Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Carlo Ancelotti Dyskretne przywództwo

Ancelotti Carlo, Brady Chris, Forde Mike

Carlo Ancelotti Dyskretne przywództwo

7.1

(94 ocen) wspólnie z

39,99

 

„W spokoju kryje się siła, bo opanowanie i rozwaga są źródłem władzy i autorytetu.“

Carlo Ancelotti jest jednym z najlepszych trenerów wszech czasów i zdobywcą pięciu pucharów Ligi Mistrzów. Podejściem diametralnie odbiega jednak od tego, do czego przyzwyczaiło nas wielu jego rywali. Zamiast uciekać się do agresji i przedstawień, Ancelotti preferuje wyważony, dyskretny sposób zarządzania, którym zapracował na bezwzględną lojalność takich piłkarzy, jak David Beckham, Zlatan Ibrahimović i Cristiano Ronaldo.

W Dyskretnym przywództwie Ancelotti przedstawia całość swej porywającej kariery trenerskiej. Opowiada o swoich metodach, nauczycielach, porażkach i zwycięstwach, a na koniec zabiera nas do szatni, by prześledzić historię postaci, wyzwań i decyzji, które ukształtowały go jako szkoleniowca. Wiele z tych historii Ancelotti publikuje po raz pierwszy. Dotyczą one najróżniejszych tematów, od zarządzania talentami i radzenia sobie z potknięciami, po taktykę i gierki psychologiczne. Każdy rozdział zamykają „Rady Ancelottiego“ – sekcja podsumowująca lekcje zawarte w opowieściach.

Carlo Ancelotti sięgnął po najważniejsze trofeum piłki nożnej, czyli puchar Ligi Mistrzów, rekordową liczbę razy, bo aż pięć. Dwukrotnie dokonał tego jako zawodnik i trzykrotnie jako trener. Szkolił między innymi Parmę, Juventus, AC Milan, Paris Saint-Germain, Real Madryt i Chelsea (z którą w 2010 roku wywalczył tzw. dublet). W każdym kraju, w którym pracował jako szkoleniowiec, zdobył przynajmniej jeden puchar. Teraz ma nadzieję, że na swoim nowym stanowisku – trenera Bayernu Monachium – utrzyma ten rekord.

O współautorach: Profesor Chris Brady jest wykładowcą zarządzania i kierownikiem Centre for Sports Business na Salford University oraz autorem wielu książek, m.in. 90-minutowego menedżera. Mike Forde jest byłym dyrektorem ds. sportowych i członkiem rady wykonawczej Chelsea FC. Obecnie działa w amerykańskim świecie sportowym jako konsultant ds. osiągów, z którego usług korzystają zespoły lig NFL, NBA i MLB.

Carlo na zewnątrz może sprawiać wrażenie surowego mężczyzny, ale w środku to niesamowita osoba. Jest jedną z najlepszych i najważniejszych osób, jakie spotkałem podczas całej mojej piłkarskiej kariery.
Cristiano Ronaldo

Grałem, współpracując z różnymi trenerami o zupełnie odmiennych charakterach, ale to Carlo okazał się najlepszym, jakiego kiedykolwiek spotkałem.
Zlatan Ibrahimović

Ta książka to nie tylko fascynująca biografia, ale i bardzo pouczająca lektura, która odsłania kulisy wybitnego przywództwa.

Insignis Media
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-653-1565-6

Tytuł oryginalny: Quiet leadership

Liczba stron: 320

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...