Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kwestia ceny

Zygmunt Miłoszewski

Kwestia ceny

6.6

(3127 ocen) wspólnie z

27,08

 

"Bo biedni mogą wybaczyć światu, że mają gorzej, gdy wiedzą, że wobec śmierci wszyscy są równi. Ale jeśli długie życie stanie się dobrem luksusowym, zarezerwowanym dla bogatych, dojdzie do pierwszej światowej rewolucji na tle medycznym. Zresztą już w tym miejscu jesteśmy, tylko jeszcze nie wszyscy się zorientowali."

Początek XX wieku. Benedykt Czerski żegna się z życiem. Przeklina patriotyczne uniesienia, które kilka dekad wcześniej doprowadziły do jego zesłania na Daleki Wschód, a teraz kazały mu wracać do ojczyzny. Czerski wraca jednak nie jako więzień, lecz jako wielki uczony, badacz dalekich plemion Syberii

Początek XXI wieku. Bogdan Smuga, chłodny naukowiec i wyznawca religii rozumu, wierzy, że wśród zbiorów Czerskiego kryje się prawdziwy skarb, mogący odmienić przyszłość ludzkości.

Zofia Lorentz, słynna historyczka sztuki i poszukiwaczka zaginionych arcydzieł, mierzy się z tajemniczym zanikiem pamięci męża. Gdy Bogdan Smuga proponuje jej udział w odnalezieniu zbiorów, przywiezionych przez Czerskiego z Syberii przyjmuje zlecenie.Tak zaczyna się niezwykła wyprawa. Ich przygody okażą się decydujące dla dalszych losów cywilizacji...

„Kwestia ceny” to zuchwały, brawurowy, błyskotliwy, niepozostawiający nikogo obojętnym thriller o naszych największych marzeniach i o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za spełnienie tych pragnień. O nauce, o religii, głodzie wiedzy, genie ryzyka, roli wspomnień i o wielkiej przygodzie ludzkości. Która być może właśnie dobiega końca...

W.A.B.
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-280-7219-0

Liczba stron: 576

W.A.B.

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2020

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Szymon Dara

Bardzo dobra

"Kwestia ceny" to fenomenalny thriller przygodowy, który całkowicie mnie pochłonął. Jak dla mnie bardzo ciekawa i pobudzająca do refleksji pozycja. Jak najbardziej polecam!
Filip

Polecam!

Bardzo interesująca fabuła. Nieszablonowa i nieprzewidywalna. Zgrabne opowiadanie poruszające problemy społeczne i egzystencjalne. Miłoszewski jak zwykle w formie!
Martyna

"Kwesta ceny"

Nauka ma sens tylko wtedy, kiedy jest wolna, kiedy nie ustawia się pod ministerstwo, pod korporację, pod instytut albo pod grant (..). W książkach Zygmunta Miłoszewskiego nie brakuje wyjątkowo trafnych przemyśleń na tematy aktualne. Za co cenię sobie właśnie twórczość autora. "Kwestia ceny" to książka, która zaskoczyła mnie tematyką. Porusza kwestie nauki, religii, głodzie wiedzy, ryzyku, jakie jesteśmy w stanie zaakceptować. Porusza tematy nieoczywiste, trudne i uwikłane. Nie boi się ich poruszać, bo świetnie umie się wn nich odnaleźć. Każdy powinien sięgnąć po pozycję "Kwestia ceny", aby poszerzyć horyzonty, a także uświadomić sobie, jak wiele świat przed nami ukrywa...

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...