Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Papti i góra na horyzoncie

Marcin Mortka

Papti i góra na horyzoncie

8.3

(13 ocen) wspólnie z

29,99

 

Wybierzcie się z Papti w podróż do Ameryki Południowej! Nosorożka wyrusza wraz z przyjaciółmi w rejs tratwą do ojczyzny leniwca Śpiocha – kolorowej dżungli nad rzeką Amazonką. Zawiera tam mnóstwo znajomości z przedstawicielami nieznanych jej dotąd gatunków zwierząt. Aby pomóc nowym przyjaciołom wybrać się na niezapomniane wakacje, Papti otwiera we wnętrzu baobabu oddział swojego biura podróży. Tylko jaki wyjazd wymyślić dla piranii, które nie mogą opuszczać wody? Co doradzić Tarzanowi – śwince pekari, która marzy o tym, by potarzać się wśród chmur? I jak pomóc pancernikowi Teodorowi, który jest zmęczony pracą listonosza? Papti zmierzy się z tymi i innymi wyzwaniami i wybierze się na niezapomnianą wycieczkę na szczyt góry na horyzoncie wyspy, gdzie czeka ją niespodziewane spotkanie… Tomik składa się z 10 opowiadań. W każdym z nich nosorożka Papti i jej przyjaciele pomagają innemu klientowi prowadzonego przez nich biura podróży. Papti poznaje zawsze charaktery zwierzaków zainteresowanych wyjazdem na wakacje i dowiaduje się, jak wygląda ich codzienne życie. Dzięki temu wymyśla dla wszystkich idealnie dopasowane do ich potrzeb wyjazdy, a przy okazji często pomaga im rozwiązywać różne problemy.

Wilga
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-280-7660-0

Liczba stron: 96

Format: 18.5x23.5cm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...