Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piechota atakuje

Erwin Rommel

Piechota atakuje

8.6

(28 ocen) wspólnie z

49,90

 

Marszałek Erwin Rommel miał w czasie II wojny światowej niemal hipnotyczny wpływ nie tylko na własnych żołnierzy ale i Aliantów. Nawet kiedy przestał odnosić wielkie sukcesy cały czas był charyzmatycznym dowódcą.
Jakie były fundamenty umiejętności Rommla?, gdzie nauczył się zwyciężać?, co powodowało że żołnierze darzyli go zaufaniem i podziwem? Odpowiedzi znajdziemy w wydanej w 1935 r. książce „Piechota atakuje” autorstwa Erwina Rommla, w której wspomina bitwy w których brał udział. Analizuje też jak mu się udawało zwyciężać – w pewnym sensie jest to podręcznik taktyki, a nawet bardziej podręcznik przywódcy. Opracowanie to zwróciło uwagę Adolfa Hitlera na młodego oficera odznaczonego najwyższym niemieckim orderem wojennym Pour le Merite. To po wydaniu Piechota atakuje zaczęła się wielka kariera jej autora.
Rommel pisze niezwykle obrazowo o swoich przeżyciach wojennych. O walkach na zachodzie w labiryncie okopów i zasieków, o kampanii rumuńskiej i włoskiej, w czasie których odnosił swoje największe sukcesy. W książce Czytelnik znajdzie też odręczne rysunki i mapy autorstwa Erwina Rommla, co nadaje im jeszcze większej autentyczności.
Erwin Rommel (ur. 1891 zm. 1944) był najmłodszym niemieckim feldmarszałkiem podczas II wojny światowej. Dzięki znakomitej taktyce szybkiego przemieszczania wojsk stał się żywą legendą wśród żołnierzy niemieckich, ale przede wszystkim wśród aliantów. Ze względu na przebiegłość nazwany Lisem pustyni.

Erica
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-641-8586-1

Tytuł oryginalny: Infanterie greift an

Liczba stron: 416

Format: 160x235mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...