Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Perła Obsesje i namiętności Janis Joplin

Ellis Amburn

Perła Obsesje i namiętności Janis Joplin

6.6

(187 ocen) wspólnie z

22,95

 

Janis Joplin – amerykańska piosenkarka i instrumentalistka, autorka tekstów, malarka, uznana za jedną z największych rockowych, soulowych i bluesowych śpiewaczek – magazyn „Rolling Stone” w rankingu 100 Najważniejszych Artystów Wszech Czasów umieścił ją na miejscu 46. Popularność zdobyła u boku zespołu Big Brother & the Holding Company, później z Kozmic Blues i Full Tilt Boogie Band oraz wieloma innymi zespołami i instrumentalistami. Choć jej intensywna i błyskotliwa kariera trwała krótko, zaledwie kilka lat – zaczynała w niewielkich klubach, by potem na Monterey Pop Festival w 1967 roku zdobyć status gwiazdy, a następnie występować na największych scenach i festiwalach w Stanach Zjednoczonych, jak choćby na legendarnym Woodstock – pozostawiła po sobie wiele znakomitych utworów, które do dziś inspirują młodych artystów. Jej głos, charyzma, niezwykły talent piosenkarski przeszły już do legendy, a nagrała zaledwie cztery albumy studyjne [dwa z Big Brother & the Holding Company, dwa solowe z udziałem dwóch różnych zespołów muzyków], z czego ostatni został wydany niedługo po jej śmierci.
Perła powstała głównie na podstawie oryginalnych wywiadów z przyjaciółmi, kochankami, szkolnymi kolegami, współlokatorami i sąsiadami Janis Joplin oraz jej kolegami z pracy: członkami zespołów, menedżerami, projektantami kostiumów, autorami piosenek, członkami ekip technicznych, organizatorami festiwali rockowych, szefami przemysłu fonograficznego i kierownikami hoteli, w których zatrzymywała się podczas tras koncertowych.

In Rock
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-601-5796-1

Liczba stron: 440

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 45,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...