Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

#wrzenie Lewaczka, ksiądz i polski kocioł

Grzegorz Kramer SJ, Karolina Korwin-Piotrowska

#wrzenie Lewaczka, ksiądz i polski kocioł

6.9

(219 ocen) wspólnie z

25,86

 

Wybuchowa mieszanka charakterów i tematów zebrana w jedną całość. Jedno jest pewne. Będzie #WRZENIE!

W naszym kraju jeszcze nikt nigdy nie rozmawiał w taki sposób z księdzem!
„#wrzenie Lewaczka, ksiądz i polski kocioł” to rozmowa o aktualnych tematach, które dotyczą każdego z nas. Karolina Korwin Piotrowska jest jedną z najbardziej wpływowych i opiniotwórczych kobiet w naszym kraju. W rozmowie z Grzegorzem Kramerem SJ, popularnym jezuitą, porusza kwestie takie jak:

- skąd w Polakach tyle nienawiści?,
-dlaczego Kościół nie radzi sobie z problemem pedofilii?,
-czy myślami Polaków rządzi chory nacjonalizm i nienawiść do innych?,
-dlaczego unikamy rozmów?,
-czy ruch LGBT to naprawdę zagrożenie dla nas samych?,
-czy z księdzem można normalnie porozmawiać?.

Taka mieszanka charakterów może zwiastować tylko jedno. To książka, która rozgrzeje bardziej niż gorączka sobotniej nocy, bulwersuje mocniej niż tęcza na świętych obrazach i wywoła emocje silniejsze niż kino Wojciecha Smarzowskiego.

WAM
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1727-6

Liczba stron: 352

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Joanna Mijewska

Wrzało!

Reprezentant kościoła i przedstawicielka Lewicy. Cóż może z tego wyniknąć? Ano właśnie wiele. Ta książka pokazuje, że powinnismy być dla siebie dobrzy- nieważne czy co wierzymy i czym się kierujemy- wzajemny szacunek powinien być zawsze. Może nie jestem przekonana do takich spotkań, ponieważ nie lubię kłótni o wszystko. Ale tutaj rozmówcy wykazali się niezwykłym szacunkiem i inteligencją. Czytało się doskonale, mimo że tematy były bardzo trudne. Serdecznie polecam wszystkim, bez obaw- to naprawdę wartościowy kawał literatury.
Piotr Lisek

#wrzenie Lewaczka, ksiądz i polski kocioł

No było #wrzenie! Troszkę obawiałem się co znajdę w środku. Dwa silne charaktery, zupełnie odmienne poglądy. Bałem się gadania o niczym i zmuszaniu się do zachowania kultury tak by nie urazić rozmówcy. Pomimo odmiennych poglądów potrafili dojść do wspólnych wniosków. To naprawdę dobra książka.
Marcelina Rogacka

Świetna książka

Uwielbiam Panią Karolinę Korwin-Piotrowską, ta kobieta naprawdę wie o czym mówi, wie czego chce i wie co jest dobre dla nas. Z drugiej strony mamy Grzegorza Kramera SJ, jezuitę. Jestem w tej sytuacji osobą dość mocno rozdartą. Uwielbiam lewickie poglądy choć z drugiej strony silnie wierzę w Boga i kościół. Pewnie dlatego zachęciła mnie ta książka by ją przeczytać. Dotyczy mnie samej, tylko moje poglądy podzielone są pomiędzy te dwie osoby. Czytało mi się świetnie! Super napisane! Gorąco polecam każdemu niezależnie od własnych wierzeń i poglądów.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...