Menu

Nasza Księgarnia (WNK)

Nasza Księgarnia (WNK)
Trzeci tom trylogii „Niepokorne” – opowiadającej o wyjątkowych kobietach, których zawiłe losy splatają się w scenerii młodopolskiego Krakowa. Eliza, Klara i Judyta spełniają swoje marzenia kosztem trudnych kompromisów, płacąc wysoką cenę za szczęście. Kiedy wiosną 1905 roku Judyta Schraiber, Klara Stojnowska i Eliza Wiebracht po latach rozłąki spotykają się w Krakowie, każda z nich wydaje się wieść spokojne życie. To jednak tylko pozory. Judyta nie potrafi odpędzić wspomnień. Czuje się rozdarta: sądzi, że Wiedeń nie jest jej miejscem na ziemi, lecz boi się, by zawiedziony w swych uczuciach Max, którego miłości nie potrafi odwzajemnić, nie odebrał jej córki. Przełom przyjdzie w Zakopanem, gdzie malarka pozna nowe prądy artystyczne swojej epoki… i spotka się z Maurycym. Klara również nie czuje się szczęśliwa. Nie pogodziła się z ojcem; jej niekonwencjonalny związek z Andrzejem i bunt przeciwko konwenansom stanowią przeszkodę w osiągnięciu porozumienia. Klara skrywa też pewną polityczną tajemnicę. Z jej powodu, mimo trudnej sytuacji w Kongresówce, wciąż musi odwiedzać Warszawę, choć jest to coraz bardziej niebezpieczne. Czy to możliwe, aby los sprzyjał jedynie Elizie? Agnieszka Wojdowicz – polonistka z wykształcenia, nauczycielka z zawodu, a z zamiłowania autorka powieści dla młodzieży i dla dorosłych. Otwocczanka od lat zakochana w Krakowie, w jego historii, architekturze, a także w niepowtarzalnym klimacie krakowskich kawiarenek, starych antykwariatów i Plant. Wielbicielka dobrej literatury skandynawskiej, malarstwa prerafaelitów, wszelkich form sztuki użytkowej oraz górskich wycieczek. Dzieli dom z dwiema udomowionymi tygrysicami: Kropką i Mufką.
Najlepszy ochroniarz to ten, którego nikt nie zauważa. Czternastoletni ekspert sztuk walki Connor Reeves nie jest typowym agentem ochrony – dlatego ma takie osiągnięcia w swoim fachu. W ramach nowego zlecenia Connor zostaje oddelegowany na luksusowy jacht. Misja: ochrona córek australijskiego magnata prasowego. Operacja wydaje się stuprocentowo zabezpieczona — dopóki nie wydarzy się niewyobrażalne. Na pełnym morzu bezlitośni piraci porywają jacht i żądają wielomilionowego okupu. Ich plan ma jednak słaby punkt. Nie wzięli pod uwagę, że na pokładzie znajduje się Connor Reeves… Chris Bradford lubi latać w powietrzu. Skakał na bungee nad Wodospadami Wiktorii, ze spadochronem w Nowej Zelandii i z góry we Francji na paralotni, ale zawsze lądował bezpiecznie – tego się nauczył, trenując sztuki walki… Kiedy miał siedem lat, wstąpił do klubu judo i tak zaczęła się jego miłość do przerzucania innych przez ramię, boksowania się z cieniem i kłaniania na potęgę. Od tamtych lat trenował karate, kickboxing oraz samurajską sztukę walki mieczem i zdobył czarny pas w Kyo Shin Taijutsu, tajemnej sztuce walki wojowników ninja. Zanim napisał serie „Młody samuraj” i „Agent”, był zawodowym muzykiem i autorem tekstów piosenek. Grał nawet dla jej wysokości królowej Elżbiety II (choć podejrzewa, że występ jego kapeli wydał się królowej zbyt hałaśliwy). Mieszka na wsi w South Downs z żoną i dwoma kotami, Tiggerem i Rhubarbem. By dowiedzieć się więcej o Chrisie, odwiedź stronę internetową youngsamurai.com.
Każdy musi umrzeć. Szesnastoletniej Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia, więc rozumie to lepiej niż inni. Przygotowała jednak listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią. Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin – tego wieczoru. Książka, dzięki której poczujesz się szczęśliwy, że żyjesz. „Heat” Nie wierzę, że można ją było przeczytać i nie zapłakać. „Daily Express” Przypomina, byśmy doświadczali w pełni każdej chwili i nie bali się spełniać pragnień. „Guardian”
Czarny kot w czerwonych butach pojawił się na środku tylnej okładki po raz pierwszy prawie sześćdziesiąt lat temu. W jego brzuszek została wpisana prosta, ale jakże chwytliwa i trafna nazwa serii – „Moje książeczki”. Przez kolejne lata w tej serii ukazało się kilkadziesiąt wspaniałych pozycji. Postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze z nich i wydać w niezmienionej szacie graficznej. W drugim tomie znalazły się następujące tytuły: Adam Bahdaj „Pilot i ja” z ilustracjami Danuty Konwickiej Czesław Janczarski „Tygrys o Złotym Sercu” z ilustracjami Józefa Wilkonia Hanna Januszewska „Kot w butach” z ilustracjami Janusza Grabiańskiego Lucyna Krzemieniecka „O Jasiu Kapeluszniku” z ilustracjami Antoniego Boratyńskiego Maria Krüger „Apolejka i jej osiołek” z ilustracjami Zdzisława Witwickiego Jan Edward Kucharski „Wawa i jej pan” z ilustracjami Hanny Krajnik Irena Tuwim „Pampilio” z ilustracjami Ignacego Witza
Ponad 100 wystrzałowych, rewelacyjnych, kapitalnych labiryntów! Dla początkujących i zaawansowanych. Każdy labirynt to prawdziwa przygoda – schwytanie zbiegłych zombiaków i odprowadzenie ich na cmentarz, pomoc pingwinkowi kaskaderowi, wyprawa po skarb z Jednoooką Wioletką, walka ze smokiem, rajd terenowy czy spływ Aleją Aligatorów! Jeśli traficie na ślepy zaułek lub przeszkodę, nie poddawajcie się! Dobrej zabawy! Tylko się nie zgubcie…
Ta niezwykła książka to istna kopalnia łamigłówek dla dzieci: błądzenie w labiryntach, łączenie punktów, tropienie różnic, rozwiązywanie krzyżówek, kolorowanie ukrytych obrazków… Nie chodzi tu jednak tylko o rozrywkę lub nawet ćwiczenie logicznego myślenia. Każda strona tej publikacji uczy języka polskiego, w ciekawy sposób pokazując zastosowanie popularnych związków frazeologicznych – takich jak choćby "wilczy apetyt", "gruszki na wierzbie" czy "co w trawie piszczy". A dzięki wyjątkowej strukturze bloku rysunkowego i grubym wydzieranym kartkom w cyrk na kółkach może bawić się naraz cała rodzina.
Dwie kolejne książki bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”. „Ten jeden dzień” to romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i niezwykłych przypadkach losu. „Ten jeden rok” to kontynuacja historii głównych bohaterów „Ten jeden dzień”. Dwie książki w eleganckim pudełku to doskonały pomysł na prezent dla fanów Gayle Forman! Gayle Forman to wielokrotnie nagradzana amerykańska autorka oraz dziennikarka, której artykuły ukazywały się w licznych gazetach, między innymi „Seventeen”, „Cosmopolitan”, „The Nation” i „Elle”. W 2002 r. wyruszyła z mężem w roczną podróż dookoła świata. Wrażenia z tej wyprawy zawarła w swoim debiucie „You Can’t Get There From Here: A Year On the Fringes of a Shrinking World”. W 2007 r. ukazała się jej powieść dla młodzieży „Sisters In Sanity”, a w 2009 bestsellerowa „Zostań, jeśli kochasz”. Od tamtej pory Gayle wydała cztery kolejne książki dla młodych czytelników.
Nowa seria autorki „Akademii wampirów”! Sydney podjęła decyzję, by ufać swojemu sercu i intuicji, a nie naukom wpajanym od dziecka przez alchemików. Jednak zapłaciła za to najwyższą możliwą cenę. Gdy zwierzchnicy odkryli prawdę o jej uczuciach, najgorszy scenariusz stał się nieunikniony. Odizolowana od świata, oddzielona od rodziny, przyjaciół oraz ukochanego mężczyzny będzie musiała podjąć walkę o tożsamość. Pozostanie wierną własnym ideałom okaże się jednak szalenie trudne w otoczeniu, gdzie z trudem można odróżnić wrogów od tych, którym warto zaufać, a przetrwanie każdego dnia jest wyzwaniem. Sydney wierzy, że przyjaciele zdołają ją ocalić. Ale czy pomoc nadejdzie w porę?
Pewnego razu kotek bez ogonka wskoczył do samochodu stojącego na podwórku… Taki był początek całej serii ciekawych zdarzeń. Przygarnięty przez małą Birgittę, rezolutny Filonek z ciekawością obserwuje świat i przeżywa kolejne przygody – dostaje medal za wybitne zasługi, wyjeżdża na zieloną trawkę, a nawet… odbywa samotną podróż pociągiem w nieznane! Tą edycją „Przygód Filonka Bezogonka” przypominamy urokliwe ilustracje Danuty Niemirskiej oraz niezapomnianą okładkę autorstwa Janusza Grabiańskiego. Gösta Knutsson (1908–1973) – szwedzki radiowiec i pisarz, autor książek dla dzieci. W 1936 roku został dyrektorem progra¬mowym Szwedzkiego Radia w Uppsali, gdzie pracował do 1969 roku. W 1937 roku przygotował audycję o kotku Pellem (w Polsce znanym jako Filonek). Dwa lata później przygody kotka bez ogonka ukazały się drukiem i z czasem weszły do ogólnoświatowego kanonu książek dla dzieci. Knutsson jest także twórcą postaci niedźwiadka Nallego (w Polsce jego przygody opublikowało Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” w latach 60. XX wieku w tłumaczeniu Teresy Chłapowskiej).
Po sukcesie kolekcji "Poczytaj mi, mamo" postanowiliśmy przypomnieć inną klasyczną i popularną serię "Naszej Księgarni". Czarny kot w czerwonych butach pojawił się na środku tylnej okładki po raz pierwszy prawie sześćdziesiąt lat temu. W jego brzuszek została wpisana prosta, ale jakże chwytliwa i trafna nazwa serii – "Moje książeczki". Przez kolejne lata w tej serii ukazało się kilkadziesiąt wspaniałych pozycji. Postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze z nich i wydać w niezmienionej szacie graficznej. W pierwszym tomie znalazły się następujące książeczki: Adam Bahdaj "Wielki wyścig" z ilustracjami Ignacego Witza; Helena Bechlerowa "Zajączek z rozbitego lusterka" z ilustracjami Hanny Czajkowskiej; Hanna Januszewska "Złoty koszyczek" z ilustracjami Bożeny Truchanowskiej; Adam Bahdaj "Podróż w nieznane" z ilustracjami Marii Mackiewicz; Anna Świrszczyńska "O wesołej Ludwiczce" z ilustracjami Janiny Krzemińskiej; Ada Kopcińska "Prawie wszystkie przygody Zuzanny" z ilustracjami Mirosława Pokory; Helena Bechlerowa "Koniczyna pana Floriana" z ilustracjami Krystyny Witkowskiej
Do wartemborskiego pałacu, obecnie funkcjonującego jako hotel, przyjeżdżają goście: pisarz zainteresowany historią drugiej wojny światowej, emerytowany architekt o nienagannych manierach, roztargniona, samotna dziewczyna, sympatyczne starsze małżeństwo, wścibska pani Róża z mężem pantoflarzem i tajemniczy wędkarze, którzy znikają na całe dnie. Czy ktoś z nich stoi za uprowadzeniem małej Rosalie oraz jej niani? I jaki związek z tym incydentem ma wygrywana przez zabytkową pozytywkę stara kołysanka? Tę zagadkę spróbuje rozwikłać Klara, znana czytelnikom z powieści „Tajemnice Luizy Bein”, jednocześnie usiłując nie zepsuć swojego obfitującego w burzliwe momenty związku z Kubą. Renata Kosin – z wykształcenia humanistka, z zamiłowania niespokojny duch imający się zajęć wszelakich, zbyt wielu, by dało się je wymienić, nikogo nie zanudzając. Roztargniona marzycielka, która nade wszystko ceni ład i dobrą organizację. Prowincjuszka z urodzenia i wyboru (kiedyś podlaska, teraz warmińska). Nie przepada za wielkomiejskim zgiełkiem, choć uwielbia być wśród ludzi. Ceni sobie spokój, lecz nie znosi nudy i bezczynności. Energię i pogodę ducha czerpie z zewnątrz, dlatego lgnie do miejsc, gdzie dużo się dzieje i osób umiejących cieszyć się nawet z błahostek. Idealistka i optymistka. W okiełznaniu tak sprzecznej natury pomaga jej to, co czasem też wpędza w kłopoty – wyobraźnia pozwalająca zmienić każdą dysharmonię w dobrze nastrojone historie. Autorka scenariuszy teatralnych oraz powieści: „Mimo wszystko Wiktoria”, „Bluszcz prowincjonalny” oraz „Tajemnice Luizy Bein”.
Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę? Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności! Przepis: wrzuć do miksera zabawną powieść, dodaj do niej komiks, wymieszaj starannie i… bestseller gotowy! Wielbiciele „Dziennika cwaniaczka” będą zachwyceni. Wielbiciele komiksów także. Niezadowoleni mogą być tylko autorzy tradycyjnych książek, jak – nie szukając daleko – ja. Bo nie jestem pewien, czy po pojawieniu się tytułowego Jędrka dzieci będą chciały czytać o kimś innym. Zafrasowany Grzegorz Kasdepke Kreatywni ludzie, tacy jak Wy, drodzy czytelnicy, czy ja, wiedzą, że nie powinno się karać chłopca za to, że obciął młodszemu bratu włosy, aby oblepić nimi plastelinową figurkę King Konga. I może nie miałbym tej „włochatej afery” za sobą, gdybym w tym czasie pochłaniał przygody Jędrka, bo tak wciągającej książki dla chłopaków (i nie tylko!) to z nożyczkami... Wróć! Ze świecą szukać. Michał „Śledziu” Śledziński Rafał Skarżycki – zawodowo pisarz i scenarzysta, prywatnie mąż, tata dwóch córek i właściciel psa. Publikuje od blisko dwudziestu lat i tylko dzięki temu, że debiutował jako siedemnastolatek, nie jest jeszcze w wieku emerytalnym. Los zetknął go z Tomkiem Leśniakiem w liceum — znajomość zaowocowała przyjaźnią i profesjonalną współpracą, początkowo komiksową. W głowie Rafała narodziły się takie postaci komiksowe jak: Jeż Jerzy, Tymek czy Mistrz. Oprócz scenariuszy komiksów pisze także scenariusze filmowe, opowiadania oraz powieści. Seria „Hej, Jędrek!” pozwala mu łączyć to, co jako twórca kocha najbardziej: literaturę i komiks. Tomasz Lew Leśniak – zawodowo rysownik i reżyser animacji, prywatnie mąż, tata dwóch córek i właściciel kota. Debiutował wspólnie z Rafałem Skarżyckim, którego rozpraszał podczas lekcji, namawiając do pisania kolejnych scenariuszy. Nadał wygląd takim postaciom komiksowym jak: Jeż Jerzy, Tymek czy Mistrz. Obecnie, oprócz rysowania komiksów, zajmuje się animacją i reżyserią filmów animowanych (niektórzy z was mogą się już domyślać, kto pisze scenariusze...). Seria „Hej, Jędrek!” to dla niego okazja, by udowodnić, że jest nie tylko świetnym komiksiarzem, lecz także wybornym ilustratorem.
Kolejna powieść autorki bestsellera "Wzgórze Dzikich Kwiatów". Jest rok 1901. Isabella Winterbourne ucieka od niekochanego męża i jako jedyna wychodzi cało z katastrofy statku u wybrzeża Queensland. Sto dziesięć lat później Libby Slater ze złamanym sercem opuszcza Paryż i wraca do Australii, by prosić o wybaczenie siostrę, która jednak nie umie jej zaufać. Obie kobiety – Isabella i Libby – będą musiały zostawić za sobą dramatyczną przeszłość i nauczyć się żyć na nowo. Ale nadmorskie miasteczko Zatoka Latarni kryje wiele niepokojących tajemnic…
Druga książeczka o przygodach Pippi! Kto jest najsilniejszą, najbogatszą i najbardziej samodzielną dziewczynką na świecie? Oczywiście Pippi Pończoszanka z Willi Śmiesznotki! Zna dużo ciekawszych zajęć niż chodzenie do szkoły, jest niezwykle odważna i żaden łobuz jej niestraszny. W towarzystwie Pippi nie grozi ci nuda! Książka dla dzieci powyżej 6 lat.
Znakomite powieści Markusa Zusaka: „Posłaniec” oraz „Złodziejka książek” – światowy bestseller, przetłumaczony na ponad czterdzieści języków, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox z gwiazdorską obsadą. Zupełnie różne historie, które tak samo intrygują i zachwycają. Dwie książki w eleganckim pudełku to doskonały pomysł na prezent! Markus Zusak urodził się w 1975 roku. Jest autorem pięciu wielokrotnie nagradzanych powieści, znanych czytelnikom na całym świecie. Mieszka w Sydney z żoną i dwójką dzieci.
Łucja, pozornie już pogodzona z brakiem miłości w swoim małżeństwie, żyje w odrętwieniu u boku Marka, znanego lekarza. Jej dzieci są dorosłe, czas studiów na Akademii Sztuk Pięknych to tylko niewyraźne, zabarwione nostalgią wspomnienie. Ten poukładany świat, w którym nie ma miejsca ani na wielki ból, ani na wielką namiętność, pewnego dnia rozsypuje się niczym domek z kart. Łucja dowiaduje się, że ma raka. Czy to możliwe, aby ta wiadomość mogła jej zwrócić dawno utraconą radość życia? Autorka o sobie: Choć z wykształcenia jestem dziennikarką, z trudem trzymam się rzeczywistości, a od suchych faktów wolę fikcję literacką. Moje główne role życiowe to: matka wyrodna, żona niedoskonała, nieperfekcyjna pani domu, pisarka poszukująca – w kolejności przypadkowej. Gdy nie piszę, żegluję, wędruję po górach lub jeżdżę na rowerze. W przyszłości zamieszkam w domu nad jeziorem, ale obecnie do snu kołysze mnie szum warszawskich tramwajów.
Kathtea, córka Simona Tregartha i Jaelithe, traci moc, przez co staje się łatwym celem dla sił Ciemności i zagrożeniem dla całego Escore. Czarodziejka postanawia wrócić do Estcarpu, by odzyskać dawne zdolności. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Kathtea przekracza Bramę między światami i spotyka na swej drodze jednego z Wielkich Adeptów o niszczycielskiej mocy. Aby ocalić życie, będzie musiała mu zaufać… „Czarodziejka ze Świata Czarownic” to długo oczekiwane wznowienie piątego tomu bestsellerowej serii „Świat Czarownic”. Alice Mary Norton (1912–2005), znana jako Andre Norton, to wybitna amerykańska pisarka okrzyknięta Matką Fantastyki. Jej twórczość obejmuje ponad sto książek, a liczne z nich zostały wyróżnione wieloma prestiżowymi nagrodami. Dorobek pisarki, zaliczany do klasyki gatunku, uczynił ją najpopularniejszą na świecie autorką literatury fantasy i science fiction.
Nowa powieść laureatki konkursu literackiego Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”! Uważasz, że nie ma gorszej zmory niż Regi ze „Szczęśliwego pecha”? W takim razie... poznaj starszą panią! W maleńkiej górskiej wiosce dwie niezbyt grzeczne staruszki planują gigantyczny przekręt... Nie wiedzą jednak, że wkrótce przeszkodzi im niejaka Miśka, z zawodu lokatorka do wynajęcia, a także jej towarzysz – mięśniak o duszy romantyka, który boi się nawet pająków. To jednak nie koniec atrakcji. Para nieobliczalnych psów umila życie wszystkim dookoła, nie wyłączając policjantów, w domu panoszy się wisielec, tajemnicza siła rzuca nożami i maszynką do mięsa… ale najgorsi są górale. Choć nie, najgorsze są góralki. Żadne zjawiska nadprzyrodzone nie wytrzymują konkurencji. A gdy na horyzoncie pojawia się morderca, niemal na nikim nie robi to już większego wrażenia. Autorka lojalnie ostrzega swoich czytelników: każda, nawet przypadkowa interakcja z góralami może zagrażać zdrowiu i życiu, a przed wyjazdem do Zakopanego bezwzględnie należy odwiedzić lekarza lub farmaceutę. Iwona Banach: Mówię, odkąd skończyłam siedem miesięcy, i stało się to moim najgorszym nałogiem, więc żeby przestać zadręczać gadaniem umęczonych przyjaciół, zaczęłam pisać książki. W ten oto sposób mogę nękać nawet obcych ludzi, i do tego hurtowo. A zatem zapraszam do Zawilca: na herbatkę z prądem do ciotek wariatek. Tylko uważajcie na wybuchające krzaczysko!
Od dziesięciu lat konsekwentnie prowadzę nudne życie. Zatrudniłam się jako trybik w mechanizmie koła zębatego. Koło kręci się zawsze w tym samym kierunku. Ja razem z nim. […] Przysięgam, że każdego z pięćdziesięciu dwóch następnych tygodni będę robić to, czego nie robiłam do tej pory; to, co zawsze chciałam zrobić, ale byłam zbyt dużym tchórzem, by się na to zdobyć; to, co robiłam zbyt rzadko i byle jak, choć zasługiwało na więcej uwagi; to, co sprawiało mi przyjemność, a na co prawie nigdy nie znajdowałam czasu. Mam pięćdziesiąt dwa tygodnie, by trybik zmienić w człowieka, który rozumie, czym jest szczęście. Życie Majki jest całkiem udane, ale wkradła się w nie rutyna. Kobieta postanawia więc coś z tym zrobić. Zaczyna od… zamrożenia portfela na cały tydzień, co dla zakupoholiczki jest naprawdę dużym wyzwaniem. A to dopiero początek zmian, które mają poprawić jakość jej życia… Mogą się one stać inspiracją także dla czytelniczek, które pragną czegoś więcej, niż tylko bycia trybikiem w mechanizmie codzienności. Ludmiła Piasecka studiowała filologię angielską i historię sztuki na UAM w Poznaniu. Autorka nagradzanych wierszy oraz powieści „Szklana szafa”. Miłośniczka zielonej herbaty i kawy z kardamonem. Nałogowa bywalczyni bibliotek i ciucholandów, uzależniona od muzyki Cohena i gór. Lubi chodzić boso, robić orły na śniegu, przesypywać rozgrzany piasek między palcami, dotykać sierści psa. Nie lubi firanek w oknach, szybkiego chodzenie, rozgotowanych brokułów i zdań zaczynających się od „Ja myślę...”. Mieszka na wsi z mężem, trójką dzieci, psem, dwoma kotami i tuzinem myszy.
Wojtek. Robi karierę w niemieckiej korporacji, jest mężem i ojcem coraz rzadziej wracającym do Polski, za to coraz bliżej zaprzyjaźnionym z koleżanką z pracy. Malina. Żona Wojtka. Z wykształcenia prawniczka, z wyboru pani domu, interesuje się dekoracją wnętrz, czas dzieli między pisanie bloga a zakupy. Karolina. Przyjaciółka Maliny. Nieco znudzona redaktorka w największym polskim wydawnictwie, wciąż w stanie wolnym. Daniel. Brat Karoliny. Ambitny młody prawnik, wspólnik w dużej kancelarii, ceni sobie niezobowiązujący seks. Dagmara. Wydaje debiutancką powieść i idzie na kompromis z własnym talentem. Konrad. Kochający syn, obowiązkowy pracownik, czuły kochanek, człowiek, który ma wszystko. A może nawet więcej. Sześć postaci i sześć splecionych z sobą historii. Nikt nie jest tym, kim się wydaje. Katarzyna Zyskowska-Ignaciak wraz ze swoimi bohaterami, zagubionymi trzydziestokilkulatkami, przemierza współczesny świat pozorów. Autorka o sobie: Choć z wykształcenia jestem dziennikarką, z trudem trzymam się rzeczywistości, a od suchych faktów wolę fikcję literacką. Moje główne role życiowe to: matka wyrodna, żona niedoskonała, nieperfekcyjna pani domu, pisarka poszukująca – w kolejności przypadkowej. Gdy nie piszę, żegluję, wędruję po górach lub jeżdżę na rowerze. W przyszłości zamieszkam w domu nad jeziorem, ale obecnie do snu kołysze mnie szum warszawskich tramwajów.
Anna stara się nie myśleć o współczesnym świecie, który opuściła na dobre. Jej życie jest teraz w Annopolu w latach trzydziestych, u boku ukochanego męża i córeczki Walentynki. Zajmuje się domem, odwiedza przyjaciół, zaczyna robić karierę jako autorka książek dla dzieci. Niespodziewanie dostaje niezwykłą szansę od losu, szansę na odzyskanie rodziny. Już niedługo spotka tatę, ciocię Marysię i babcię Duszkowską. Jedno jednak nie daje jej spokoju – zbliżająca się wojna… „Zapiski z Annopola” to barwna opowieść o miłości i sile rodzinnych więzi. Autorka sugestywnie kreśli obrazy miast i miasteczek przedwojennej Polski. Przede wszystkim jednak przypomina o wadze międzyludzkich relacji, tęsknocie za ciepłem domowego ogniska, spokojem i prostotą. „Zapiski z Annopola” to porywająca kontynuacja losów Anny Duszkowskiej, opisanych przez Wiesławę Bancarzewską w „Powrocie do Nałęczowa”. Kto z nas nie chciałby, chociaż na chwilę, przenieść się w czasie. Zobaczyć ponownie bliskich, których już nie ma? Dowiedzieć się, jacy byli, o czym marzyli… Wrócić do dni, kiedy uczucia nazywały się podobnie, ale... smakowały inaczej. Taką podróż funduje nam pani Wiesława Bancarzewska. Dałam się oczarować tej historii. Justyna Sieńczyłło o „Powrocie do Nałęczowa” Wiesława Bancarzewska – emerytowana nauczycielka biologii, autorka publikacji dydaktycznych. Jest nocnym markiem, ponieważ to nocą właśnie słucha muzyki i czyta, co w rękę wpadnie, od książek L.M. Montgomery po dzieła współczesnych myślicieli. Współpracowała z miesięcznikiem „Kocie Sprawy” i nie ukrywa, że o kotach może mówić, śpiewać, pisać wszędzie, zawsze i o każdej porze. Miłośniczka stylu retro oraz stojących zegarów. Mieszka w Inowrocławiu z mężem i czterema kotami.
Aby mieć piękną i zdrową skórę, wcale nie potrzeba drogich kremów ani specjalistycznych zabiegów w salonie kosmetycznym! Wystarczy ukręcić własny krem, przygotować maseczkę z przypraw i owoców bądź, w sytuacjach kryzysowych, zrobić leczniczą maść ziołową. To naprawdę proste! Potrzebne składniki można wyszperać w kuchennej szafce, zebrać na łące lub w ogrodzie albo kupić w internecie. Ziołowy Zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu to unikatowy na polskim rynku przewodnik po naturalnych sposobach pielęgnacji ciała. Zawiera przegląd najpopularniejszych składników, w tym olejów, maseł i olejków eterycznych, niezbędnych do zrobienia domowych kosmetyków oraz około dziewięćdziesięciu sprawdzonych przepisów wykorzystujących pospolite zioła (m.in. nagietek, dziurawiec i nawłoć), różne produkty spożywcze (np. oleje, miód, sodę), a także najnowsze zdobycze kosmetyki (w tym naturalny kwas hialuronowy i płynny jedwab). Znajdziemy tu zarówno receptury tradycyjne, jak i nowoczesne, dla początkujących oraz zaawansowanych, przepisy na lekkie kremy do twarzy, regenerujące balsamy do ciała, luksusowe sera, pieniste i delikatne mydełka, musujące babeczki do kąpieli, perfumy w kremie, oczyszczające toniki, smakowite pomadki do ust, żel do włosów oraz wiele, wiele innych. Dzięki poradom i zdjęciom instruktażowym pokazującym proces produkcji krok po kroku nawet największy laik będzie w stanie stworzyć kosmetyki opisane w książce oraz skomponować własne. Książkę wzbogacono o listy sprzedawców, u których można nabyć składniki, oraz stron internetowych pomocnych w opracowywaniu nowych receptur. Dodatkowo pod adresem ziolowyzakatek.nk.com.pl umieszczono filmy instruktażowe do wybranych przepisów. Klaudyna Hebda – fotografka, publicystka i blogerka. Absolwentka socjologii i Porównawczych Studiów Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowych studiów zielarskich na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Entuzjastka przygotowywania potraw oraz ziołowych remediów od podstaw, często za pomocą zapomnianych technik. W wolnych chwilach uprawia ogród, w tym zioła z różnych części świata, i zaczytuje się w książkach zielarskich. Publikuje w „Moim Gotowaniu” i „Zieleń To Życie”, od ponad 5 lat prowadzi blog internetowy Ziołowy Zakątek (ziolowyzakatek.com.pl), na łamach którego dzieli się z czytelnikami swoimi (czasem szalonymi) pomysłami na domowe potrawy, przetwory i kosmetyki. Ziołowy Zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu to jej pierwsza książka, w której łączy pasję do pracy z ziołami, tradycyjną wiedzę dotyczącą pielęgnacji ciała oraz aktualne informacje ze świata kosmetyki.
Nie wiem, dlaczego mój wybór padł na to miasteczko. Może spowodowała to sympatyczna nazwa – Pogodna – miejscowości między Kołobrzegiem a Koszalinem, przez którą dziwnym trafem przejeżdżałam? A kto nie chciałby mieszkać w Pogodnej? Może mały, zadbany ryneczek, otoczony przedwojennymi kamieniczkami, a może czarny kot na parapecie okna jednej z nich, okna, w którym widniała odręcznie napisana tabliczka „Do wynajęcia – wiadomość w spożywczym” – sprawiły, że zaparkowałam wynajętego golfa pod kamieniczką, trzasnęłam dziarsko drzwiami i udałam się do wskazanego sklepu dopytać o warunki najmu. Tego dnia zaczęła się moja wielka przygoda, choć oczywiście nie miałam o tym wtedy pojęcia. Bogusia otwiera w małej nadmorskiej miejscowości sklepik z różnościami – aniołki, akwarelki, porcelanowe figurki zapełnią półki, a oprócz tego dla przyjaciół i gości na stolikach staną talerzyki z domowymi wypiekami i filiżanki z gorącą czekoladą – oto marzenie Bogusi. Sklepik z Niespodzianką i jego urocza właściciela przyciągają najciekawsze osobistości Pogodnej: piękną i humorzastą tap madl - Konstancję, energiczną femme fatale – Adelę, zagubioną panią weterynarz – Lidkę, dobrą duszę miasteczka – Stasię... Wkrótce tworzy się krąg kobiet, które smakując na pięterku sernik królewski i aromatyczny napój, dzielą się smutkami i radościami życia. Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki. I oczywiście dużo, dużo słodyczy.
DOBRA LITERATURA KOBIECA! W ten śnieżny styczniowy wieczór miasteczko Pogodna, leżące gdzieś między Koszalinem a Kołobrzegiem, wyglądało niczym z bajki Andersena. Płatki śniegu wirowały w świetle pięknych, kutych przez miejscowego artystę kowala latarni, opadały na strome dachy przedwojennych kamieniczek, na kasztanowce i świerki rosnące wzdłuż alejek niewielkiego parku, na ławeczki okalające fontannę i lśniły we włosach spieszącej chodnikiem kobiety. Ta zatrzymała się przed drzwiami Sklepiku z Niespodzianką, zatupała czerwonymi kozaczkami i otrzepała z białego puchu długie, srebrne futro. Nacisnęła klamkę i po chwili znalazła się w ciepłym, jasnym wnętrzu, pachnącym herbatą Zimowy Wieczór i szarlotką z cynamonem. Sklepik z Niespodzianką to wciąż miejsce spotkań kręgu zaprzyjaźnionych kobiet: uroczej właścicielki Sklepiku – Bogusi, pięknej i humorzastej tap madl – Konstancji, energicznej femme fatale – Adeli, zagubionej pani weterynarz – Lidki, dobrej duszy miasteczka – Stasi. Jednak w małej nadmorskiej miejscowości nastał czas zmian. Niespodziewany i tajemniczy powrót zaginionej Anny, żony Wiktora, wiele komplikuje. Pogodna i jej mieszkańcy zdają się skrywać więcej sekretów, niż Bogusia mogła przypuszczać. Między przyjaciółkami rośnie napięcie, do tego także kapryśny los ich nie oszczędza. Przyjaźń Bogusi, Adeli, Konstancji, Lidki i Stasi zostanie wystawiona na ciężką próbę. Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki...
1 2 3 4
z 4
skocz do z 4