Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ostatni proces Kafki

Benjamin Balint

Ostatni proces Kafki

39,99 zł

2485

 

Gdy Franz Kafka zmarł, jego przyjaciel Max Brod odmówił wypełnienia ostatniej woli pisarza i nie spalił jego manuskryptów. W 1939 roku, w ostatnim momencie, uciekł z nimi do Palestyny i poświęcił resztę życia kanonizowaniu Kafki na najbardziej proroczego kronikarza XX wieku.

„Ostatni proces Kafki” to genialny portret dwóch przyjaciół - intelektualistów. To również brawurowy opis ucieczki Broda przed Nazistami, barwny obraz relacji między wygnańcami z Europy w budzącym się do życia Tel Awiwie oraz pasjonująca relacja z kontrowersyjnego i gorąco komentowanego procesu między dwoma krajami, które mają obsesję na punkcie traum z przeszłości.

Agora
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-03-27

ISBN: 978-83-268-2701-3

Tytuł oryginalny: Kafka's Last Trial

Liczba stron: 352

Format: 140x215mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Kurek

Youtube

Monika Wojeczko

Dla ceniących twórczość Kafki

Szczerze mogę polecić tę ksiązkę. Jest to jedna z bardziej rozwijających lektur, które udąlo mi się przeczytać w ostatnim czasie. Może nie jest to jedna z prostszych książek ale zawiera wiele ciekawych informacji o których jak dotąd nie miałam pojęcia. Jeżeli cenicie sobie twórczość Kafki to jest to pozycja obowiązkowa.
Ala Pień

Klasyka literatury

Uwielbiam twórczosc Kafki i dla mnie było oczywiste, że sięgnę także po tę pozycję. Nie przypuszczałam, że będzie to jedna z tych książek do której będę chciała wrócić. Książka dla tych, którzy chcą przeczytać dobrą biografię o charakterze prawno-społeczno-kulturowo-moralnym. Po przeczytaniu tej pozycji spojrzycie inaczej na twórczość Kafki.
Patrycja Skóra

Polecam!

Niesamowita książka. Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które przeczytaly "Proces". Nie przypuszczałam, że będzie to tak fascynująca lektura od której nie będę się w stanie oderwać. Polecam!
Cena pakietu

89,89 zł

5479

Cena pakietu

79,89 zł

4879

Cena pakietu

79,89 zł

4879

Cena pakietu

84,89 zł

5179

Cena pakietu

79,89 zł

4879

Cena pakietu

79,89 zł

4879

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...