Menu

Ongrys

Ongrys
W latach 2007–2011 Alex Alice („Trzeci Testament”, „Gwiezdny zamek”) poświęcił się tworzeniu komiksu opowiadającego o Zygfrydzie – opiewanym w nordyckich i germańskich sagach legendarnym pogromcy smoka. Ta monumentalna opera opracowana w formie graficznej splata ze sobą epickie, tragiczne i groteskowe losy ludzi i bogów. To komiksowe arcydzieło fantasy.
Książeczka do kolorowania z rysunkami Tadeusza Baranowskiego, przedstawiająca kluczowe momenty zmagań dzielnych Fruwaczków ze złowrogimi potworami Czarnego Ptaszyla.
Dorp 1854 - 1997: 150 lat historii i pięć pokoleń, które jedno po drugim przyczyniły się do powstania imperium Steenfort. Browar tak silny, że był w stanie przetrwać dwie wojny światowe i katastrofę gospodarczą. Te wydarzenia jednak są niczym w porównaniu do walki o władzę pomiędzy spadkobiercami i obsesji na punkcie zemsty, która zawsze napędzała tę rodzinę. Ponieważ imperia przemysłowe mogą wznosić się tylko dzięki pasji, entuzjazmowi i uporowi. Po "XIII", "Thorgalu" i "Largo Winch", Van Hamme wraz z Francisem Vallesem tworzy zapierającą dech w piersiach opowieść, w której wyjątkowe losy i dramatyczne zwroty akcji następują po sobie, opowiadając historię "Władców chmielu". Drugi tom wydania zbiorczego zawiera cztery oryginalne albumy: 5. Julianna, 1950 6. Jay, 1973 7. Frank, 1997 8. Ród Steenfortów
Dorp 1854 - 1997: 150 lat historii i pięć pokoleń, które jedno po drugim przyczyniły się do powstania imperium Steenfort. Browar tak silny, że był w stanie przetrwać dwie wojny światowe i katastrofę gospodarczą. Te wydarzenia jednak są niczym w porównaniu do walki o władzę pomiędzy spadkobiercami i obsesji na punkcie zemsty, która zawsze napędzała tę rodzinę. Ponieważ imperia przemysłowe mogą wznosić się tylko dzięki pasji, entuzjazmowi i uporowi mężczyzn. Pierwszy tom wydania zbiorczego zawiera cztery oryginalne albumy: 1. Karol, 1854 2. Margrit, 1886 3. Adrien, 1917 4. Noël, 1932
Pióro jest potężniejsze niż prawodawca! Mega-City One, pogrążone w przestępczości miasto przyszłości, staje się jeszcze bardziej szalone w „INFERNO”, pierwszej historii o Sędzim Dreddzie napisanej przez rewelacyjnego Granta Morrisona (All-Star Superman) i w oszałamiający sposób zilustrowanej przez współtwórcę Dredda Carlosa Ezquerrę (Adventures in the Rifle Brigade). Gdyby tego było mało, legendarni koledzy po fachu: Garth Ennis (Kaznodzieja), Mark Millar (Kick-Ass) John Wagner (Historia przemocy) i John Smith (Cradlegrave), zapewniają pełne napięcia historie, które mają w sobie to, co najlepsze: od zbuntowanych robotycznych sędziów po pełnych elegancji zabójców na zlecenie. Wszystko zilustrowane przez największe talenty brytyjskiego rynku komiksowego, takie jak Greg Staples (Sinister Dexter), Bret Ewins (Bad Company) i Ron Smith (Sędzia Dredd).
Tym razem piraci z Wysp Szczęśliwych, do których dołącza tajemnicza fałszerka Monia Lizak, przenoszą swój przestępczy proceder w świat wielkiej sztuki. Po piętach depcze im cały czas niezwykły, zdeterminowany i nieustępliwy duet śledczych – Barnaba Matrop i Urlyk Von Paniken. Nasi bohaterowie trafią tak na wzburzone wody jak i nieprzewidywalne lądy, w tym do nieznanej im Polandii. A na koniec i tak okaże się, że niekoniecznie wszystkie drogi prowadzą do Prarzyma, ale już finał w Prażynie jest całkiem prawodpodobny! Trzeci album serii przynosi spotkanie z wielkimi dziełami sztuki i ich wspaniałymi twórcami (wśród nich pojawią się m.in. Mądry Adrian, Sam Salwador, Pica, Andrzej Warchoł oraz Da Wincyj), a także kolejne przetasowania w pirackiej załodze. Daj się ponieść pełnej zawadiackiego humoru komiksowej przygodzie!
Na granicy Nepalu i Tybetu młody, cierpiący na amnezję podróżnik z Zachodu podąża śladami swojej przeszłości. Jonathan zabiera nas w wewnętrzną i współczesną przygodę pełną tajemniczych spotkań i ujmujących postaci. Tom drugi zawiera albumy: „Kolebka Bodhisattwy”, „Niebieska przestrzeń między chmurami” oraz „Duniasza, już tyle lat...”
Przygody zwariowanego naukowca – profesora Nerwosolka oraz jego asystentki Entomologii Motylkowskiej. Nasi bohaterowie odkryją zaginiony świat, wyruszą na wyprawę międzyplanetarną, opłyną kulę ziemską, zmierzą się z Lordem Hokus-Pokus i Molem Książkowym, a także spotkają samego Autora.
Kapitan Żbik, bohater najdłuższej polskiej serii komiksowej, wydawanej w latach 1968-1982, stał się jednym z najpopularniejszych herosów popkultury z czasów PRL. Tysiące młodych czytelników wysyłało listy do komendy głównej MO, zgłaszając zaobserwowane przestępstwa, prosząc o radę lub też o uzupełnienie brakujących komiksów. Zeszyty z przygodami Żbika były kilkukrotnie wznawiane, osiągając w sumie ponad dziesięć milionów nakładu. Teraz przypominamy je w wydaniu zbiorczym. W drugim tomie zamieszczono: jedenaście zeszytów serii (#10-20), dodatkowe ilustracje oraz biogramy twórców.
Kompletny zbiór najstarszych komiksów z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem! „Przygody nieznane” to wyjątkowy zbiór gazetowych przygód najsłynniejszego tercetu polskiego komiksu. W trzech tomach niniejszej publikacji można znaleźć wszystkie historyjki TRiA, które nie ukazały się na łamach książeczek. Większość z nich Papcio Chmiel stworzył na potrzeby czasopisma „Świat Młodych”, gdzie Tytus, Romek i A’Tomek zadebiutowali w 1957 roku. Inne powstały w późniejszym okresie na potrzeby prasy lokalnej, ogólnopolskiej, a także reklamy. Wszystkie komiksy zostały poddane drobiazgowej rekonstrukcji cyfrowej, by olśniewać detalem i kolorem, zgodnymi z intencją ich twórcy. Tom 2 zawiera komiksy z lat 1964-1969.
Grupa bandytów dokonuje zuchwałego napadu i kradnie z siedziby firmy Wirosal ponad 5 milionów złotych. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Giną strażnicy pilnujący zakładu, a w trakcie ucieczki bandyci oddają strzały do milicjanta. Ciężko ranny funkcjonariusz jest jedyną osobą, która może zidentyfikować przestępców. Do sprawy zostaje oddelegowany doświadczony funkcjonariusz kapitan Wilczak. Album uzupełnia krótki komiks zatytułowany Tajemnica. To historia Marka, który wyjeżdża na obóz harcerski. Tam, w pobliskim lesie, przypadkiem wpada do jamy, która skrywa tajemnicę jeszcze z czasów II wojny światowej.
Pierwszy z trzech tomów stanowiących zbiór wszystkich "nieksiążeczkowych" komiksów z przygodami Tytusa, Romka i A'Tomka,publikowanych w latach 1957-1964  w "Świecie Młodych"."Tytus, Romek i A'Tomek" to jedna z najbardziej popularnych serii komiksowych w Polsce, rysowana przez Papcia Chmiela przez ponad 60 lat!Kolejne pokolenia czytelników pasjonowały się niesamowitymi przygodami bohaterów książeczek, których powstało w sumie 31. Ale kilka lat przed ukazaniem się pierwszej księgi przygody sympatycznej małpki i dwóch chłopców pojawiły się na łamach harcerskiej gazety "Świat Młodych".Komiksy te przez wiele lat były praktycznie nieznane i zostały wznowione tylko częściowo. Teraz doczekały się kompletnego wydania."Przygody Nieznane" to znakomite uzupełnienie książeczkowych wydań Tytusa, Romka i A'Tomka!
Wydział VII to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.Rok 1968. W Polsce trwają strajki i rozruchy, a w Czechosłowacji polityczna odwilż, która może być okazją do zamachu stanu. Władze Układu Warszawskiego nie mogą do tego dopuścić. W drodze do Pragi członkowie Wydziału trafiają do miasteczka, którego nie ma na mapach...
W pobliżu Bratysławy, w rozbitej cortinie z polską rejestracją znaleziono zwłoki niezidentyfikowanej kobiety i mężczyzny - Polaka. W samochodzie znaleziono także ukryte złoto, biżuterię i pieniądze. Michał leci do Czechosłowacji aby dołączyć do śledztwa na miejscu zdarzenia, a reszta ekipy Żbika zbiera informacje o ofierze. Ślady wskazują, że nie był to zwykły wypadek drogowy. Dalszy ciąg historii znajduje się w zeszycie "Skok przez trzy granice". 
Dwa komiksy Tadeusza Baranowskiego, mistrza absurdalnego humoru oraz rysunku pełnego niesamowitych detali.„Przygody twistującego słonia Twisti oraz biegającej reporterki mrówki, Franciszki Mrówki” ukazywały się w roku 2000 w „Komiksowie”, komiksowym dodatku do „Gazety Wyborczej”. Zaś „Przygody Misia” opublikowano w czasopiśmie dla najmłodszych „Miś” w roku 2003. Nie były później wznawiane. W albumie zebrane zostały po raz pierwszy.Album uzupełniają teksty i ilustracje z „Misia” oraz szkice postaci.
Książeczka do kolorowania z Kudłaczkiem i Bąbelkiem – bohaterami komiksu Tadeusza Baranowskiego "Skąd się bierze woda sodowa?"
Książeczka do kolorowania „Wesołe Miasteczko” z ilustracjami Tadeusza Baranowskiego – autora takich komiksów jak: „Antresolka profesorka Nerwosolka”, „Orient Men”, „Podróż smokiem Diplodokiem” czy „Skąd się bierze woda sodowa?"
Epidemia tajemniczej choroby zbiera krwawe żniwo. Nad znalezieniem jej przyczyny oraz skutecznego lekarstwa pracuje profesor Le Djaz wraz z asystentami - Janem i Hanną. W poszukiwaniu źródła epidemii wyruszają oni do odległego układu planetarnego KG-14, w którym odnajdują złowrogą PLANETĘ ROBOTÓW...
Głównym bohaterem jest Baxter, były sierżant armii Stanów Zjednoczonych, który został niesprawiedliwie oskarżony o kradzież wojskowych pieniędzy i skazany na pracę w kamieniołomach. Gdy udaje mu się uciec, stawia sobie za cel odnalezienie osób, które wrobiły go w przestępstwo. Rozpoczyna śledztwo, które doprowadzi go do zaskakujących odkryć.Inny komiks z udziałem leworękiego rewolwerowca ukazał się w 11 tomie serii „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego” zatytułowanym „Powrót Baxtera”.
Darek Jaskólski, uczeń pierwszej klasy Technikum Rybackiego w Gdańsku, przyjechał na wakacje do domu swych rodziców w miejscowości Pojseny nad jeziorem Płowe na Mazurach. W tym czasie w gospodarstwie rybnym doszło do tajemniczych kradzieży. Sprawcy nie pozostawili żadnych śladów. Darek postanawia poprosić o pomoc kapitana Żbika.
„Nieustraszeni Łowcy Strachów” to nowa seria dla dzieci autorów „Detektywa Misia Zbysia” oraz „Smoczka Loczka”. Tym razem Piotr Nowacki i Maciej Jasiński zapraszają czytelników do świata strachów. Każdy się czegoś boi, ma jakieś lęki, ale gdy spotyka w piwnicy ducha lub trafia na zjawę w trakcie spaceru – wtedy najlepiej wezwać specjalistów, czyli ekipę Nieustraszonych Łowców Strachów. To pies Dylan i tchórz Piotruś, którzy przełamując swe lęki, nie spoczną, dopóki nie rozwiążą zagadki.W Londynie ni stąd, ni zowąd pojawia się przerażający potwór, który terroryzuje mieszkańców. Media nazywają go Panem Ogórkiem. Sytuacją poważnie zaniepokojony jest sam król, który wzywa BUDA do zajęcia się tą sprawą i schwytania monstrum. Do pomocy przydziela im znakomitego naukowca, doktora Burka. Pies Dylan i tchórz Piotruś czekają na kolejne pojawienie się Pana Ogórka, aby zastawić na niego pułapkę.
Wydział VII to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.Karol Kot, Wampir z Krakowa, zostaje powieszony za swoje zbrodnie. Kiedy ciało Kota trafia do autopsji okazuje się, że morderca przewidziałwłasną śmierć i nie zamierza przestać zabijać...
Prezentowany w tym albumie komiks Czterej pancerni i pies pierwotnie był drukowany w latach 1968-69 na łamach gazety "Dziennik Wieczorny" - w postaci rysunków i osobnego tekstu powieści. Na potrzeby wydania albumowego dokonano modyfikacji do wersji z dymkami – podobnie jak we wszystkich wcześniejszych tomach Z archiwum Jerzego Wróblewskiego, prezentujących komiksy prasowe tego autora.
Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W zrujnowanym kościele na mazowieckiej wsi Kazimierz Dejmek wraz z aktorami prowadzi próby do spektaklu Dziady. Kiedy w ramach zaduszkowego obrzędu aktorom udaje się przyzwać prawdziwego upiora, stawką staje się już nie premiera spektaklu, ale przeżycie nocy!
1 2 3 4 5
z 8
skocz do z 8