Menu

Hancock Irving

Jedna z pierwszych wydanych w Polsce książek o tematyce Jiu Jitsu. Zasady atletycznych ćwiczeń Jiu-Jitsu, poprawiające kondycję i siłę. Zachowano oryginalną pisownię
Jedno z dzieł Irvinga Hancocka, amerykańskiego pisarza, dziennikarza i korespondenta wojennego, przedstawiające popularną w początku XX wieku sztukę Dżiu-dżitsu. Czytelnicy mogli się już zapoznać z książką kierowana do kobiet („Japoński system trenowania ciała dla kobiet”, wydawnictwo My Wojownicy, Wrocław 2020), tym razem grupą docelową autora została młodzież szkolna. „Słabość fizyczna nie stanowi występku, o ile nie jest się w możności zapobiec temu, ale jest niemal zbrodnią przeciwko sobie samemu, jeżeli droga do zdrowia i siły jest otwarta, a jednakże omija się ją z lekceważeniem.”
„Japoński system trenowania ciała” Irvinga Hancocka jest jedną z pierwszych książek przedstawiających czytelnikom japońską sztukę Dżiu-dżitsu. Orientalna egzotyka i zainteresowanie Japonią po wojnie z Rosją spowodowało ogromny boom na wszystko, co pochodziło z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dotychczas, nakładem Wydawnictwa My Wojownicy ukazały się dwie inne części serii - przeznaczone dla kobiet oraz młodzieży. Część ogólna zamyka cykl publikacji w adaptacji Wojciecha Szukiewicza.
Niektórzy uważają „Kano Jiu-Jitsu” za jedną z najlepszych publikacji do nauki Jiu-Jitsu, jakie wydano na początku XX wieku. Kontrowersje budzi nazwisko Jigoro Kano w tytule. Książka ta zawiera ponad 160 uchwytów i rzutów wyraźnie wyjaśnionych i zilustrowanych na ponad 500 zdjęciach. Harrie Irving Hancock (1868 - 1922) Amerykański pisarz i dziennikarz. Pisał między innymi dla New York Journal, New York World i Leslie’s Weekly. Poza tym tworzył kryminały, westerny i przygody historyczne, ale znany jest także jako autor literatury dziecięcej. Jego fascynacja Japonią zaowocowała książką o Jiu-Jitsu, którą napisał razem ze znanym japońskim adeptem tej sztuki. Katsukuma Higashi Zachodzi wątpliwość, czy jest to jego prawdziwe nazwisko, niewiele bowiem o nim wiadomo. Z pewnością dużo podróżował, udokumentowany jest także jego udział w kilku walkach zapaśniczych. W wieku 18 lat uczył Jiu-Jitsu na Uniwersytecie Doshisha w Kioto, uczył także sportu w ogóle oraz matematyki. W 1905 roku wraz z Harrie’m Irving’iem Hancock’iem opublikował podręcznik zawierający informacje o Judo (Jiu-Jitsu).
Jedna z pierwszych wydanych w Polsce książek o tematyce Jiu Jitsu. Zasady atletycznych ćwiczeń Jiu-Jitsu, poprawiające kondycję i siłę.
Wydanie kolekcjonerskie - limitowane, indywidualnie numerowane egzemplarze Niektórzy uważają „Kano Jiu-Jitsu” za jedną z najlepszych publikacji do nauki Jiu-Jitsu, jakie wydano na początku XX wieku. Kontrowersje budzi nazwisko Jigoro Kano w tytule. Książka ta zawiera ponad 160 uchwytów i rzutów wyraźnie wyjaśnionych i zilustrowanych na ponad 500 zdjęciach. Harrie Irving Hancock (1868 - 1922) Amerykański pisarz i dziennikarz. Pisał między innymi dla New York Journal, New York World i Leslie’s Weekly. Poza tym tworzył kryminały, westerny i przygody historyczne, ale znany jest także jako autor literatury dziecięcej. Jego fascynacja Japonią zaowocowała książką o Jiu-Jitsu, którą napisał razem ze znanym japońskim adeptem tej sztuki. Katsukuma Higashi Zachodzi wątpliwość, czy jest to jego prawdziwe nazwisko, niewiele bowiem o nim wiadomo. Z pewnością dużo podróżował, udokumentowany jest także jego udział w kilku walkach zapaśniczych. W wieku 18 lat uczył Jiu-Jitsu na Uniwersytecie Doshisha w Kioto, uczył także sportu w ogóle oraz matematyki. W 1905 roku wraz z Harrie’m Irving’iem Hancock’iem opublikował podręcznik zawierający informacje o Judo (Jiu-Jitsu).