Menu

Pamela Druckerman

Czterdzieści świeczek na torcie... Koszmar? Survival? A może przygoda życia? Skrzący się humorem, błyskotliwy reportaż z frontu walki, którą nazywamy kryzysem wieku średniego. Kiedy Pamela Druckerman kończy czterdzieści lat, kelnerzy w jej ulubionej paryskiej kawiarni przestają witać ją figlarnym „Bonjour, mademoiselle!”. Z rozczarowaniem zauważa też, że spojrzenia mężczyzn mówią coś innego niż dotychczas: „Przespałbym się z nią, ale…”. Przez dłuższy czas nie może się w tym wszystkim połapać, ale w końcu zaczyna rozumieć podtekst rozmów, buduje (nieco) zdrowsze relacje i rezygnuje z toksycznych przyjaźni. Jakie są współczesne czterdziestolatki? Czego dowiadujemy się, przekraczając tę magiczną granicę? Naprawdę czujemy się już dorosłe? I dlaczego, do licha, nikt nas nie przestrzegł przed cellulitem zdradziecko atakującym ramiona i uda? Ten szczery do bólu i autoironiczny pamiętnik zawiera celną diagnozę dekady w życiu, podczas której: twój wiek wydaje ci się sekretem; jest przynajmniej jeden sport, którego zakazuje ci lekarz; stosujesz antykoncepcję, ale czy potrzebnie? rodzice odstąpili od prób zmieniania cię; masz sentyment do tych pięciu kilogramów, które na zmianę przybierasz i tracisz; nie starasz się już wyglądać niepowtarzalnie i wreszcie jesteś sobą! Autorka bestsellerów W Paryżu dzieci nie grymaszą i Dziecko dzień po dniu, które niejednej mamie pozwoliły przetrwać trudy wczesnego macierzyństwa, prowadzi nas przez kolejny kluczowy etap w życiu w poszukiwaniu mądrości i wiedzy o samej sobie —„pięknej czterdziestoletniej”.
Dziecko doprowadza cię do szału? Nie słucha poleceń? Rzuca jedzeniem? Krzyczy i kopie, żeby postawić na swoim? Pamela Druckerman przeżywała to samo! I postanowiła temu zaradzić. Mieszkając w Paryżu podglądała Francuzki i wcielała w życie ich metody wychowawcze. Swoje doświadczenia opisała w przezabawnej, reportażowo-poradnikowej książce "W Paryżu dzieci nie grymaszą", która podbiła serca także polskich czytelniczek. "Dziecko dzień po dniu" to kwintesencja tych doświadczeń, czyli zbiór konkretnych porad dla zmęczonych, przerażonych i niewyspanych rodziców - gotowy przepis na grzeczne dziecko, które przesypia całe noce i zajada się szpinakiem. Przekonajcie się sami.
Dziecko doprowadza cię do szału? Nie słucha poleceń? Rzuca jedzeniem? Krzyczy i kopie, żeby postawić na swoim? Pamela Druckerman przeżywała to samo! I postanowiła temu zaradzić. Z zazdrością śledziła wzrokiem grzeczne dzieci swoich francuskich sąsiadów, aż w końcu zaczęła podglądać samych sąsiadów, żeby poznać ich sekrety wychowawcze. W tej książce dzieli się pozyskaną wiedzą ze wszystkimi rodzicami. Nie przyszło mi wcześniej do głowy, że powinnam podziwiać francuski sposób wychowywania dzieci. Francja nie słynęła z niego w takim stopniu, jak z mody czy serów. Nikt nie odwiedzał Paryża po to, by poznawać tutejsze poglądy na budowanie autorytetu rodziców i radzenie sobie z poczuciem winy – pisze Pamela Druckerman. A może właśnie po to warto pojechać do Paryża, lub poznać zwyczaje jego mieszkańców wraz z amerykańska dziennikarką. Jeśli zastosujesz się do jej rad, będziesz miał w domu aniołka, który ma jednak własne zdanie i poglądy oraz sporo swobody, a na dodatek znajdziesz czas, żeby zadbać o siebie. Bo Francuzi wychodzą z założenia, że to dziecko ma przystosować się do stylu życia rodziców, a nie na odwrót. W Paryżu dzieci nie grymaszą to poradnik i wciągająca, zabawna powieść obyczajowa w jednym.
Światowy bestseller nazwany globalnym atlasem niewierności, który jeszcze przed publikacją w Polsce, wzbudził zainteresowanie polskich dziennikarzy, książka przetłumaczona na osiem języków. Książka, jakiej jeszcze nie było - bezpardonowa i kpiarska świetna reporterska relacja na temat przyczyn i sposobów dopuszczania się zdrady małżeńskiej w różnych zakątkach świata. To zabawna i naszpikowana faktami podróż po zdradzie dookoła świata, która nadaje zupełnie nowe znaczenie określeniu "praktykowanie monogamii". Pamela Druckerman – amerykańska dziennikarka mieszkająca w Paryżu. Była stałą reporterką "The Wall Street Journal", pisała również dla "New York Timesa", "The Washington Post" i "Marie Claire", jako komentatorka pojawiała się w programach telewizyjnych takich jak "Today" czy "Morning Edition". Na rynku wydawniczym zadebiutowała w 2007 roku wydawaną właśnie przez WL książką "Dlaczego zdradzamy" . Napisała też poradnik porównujący style wychowania dzieci na modłę amerykańską i francuską "W Paryżu dzieci nie grymaszą".