Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kryzys wolnego rynku?

George Packer

Kryzys wolnego rynku?

6.9

(35 ocen) wspólnie z

54,90

 

Bestseller "New York Timesa"
National Book Award 2013 w kategorii literatury faktu
Od bankrutujących farmerów z Południa i robotników z upadających stalowni - do Oprah Winfrey, Newta Gingricha i miliarderów z Doliny Krzemowej. Książka George'a Packera to wnikliwie przedstawiony obraz społeczeństwa amerykańskiego i przemian w Stanach Zjednoczonych, które doprowadziły do krachu finansowego, a następnie kryzysu gospodarczego w Ameryce i na całym świecie.
Nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy to się rozpoczęło, kiedy zaczęły puszczać więzi trzymające Amerykanów razem, w bezpiecznym, chociaż czasami dławiącym uścisku - i w pewnej chwili kraj, od zawsze taki sam, przekroczył historyczną linię i już nieodwracalnie stał się zupełnie inny.
Teraz więcej Amerykanów żyje samotnie, nawet rodziny egzystują w izolacji, ledwie wiążąc koniec z końcem. Stara metropolia może stracić przemysłowy fundament i dwie trzecie mieszkańców, a wszystkie jej filary - kościoły, przedsiębiorstwa, organizacje charytatywne, związki zawodowe - padają jak budynki podczas huraganu, tylko bezszelestnie.
„George Packer jest jak współczesny George Orwell”.
Jed Lipiński, "Village Voice"
„Ludzie, których życie legło w gruzach podczas drugiej wielkiej depresji zyskali swego trybuna […]. Wolny rynek w kryzysie? to amerykańska tragedia i zwycięstwo literatury”.
David Frum, autor Comeback i Why Romney Lost
„Jak u Orwella, każde zdanie Packera niesie impuls siły moralnej. To książka opisująca temat wszechstronnie i o wielkiej sile oddziaływania. Każdy powinien ją przeczytać”.
David Grann, autor The Lost City of Z
„Teksty Packera są Steinbeckowskie w najlepszym znaczeniu tego słowa - arcydzieło literatury faktu”.
"The New York Times"
George Packer jest dziennikarzem "The New Yorker" i autorem książki The Assassins' Gate: America in Iraq, która otrzymała wiele nagród i została uznana przez "The New York Times Book Review" za jedną dziesięciu najlepszych publikacji 2005 roku. Napisał także dwie powieści: The Half Man i Central Square i kilka pozycji z literatury faktu: Blood of the Liberals, która w 2001 roku zdobyła Robert F. Kennedy Book Award, The Village of Waiting oraz Interesting Times: Writings from a Turbulent Decade - zbiór esejów o przepaści jaka dzieli abstrakcyjne idee od konkretnej rzeczywistości. Autor mieszka na Brooklynie.

Świat Książki
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3726-9

Tytuł oryginalny: The Unwinding: An Inner History of the New America

Liczba stron: 608

Format: 14.7x22.3

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...