Menu

Durlik Ireneusz

Polskie przedsiębiorstwa przemysłowe chcąc sprostać współczesnym wymaganiom, muszą przestać wydeptywać stare ścieżki. Już dzisiaj muszą zaprojektować nowe procesy i systemy produkcyjne, aby osiągnąć radykalną poprawę ich funkcjonowania. Ta książka pomoże podjąć te ambitne wyzwania. Mamy nadzieję, że skorzystają z niej menedżerowie średnich i dużych przedsiębiorstw przemysłowych i usługowych, projektanci systemów produkcyjnych, a także studenci kierunków technicznych, ekonomicznych i menedżerskich, którzy chcą specjalizować się w zarządzaniu przedsiębiorstwami produkcyjnymi i produkcją w warunkach high technology.
Nowe wydanie przynosi cały nowy rozdział poswięcony nowoczesnym koncepcjom zarządzania. Autor przedstawia aktualne koncepcje zarządzania produkcją oraz projektowania i organizowania systemów produkcyjnych, a szczególnie zagadnienia dotyczące integracji ludzi, informacji, wyposażenia technicznego i kapitału w warunkach gospodarki rynkowej z uwzględnieniem stosowania współczesnych osiągnięć techniki high technology. Wskazuje metodologię postępowania dla uzyskania poprawy produktywności i jakości oraz wzrostu zyskowności, uwzględniając wymagania humanizacji pracy i ochrony środowiska.
Książka oddawana do rąk czytelników stanowi trzeci tom publikacji pod ogólnym tytułem Inżynieria zarządzania (pierwsze dwa tomy ukazały się nakładem Wydawnictwa Placet) i jest adresowana do studentów studiów II stopnia (magisterskich), III stopnia (doktorskich) i podyplomowych na studiach technicznych, związanych zwłaszcza z organizacją produkcji – czy szerzej – z inżynierią współczesnego wytwarzania przemysłowego. Książka kierowana jest także do odbiorców, którzy mają już podstawową wiedzę na temat produkcji w szerokim aspekcie technicznym i biznesowym. W szczególności będzie przydatna jako self -help guide – czyli podręcznik samopomocy dla: uczących się – studiujących i praktykujących w zawodzie absolwentów kierunków studiów związanych bądź zainteresowanych inżynierią produkcji i zarządzaniem przemysłowym; menedżerów i specjalistów z przemysłu, przede wszystkim w dziedzinie: informatyki, inżynierii produkcji, inżynierii przemysłowej, zarządzania produkcją, budownictwa, architektury i logistyki, a także dla inżynierów mechaników, mechatroników, elektroników, chemii i farmacji pracujących jako menedżerowie w organizacjach zajmujących się badaniami i rozwojem oraz produkcją; wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć i uporządkować posiadaną wiedzę w zakresie inżynierii produkcji i zarządzania przemysłowego, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki rozwoju i przygotowania produkcji innowacyjnych wyrobów.