Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piąty anioł

Bartosz Grykowski

Piąty anioł

5.7

(51 ocen) wspólnie z

15,54

 

Zapowiadany od stuleci koniec świata wreszcie nadszedł.

Nikt jednak nie spodziewał się, że będzie trwać przez pokolenia. Kolejne spadające na ludzkość plagi zbierają śmiertelne żniwo. Po każdej z nich nadchodzi okres złudnego spokoju - stanowiącego tylko ciszę przed burzą - przed kataklizmem jeszcze straszliwszym od poprzedniego.
Zmieniło się niemal wszystko - z wyjątkiem ludzi.

Kolejne znaki wskazują, że kres jest już bliski, ale zdrada, chciwość i pycha wciąż panują, a możni prowadzą swoje gry... i nie dostrzegają, że ani bogactwo, ani władza nie zdołają ich ocalić.

Czternastowieczna Francja pogrążona jest w chaosie. Na dwór królewski, gdzie popełnione zostają tajemnicze zbrodnie, przybywa inkwizytor Jerome.

Gdy zatrąbił piąty anioł, gwiazda otworzyła studnię czeluści.

Francja, rok 1330, szóste dziesięciolecie wypełniania się objawień świętego Jana. Królestwo francuskie rozdzierane jest przez konflikty między szalonym królem, arystokracją, Kościołem, templariuszami i coraz liczniejszymi heretykami. Strach i rozpacz ogarnia ludzkość, budzą się mroczne siły, których nie sposób objąć rozumem. Król z obawy przed wrogami musi uchodzić z Paryża. Za tymczasową siedzibę obiera Soissons, które pod jego rządami zmienia się w ponure, niebezpieczne miasto, przeżarte korupcją i zepsuciem. Inkwizytor Jerome próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa popełnionego w najbliższym otoczeniu króla. W tym śledztwie wielka polityka zderzy się z życiem zwykłych ludzi, a doświadczony śledczy będzie musiał stawić czoła demonom swojej przeszłości

SuperNowa
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-705-4194-1

Liczba stron: 340

Format: 120x200mm

Cena detaliczna: 29,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...