Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mikołajek i jego paczka. Kleofas

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Mikołajek i jego paczka. Kleofas

7.6

(17 ocen) wspólnie z

11,83

 

Poznaj przygody Mikołajka i jego kolegów. Sięgnij po książki z serii "Mikołajek i jego paczka", które spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym Czytelnikom. Doskonała zabawa gwarantowana.

Kleofas jest najsłabszym uczniem w swojej klasie, przez co miewa problemy z wychowawczynią. Ze szkoły wychodzi zawsze ostatni. Nie lubi się uczyć, dlatego martwi się, że koledzy podczas klasówek będą źle mu podpowiadać. Kiedy dostaje złe oceny, rodzice zabraniają mu oglądania telewizji.

Kleofas jest najstarszym chłopcem w swojej klasie. Lubi rysować i bawić się na placu. Zdarza się też, że czasami powie coś rozśmiesza jego kolegów. Kleofas nie cierpi klasówek (dosłownie z żadnego przedmiotu). Bywa, że trzeba tłumaczyć mu żarty, których chłopak nie jest w stanie zrozumieć. Nie przepada również za przerwami, ponieważ często musi na nich zostawać w klasie, kiedy pani wychowawczyni wyznacza mu karę.

Mikołajek i jego koledzy to uczniowie francuskiej szkoły. Wspólnie zawsze wymyślają ciekawe zabawy. Razem psocą i niekiedy kłócą się między sobą. Poznaj perypetie Mikołajka, Alcesta, Ananiasza, Euzebiusza, Gotfryda, Kleofasa i pozostałych.

Autorem serii opowieści o Mikołajku jest pisarz i scenarzysta, René Goscinny. Żyd polskiego pochodzenia, urodził się 14 sierpnia 1926 w Paryżu. Zmarł dnia 5 listopada 1977. Goscinny jest jednym z bardziej rozpoznawalnych twórców komiksu europejskiego. Początki swojej kariery wiązał z pracą rysownika, jednak nie udało mu się nawiązać współpracy ze studiem Walta Disney'a. Odnalazł się jako autor scenariuszy komiksowych i pracował z wieloma wybitnymi twórcami historyjek obrazkowych.

Ilustracje do historyjek o Mikołajku zostały wykonane przez francuskiego rysownika Jeana-Jacquesa Sempé'a. Artysta przyszedł na świat dnia 17 sierpnia 1932 w Bordeaux.

Znak Emotikon
Oprawa twarda

Znak Emotikon

Cena detaliczna: 16,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...