Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Byłem
9.2

(38 ocen) wspólnie z

29,90

 

"Byłem" mówi Autor. Byłem dla kogoś, byłem dla siebie, byłem ... marzyłem, tęskniłem, pragnąłem, rozmyślałem, wspominałem... I pod wpływem tego bycia, tego tęsknienia, myślenia, marzenia, wrażenia czasem krótkiego jak nagły błysk... pisałem. Bardzo emocjonalne to wiersze. Pełne ciepła, nostalgii i żywych uczuć, wyrażanych niezwykle subtelnie. Wystarczy chwila, aby każdy z tych wierszy przeczytać. Ale już nie wystarczy, aby wyrwać się z ich klimatu. A zapomnieć o nich nawet po bardzo długiej chwili nie sposób. Prostymi, czasem przewrotnymi, czasem pięknie mataforycznymi zdaniami przyciągają uwagę, prowokują do wnikania w zawarte w nich uczucia, przesłanie i... w emocje, które obudzą się podczas lektury. To już drugi tomik wierszy Maćka Wierszyckiego wydany w tym samym roku. Pierwszy „Dla ciebie się stałem” zniknął z księgarskich półek w kilka miesięcy. Napisali o nim: "Doskonale trafiła w mój gust. A przyznam, że nie łatwo trafić w moje gusta książkowe." (opinie księgarnia Gandalf), "Fantastyczna książka. I pomyśleć, że trafiłam na nią całkiem przypadkiem. Przyciągnął mnie tytuł, a zawartość okazała się jeszcze bardziej interesująca…" (opinie księgarnia Ravelo), "Najpiękniejsze wiersze! Zachwyt, miłość od pierwszego przeczytania." (Lubimyczytać.pl)

Alegoria
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-622-4877-3

Liczba stron: 104

Format: 11.9x19.3

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...