorczuk flirtuje z gatunkiem domestic noir. Na przedmieściach średniej wielkości miasta w centralnej Polsce mieszkają rodziny do bólu zwyczajne, chociaż i tutaj trafiają się niekiedy barwne osobowości. Rodzina Waszczyńskich jest idealna. Młode małżeństwo z dwójką dzieci jest niczym wycięte z folderu reklamowego. Są piękni, zamożni, lubiani i szanowani przez sąsiadów. Pewnego dnia cała rodzina znika bez śladu. Nic nie wskazuje na to, by małżeństwo planowało wyjazd. Dom wygląda, jakby mieszkańcy opuścili go jedynie na chwilę. Nikt z sąsiadów nie zauważył niczego podejrzanego, a duszna małomiasteczkowa atmosfera nie ułatwia śledztwa. Jak to możliwe, że czteroosobowa rodzina rozpłynęła się w powietrzu? Jakie sekrety kryją się za drzwiami zwyczajnych podmiejskich domów? Domestic noir na polskiej prowincji. Natalia Fiedorczuk sprawnie żongluje estetyką kryminału i kreśli wyraziste portrety psychologiczne postaci, z których każda ma swoje mroczne i wstydliwe tajemnice. – Marta Krupińska, „Glamour” To kryminał, ale nietypowy. Ma zabójczy urok, terapeutyczną moc i wciąga jak Różowa Pantera. Z tym, że tutaj pantera jest pluszowa i nosi ślady krwi. – Małgorzata Fiejdasz-Kaczyńska, „Elle”
Dramatyczna historia o cierpieniu i nienawiści, ale też o wielkiej miłości i niezłomnej nadziei. Ta przejmująca powieść pokazuje, że kiedy polscy zesłańcy trafiają na koło sowieckiej ruletki, stawką staje się tylko walka o przetrwanie. Jednak choć zmuszeni są oddawać po kawałku swoje dawne życie, wciąż pozostaje im nadzieja... Polecam nie tylko miłośnikom powieści z historią w tle! Magdalena Witkiewicz, pisarka Druga wojna światowa. Gdy z Zachodu nadciąga nazistowska nawałnica, na wschodnie kresy Rzeczpospolitej pada zgoła inny cień – sowieckiego żołnierza w obdartym płaszczu i z czerwoną gwiazdą na czapce. Anna Polakowska wie, do czego są zdolni Sowieci, i wolałaby się trzymać od nich jak najdalej. Ale podczas gdy jej mąż, oficer w Wojsku Polskim, przebywa na froncie, ona musi zrobić wszystko, by ochronić swoje dzieci. Jej najstarsza córka, dorosła już prawie Zosia, właśnie przeżywa pierwszą miłość. Jednak w obliczu tego, co szykuje dla nich los – i sowieckie wyzwolenie – wszystko inne schodzi na dalszy plan. Choć może to właśnie miłość jako jedyna potrafi dać siłę, by stawić czoła okrutnej rzeczywistości Syberii, dokąd zostają przesiedleni Polakowscy. Kiedy do głosu dochodzi prawdziwa natura Sowietów, a każdy dzień staje się walką o przetrwanie, liczy się tylko to, co najważniejsze. Bo każdy dzień może być tym ostatnim.
Poznaj smaki wielokulturowej Jerozolimy zawarte w potrawach, które prezentują niezrównaną hojność regionu. Szakszuka to nazwa dania wywodzącego się z Afryki Północnej – po arabsku słowo to oznacza również „mieszać” lub „wstrząsać”. To danie może być symbolem jedzenia, które wyłoniło się z tygla, jakim jest Jerozolima. Kuchnia tego miasta nie ma granic… i ta książka kucharska też nie! Znajdziesz w niej szereg klasycznych przepisów, na fattoush, sznycel, kebaby, hummus, falafel, shaormę i baba ganoush. Nidal Kersh przedstawia także intrygujące tło historyczne i kulturowe, tworząc w ten sposób bogaty kontekst pozwalający lepiej zrozumieć kulturę kulinarną Jerozolimy.
Nowa seria detektywistyczna Joanny Jagiełło – uznanej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Zabawna, wciągająca, pełna nietuzinkowych postaci i… interaktywna: w każdym śledztwie zadania dla młodych detektywów! Skąd się wzięły białe myszki w torbie nauczycielki? Gdzie się podziały obrazy uczestników pleneru malarskiego? Co się stało z gitarą uczestniczki konkursu w domu kultury? Dlaczego łódka zacumowana na brzegu jeziora znika każdej nocy? Czy kot sąsiadki został porwany? Kiedy tata Inki i tata Filipa zakładają biuro śledcze Trop Sekret, mają nadzieję na poważne dochodzenia i duże pieniądze. Za to dzieci koniecznie chcą pomóc rozkręcić interes i są gotowe rozwiązać każdą zagadkę, choćby wydawała się nie do rozwiązania. Tym bardziej że w pozornie spokojnych Milutkach różne rzeczy znikają albo zostają znalezione w bardzo tajemniczych okolicznościach. I właśnie wtedy Inka i Filip wkraczają do akcji. Przecież to świetna zabawa! Oto pierwszy tom serii Biuro śledcze Trop Sekret. W każdym tomie czytelnik ma szansę wziąć udział w kilku śledztwach i spróbować swoich detektywistycznych umiejętności.
„Granice? Nigdy żadnej nie widziałem. Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi”. - Thor Heyerdahl „Oszałamiająco oryginalny obraz naszego niestrudzenie ruchliwego gatunku” – Naomi Klein Sonia Shah argumentuje za przyszłością, w której migracja będzie źródłem nie obaw, lecz nadziei. W codziennych wiadomościach roi się od historii ludzi wyrwanych ze swojego środowiska i zmuszonych do podjęcia wędrówki. Dzikie zwierzęta także opuszczają ocieplające się morza i pustynniejące lądy, masowo odpełzając, odpływając i odlatując z dotychczasowych siedlisk. Media przedstawiają te migracje jako niemające precedensu i wywołujące strach przed chorobami i wojnami wśród mieszkańców Zachodu. Po obu stronach Atlantyku eksperci przewidują zalew milionów najeźdźczych obcych, niepowstrzymanych jak tsunami. Takiemu nastawieniu przeczy nauka stojąca za migracją roślin, zwierząt i ludzi. Proces ten nie jest szkodliwy – przeciwnie, jest stary jak świat i ratuje życie w obliczu zmian środowiskowych. Można go wręcz nazwać biologicznym imperatywem równie ważnym jak oddychanie. To właśnie zmiany klimatyczne wywołały pierwszą falę migracji ludzi z Afryki. Obniżający się poziom mórz umożliwił nam pokonanie Cieśniny Beringa. Niepowstrzymywani przez drut kolczasty nasi prehistoryczni przodkowie zdołali zaludnić całą planetę, docierając na szczyty Himalajów i na najodleglejsze wyspy Pacyfiku, tworząc i rozprzestrzeniając biologiczną, kulturową i społeczną różnorodność, która pomaga przetrwać zarówno ekosystemom, jak i społeczeństwom. Mówiąc inaczej: migracja to nie problem, to rozwiązanie. „Uczynili to, co poniektórzy ludzie szukający wolności robili od zarania. Odeszli”. - Isabel Wilkerson „Żaden inny ssak nie jest tak mobilny jak my. Pokonujemy granice. Zdobywamy nowe terytoria, nawet gdy na miejscu niczego nam nie brakuje […] Jest w tym jakieś szaleństwo. Wyprawiając się za morze, człowiek nie wie, co zastanie po drugiej stronie. A teraz chcemy lecieć na Marsa. Dlaczego?” - Svante Pääbo
Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój. Z tomu Szacunek dowiedzą się jak okazywać szacunek. Nauczą słów, które warto znać by wyrazić uznanie dla siebie i innych ludzi. Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.
Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój. Z tomu Nasz świat dziecko dowie się, co to znaczy dbać o planetę i dlaczego nawet drobne gesty mają sens i znaczenie. Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.
Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój. Z tomu Życzliwość dziecko dowie się, jak wyrażać swoje uczucia. Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.
Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój. Z tomu Dajemy z siebie wszystko dziecko dowie się, dlaczego warto się angażować, czym jest współpraca, jak ważne jest wytrwałe dążenie do celu. Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.
1 2 3 4 5
z 5
skocz do z 5