Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mój brat jest superbohaterem

David Solomons

Mój brat jest superbohaterem

5.7

(3 oceny) wspólnie z

26,61

 

Jedenastoletni Luke jest komiksowym maniakiem i wielbicielem filmów o superbohaterach. Pewnego dnia, gdy ze swoim bratem siedzi w domku na drzewie, musi wyjść, bo chce mu się sikać. Kiedy wraca, okazuje się, że zachciało mu się w najgorszym możliwym momencie. Gdy go nie było, jego starszy brat otrzymał supermoce i misję uratowania świata (a nawet dwóch światów). Ale przecież to kujon, który w życiu nie przeczytał komiksu i kompletnie się nie zna na supermocach! Ktoś musi dopilnować, aby ratował świat jak należy i nie dał się zdemaskować. Zwłaszcza, że NADCHODZI NEMEZIS, czasu jest coraz mniej, a superzłoczyńca knuje gdzieś swoje nikczemne plany.

Akcja toczy się szybko, a śmiechem wypełnisz całą galaktykę (a nawet dwie). Będziesz się chichrać co pięć minut, a jeśli znasz Gwiezdne wojny oraz Supermana, Batmanai filmy lub komiksy o innych superbohaterach, dodatkowo będziesz się skręcać ze śmiechu. I będziesz niecierpliwie czekać na następny tom, w którym Ziemi zagrozi inwazja wuefistek.

Książka „Mój brat jest superbohaterem” została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i otrzymała nagrodę za najlepszą brytyjską książkę dla dzieci 2015 roku. Otrzymała też inne wyróżnienia i została przetłumaczona na wiele języków.

Children’s Book of the Year prize at the British Book Industry Awards.
Waterstones Children’s Book Prize.
Best New Children’s Books Summer 2015.

Finebooks
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-735-0400-4

Tytuł oryginalny: My Brother is a Superhero

Liczba stron: 320

Format: 12.9x19.8cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...