Menu

Sorus

Sorus
Przed Wami druga część międzyplanetarnej sagi. Elfkę, czarownicę, hirona i Posępnego Rycerza los zmusił do połączenia sił w niesprawiedliwej grze, rzucając ich w sam środek spisków i politycznych intryg. Niemniej z każdym dniem narasta między nimi nieufność, a każde z następnych zadań w pościgu za magicznymi artefaktami wymaga poświęceń, na które nie są gotowi. Nieograniczona władza Imperatora, któremu ośmielili się przeciwstawić, kładzie się cieniem na ich życiu, czyniąc grę coraz bardziej niebezpieczną.  „Mam wrażenie, że ktoś nas obserwuje i porusza nami, niby pionkami na szachownicy. Dotąd żyliśmy w swoich odrębnych światach, otoczeni kopułą fałszywego bezpieczeństwa. Teraz czas zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. W trwającej nieprzerwanie rozgrywce o władzę jesteśmy nikim, a jednak musimy żyć dalej i kontynuować szaleństwo, w które nas wplątano, próbując jednocześnie zatrzymać przed oczami kolorowy obraz naszych naiwnych marzeń. Wciągnięci w krąg brudnych intryg, nieuczciwych gier, podstępów i spiralę przemocy zaczynamy się łamać. Ukazujemy swoje prawdziwe oblicza, a nasze tajone dotychczas intencje wychodzą na jaw.”Marcysia Koćwin urodziła się w 2005 roku we Włoszczowie. Obecnie uczennica liceum ogólnokształcącego, od najmłodszych lat wyróżniała się wrażliwością artystyczną oraz talentem pisarskim. Pierwszą próbę napisania powieści podjęła już w wieku dziewięciu lat. Czterotomowa saga „Czarna Orchidea” jest jej debiutem. Poza literaturą ważną rolę w jej życiu odgrywa także muzyka, zwłaszcza metal symfoniczny.
Moja podróż do Kanady nie była zwykłą wycieczką. To było coś więcej niż przelotny romans na dzikiej plaży u podnóża Gór Skalistych. To prawdziwa miłość – szczera, bezkształtna, bezinteresowna i czysta. Moja Kanada to podróż przez życie w stronę marzeń na wietrze przeciwności losu, którym to warto stawiać czoła. To opowieść o wierze w swoje możliwości, o upadkach i o lewitacji ducha marzyciela w krainie realnych wrażeń. To refleksje z podróży oczyma artysty, muzyka i poety z głęboką analizą człowieka jako wartości bezcennej.Moja Kanada – to Moje Marzenie.Piotr Jan Surma – ur. w 1982 r. w Nowym Targu marzyciel, fantasta, gitarzysta, meloman, miłośnik lasu i amator gór oraz poszukiwacz siebie na łąkach czasu. Z  pochodzenia Góral, ale mieszkający nad morzem w obcym, ale jakże swojskim kraju – Anglii. Autor kilku niedościgniętych przez sukces utworów muzycznych pod szyldem PJ Surma – do odsłuchu na YouTube. Były gitarzysta Roadhouse Bound oraz Orpheus’ Fury. Obecnie grający muzykę gitarowo-relaksacyjną.
Bohaterem książki jest chłopiec o imieniu Beniamin, który istnieje pod dwiema postaciami – zwyczajnego chłopca, żyjącego w czasach współczesnych, oraz ośmioletniego rycerza, który żyjąc w baśniowym świecie, wyrusza na poszukiwanie przygód. Wraz z lojalnym kompanem, pegazem Lufusem, próbuje odnaleźć w zaczarowanym lesie przedmioty dla Królowej Zielonych Równin. Jeżeli chłopcu uda się dostarczyć je wszystkie, będzie mógł w przyszłości ożenić się z uroczą Królewną Kalinką. Nie będzie tovjednak łatwe zadanie, ponieważ na swojej drodze przyjaciele napotkają wiele trudności i niebezpieczeństw…Magdalena Borowska – muzyk, kulturoznawca, mama trójki chłopców. Autorka tomiku wierszy oraz licznych felietonów kulturoznawczych i filozoficznych. Na co dzień miłośniczka literatury, sztuki i… biegania!
Kotka Pola, wiewiórka Tosia i myszka Zuzia są najlepszymi przyjaciółkami. Chodzą do grupy starszaków w przedszkolu „Złote Ziarno”. Dobrze się rozumieją i bawią razem każdego dnia, choć mają różne marzenia i zainteresowania. Jednak nawet najlepsi przyjaciele czasami nie są zgodni – kłócą się i myślą, że ich przyjaźń się skończyła.Na szczęście istnieją sposoby rozwiązywania konfliktów. Dobrze mieć wtedy obok siebie kogoś dorosłego, kto nam pomoże, wytłumaczy, co się stało, wesprze nas i ureguluje nasze emocje.Książka Warto mówić „przepraszam” jest częścią serii obejmującej pięć krótkich historyjek, w których dzieci ukazywane są w różnych sytuacjach – zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. Historyjki są skierowane do przedszkolaków, ale mają inspirować również dorosłych do budowania dobrych relacji między dziećmi oraz motywowania ich do samodzielnego regulowania emocji poprzez uświadamianie sobie własnych uczuć i myśli.
Cześć! Jestem Franio – koci detektyw.Chcesz przeżyć superprzygodę? Zapraszam Cię do Krainy Puszystych Łapek, fantastycznego świata, w którym każdy dzień to nowe wyzwania i zagadki do rozwiązania! Moja siostra Ruda i ja tworzymy zgrany duet. Razem odkrywamy wszystkie tajemnice.Kim jestem?Jestem odważnym kotem o dużych, zielonych oczach, a moje zdolności akrobatyczne sprawiają, że mieszkańcy nazywają mnie Spider-Kotem. Moim najcenniejszym narzędziem detektywistycznym jest lupa, dzięki której widzę więcej. Kim jest Ruda? To moja siostra, prawdziwa księżniczka ze Stokrotkowego Wzgórza. Jest mądra i troskliwa.Gdzie mieszkam? W Mruczkowie, gdzie domki są kolorowe jak tęcza. Wyrusz z nami w podróż pełną przygód! Będziemy razem szukać skarbów, bawić się w zagadkowym lesie i odkrywać sekrety jaskiń. Nauczę Cię, że każda przeciwność losu to istotna lekcja, a prawdziwa przyjaźń jest najcenniejszym towarzyszem w każdej przygodzie. Dołącz do naszej drużyny! Czytając o przygodach Frania – kociego detektywa, będziesz rozwiązywać zagadki wspólnie z bohaterami opowiadań. Drodzy Rodzice, wybierzcie książkę, która rozwija i inspiruje. Macie niepowtarzalną okazję, aby dać dzieciom coś więcej niż tylko historię – dać im narzędzia do rozwijania wyobraźni. Monika Franczyk (ur. 1984 r.) – pasjonatka gór, literatury i rozwoju osobistego. Łączy miłość do kotów i czytania, tworząc magiczne opowieści dla dzieci. Zawodowo zajmuje się HR-em, mentoringiem i coachingiem. Zebrane doświadczenie pozwoliło jej zrozumieć, jak ważne jest budowanie relacji i znajomość potrzeb ludzi. To właśnie te umiejętności cechują bohaterów jej opowiadań, nadając historiom głębi i autentyczności. Na Instagramie @kocieplotki autorka dzieli się z obserwatorami kolejnymi przygodami Frania i Rudej. To one stały się inspiracją do napisania tej książki.
Kto uratuje mieszkańców mokradła, gdy pewnego dnia woda zacznie znikać? Dlaczego w społeczności każdy z nas odgrywa istotną rolę? I jak ważna jest współpraca?„Tajemnica mokradła” to napisane w formie wiersza opowiadanie osadzone w sielskim, pozamiejskim krajobrazie. Pomimo prostej fabuły treść dotyka ważnych spraw – zachowania równowagi w przyrodzie i zdolności odnalezienia się w grupie. Szybko okazuje się, że przy rozwiązywaniu problemów przydadzą się zarówno skrzydła, jak i życiowe doświadczenie, a także umiejętność stawiania pytań oraz przygotowania w porę sałatki z listków wierzby, olchy i tataraku. Każdy może dołożyć coś od siebie. Oczywiście – jeśli tylko zechce.Małgorzata Jabłońska (ur. 1959 r.) mieszka we Wrocławiu. Pomimo że na co dzień zajmuje się praktyką prawniczą, jest autorką licznych wierszyków oraz opowiadania dla dzieci – podczas ich lektury mali czytelnicy ćwiczą pamięć oraz mowę. Tworzy z myślą o najmłodszych członkach rodziny. To wnuczka oraz wnuczek są jej pierwszymi, surowymi recenzentami.
Młoda, wojownicza księżniczka Żaneta z rodu Gryfów zostaje zaproszona do Imperialnej Rady Wojny, gdzie ma doradzać władcy Świętego Imperium. Jako jedyna zauważa, że w państwie dzieje się coś złego, co Imperator i Rada zdają się ignorować. Fala morderstw wysoko postawionych członków dworu, napady bandytów i wybuchająca wojna domowa potwierdzają jej obawy. Żaneta postanawia działać i decyduje się na własną rękę odkryć prawdę… Pełna tajemnic i wartkiej akcji powieść Aleksa Sadowskiego zadowoli zarówno miłośników fantasy, jak i zagadek detektywistycznych.Aleks Sadowski, ur. 2003 – zamieszkały w Pruszkowie pasjonat sztuki i rękodzieła, jubiler i projektant biżuterii, a przede wszystkim pisarz z zamiłowaniem do tematyki fantastyczno-przygodowej. Postanowił stworzyć i opisać własny, pełen magii, cudów i tajemnic, owiany nutą grozy świat i opowiedzieć ciekawą historię zamieszkujących go bohaterów.
Przewodnik Pakistan powstał po liczącym trzy miesiące pobycie w tym egzotycznym i pozornie nieprzyjaznym turystom kraju. Książka ma zachęcać do podróży, a jednocześnie w miarę obiektywnie objaśniać historię, kulturę i obyczaje tego kraju. Adresowana jest do coraz liczniejszej grupy turystów odwiedzających Pakistan za pośrednictwem biur podróży. Także osoby podróżujące indywidualnie znajdą tu wiele praktycznych informacji i porad, poczynając od opisów najważniejszych miast, po kuchnię i szczegóły dotyczące zwiedzanych obiektów. Ten wartościowy przewodnik nie tylko przedstawia główne atrakcje, ale także ukazuje mniej znane aspekty kulturowe i lokalizacje często pomijane przez turystów. Znajdzie się w nim także ogrom praktycznych informacji – zdezorientowany podróżny znajdzie tutaj wskazówki dotyczące transportu, cen w hotelach oraz listy restauracji, w których można spróbować autentycznych pakistańskich dań. Istotny jest również słowniczek z podstawowymi terminami i zwrotami. Mielczarek śmiało podważa powszechne opinie na temat Pakistanu, obala stereotypy, przybliża to, co odległe. Pakistan jest dziełem stworzonym na czasy, gdy odwiedzający zdają sobie sprawę z własnej odpowiedzialności, a podróż staje się bezpośrednim spotkaniem z Innym.
Ta książka to jednocześnie pamiętnik i poradnik dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, pracowników socjalnych, pracowników ochrony zdrowia oraz wszystkich zainteresowanych tematem zaburzeń neurorozwojowych. Powstała na podstawie własnych doświadczeń autorki. Jest ona matką autystycznego dziecka i postanowiła  podzielić się wskazówkami, jak rozumieć osoby w spektrum autyzmu, oraz metodami wspierania ich w każdej dziedzinie życia, zarówno przez najbliższych, jak i społeczeństwo. Jako matka zwraca także uwagę środowiska medycznego na pewne aspekty pracy z dziećmi autystycznymi, które bywają pomijane. Książka ma upowszechniać praktyczną wiedzę o autyzmie. O ile łatwiej żyłoby się wówczas nie tylko osobom autystycznym, ale i nam wszystkim.Agnieszka Wysokowska – ur. w 1972 r., wraz z rodziną mieszka w Belfaście, w Irlandii Północnej. Nie ma tytułu naukowego, ale ma praktyczną wiedzę na temat autyzmu, popartą latami pracy z własnym synem. Mimo diagnozy Bartek studiuje dziś w college’u, pracuje w sklepie charytatywnym, samodzielnie porusza się po mieście i komunikuje się w dwóch językach. Jego mama w wolnych chwilach (których ma niewiele) uwielbia czytać książki. To literacki debiut autorki.
Oszuści-miłość-online – historie tu opisane różnią się nieznacznie, a sposób działania oszustów jest właściwie taki sam. Niewykluczone więc, że przestępstw dokonały, czy nadal dokonują, te same osoby. Oszuści kradną tożsamości lub też je zmyślają, a swoje historie opierają na sprawdzonych scenariuszach. Mężczyźni pochodzący z różnych krajów świata najczęściej pragną spotkać się z ukochaną, ale tylko jeśli ta dowiedzie swych uczuć, wpłacając odpowiednią sumę na podane konto. Co dzieje się wtedy z wewnętrznym „Ja”? Dlaczego kobiety – bo to one najczęściej padają ofiarą oszustów – dają się tak naiwnie nabierać? Bo każde życzliwie wypowiedziane słowo, kojarzone z miłością, wiążą także z nadzieją na uśmiech losu. Opowiadane przeze mnie historie kończą się bolesnymi rozczarowaniami. Przytaczam je ku przestrodze, ale też nie uciekam od wiary w lepsze jutro. Zapraszam do kontaktu: [email protected] - Ewa BieleckaEwa Bielecka urodziła się w Polsce, w Jarosławiu. Jest pedagożką, reżyserką i pomysłodawczynią wielu koncertów oraz wydarzeń artystycznych w Kanadzie i USA. Wieloletnia dyrektorka artystyczna zespołów tanecznych Iskry i Białe Orły w Winnipeg oraz Polanie w Calgary. Współpracuje z Zespołem Pieśni i Tańca w Chicago. Jej pasją jest spisywanie przeżyć, a także doświadczeń ludzi którzy stanęli na jej życiowej drodze, zaś taniec, muzyka i praca z młodzieżą polonijną - receptą na długie oraz satysfakcjonujące życie.
Książka poświęcona jest zagadnieniu systematycznych przeglądów literatury (SPL), będących podstawowym narzędziem analitycznym w zakresie medycyny opartej na dowodach naukowych (evidence-based medicine/practice). Autor zachowuje równowagę między szerokim zakresem problematyki SPL a wysokim poziomem dyskusji. Podręcznik ten będzie użytecznym źródłem wiedzy dla badaczy z różnych dyscyplin, takich jak np. pielęgniarstwo, fizjoterapia, wychowanie fizyczne, dietetyka czy medycyna, pragnących opublikować swój pierwszy lub kolejny SPL w najwyższej klasy światowych czasopismach naukowych. Dr Paweł Posadzki jest autorem ponad 140 opracowań naukowych. W 2022 r. znalazł się wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie. Jego prace były cytowane w renomowanych czasopismach medycznych przez badaczy z uniwersytetów Harvard, Oxford czy Cambridge i wykorzystywane przez National Institute of Health, Komisję Europejską, National Cancer Institute czy firmę Pfizer. Przetłumaczono je na ponad 20 języków i są wykorzystywane przy tworzeniu wytycznych klinicznych i leczeniu milionów pacjentów. W 2011 r. otrzymał prestiżową nagrodę Royal College of Physicians (Londyn). Współpracował z WHO oraz ministerstwami zdrowia wielu krajów. Przygodę z medycyną opartą na dowodach naukowych rozpoczynał w 2010 r. i kontynuuje po dziś dzień.
Diamenty mojego życia to opowieść o trudach rodzinnej codzienności, w której wzruszające chwile przeplatają się z nieporozumieniami i obawami o bycie naprawdę zauważonym. Wrażliwość oraz walka o siebie nawzajem pomagają bohaterom wsłuchać się w wewnętrzny głos, który w sercu podpowiada, co ostatecznie jest dla każdego najważniejsze. Anna pod nieobecność męża samotnie wychowuje nastoletnią córkę, z którą łączy ją wyjątkowa przyjaźń. Jednak pozornie poukładane życie – własny biznes, poczucie satysfakcji, stabilność finansowa oraz powszechna sympatia sąsiadów nie wystarczają, aby wypełnić pustkę po słabnącej więzi z oddalonym o setki kilometrów ukochanym. Właścicielka lokalnej gastronomii staje przed trudnym wyborem, czy mimo wszystko walczyć o miłość, czy korzystać z tego, co przynosi los tu i teraz. Małgorzata Widacha – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Miłośniczka muzyki ambientowej. Utalentowana malarka, od lat zafascynowana literaturą piękną oraz poezją.
Opowiadania anatomiczne to książka, która łączy opis struktur anatomicznych z pobudzającą dziecięcą wyobraźnię narracją. 12 opowiadań koncentruje się wokół różnych układów narządów, wprowadzając nie tylko w ich opis, ale również utrwaloną w kulturze symbolikę. Napisana w formie listu do dziewczynki, w radosny i uczący wdzięczności do życia sposób wprowadzi młodych pasjonatów, a zwłaszcza pasjonatki, interesujących się budową ciała człowieka w świat anatomii oraz próbę zrozumienia znaczenia poszczególnych części organizmu dla jego funkcjonowania. Książka zawiera unikatowe rysunki przeznaczone do kolorowania. Dedykowana jest dzieciom w wieku od 8 lat. Krzysztof Olaf Żochowski – ur. w 1993 r., lekarz. Szczęśliwy ojciec chrzestny Miecia i Gabrysi oraz wujek Tadzia, Piotrka i Sylwka. Przyszłość zawodową wiąże ze specjalizacją z psychiatrii dzieci i młodzieży. Uformowany w ramach Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego i nadal tam działający. Człowiek wielu pasji i zainteresowań, wśród których ważne miejsce zajmuje poznawanie i wspieranie zdrowego rozwoju dzieci i młodzieży na polu edukacji, harcerskim i rodzinnym.
Szmaragd to opowieść kryminalna, w której nutka fantastyki przenika historię miłości. Jane Harison mieszka na południu Norwegii i od lat stara się pomagać innym. Dzięki wieloletniej praktyce duchowej nabyła umiejętności, które teraz może skutecznie wykorzystać do uzdrawiania i oczyszczania ludzkich dusz. Nie jest to jednak cel, który sobie postawiła. W miarę jak rośnie potrzeba przywrócenia spokoju na Ziemi, zaczyna mieć koszmary, z których ratuje ją nieznany mężczyzna. Wkrótce okazuje się, że każdy jej ruch był monitorowany przez wiele miesięcy. Czy tajemnicza osoba stojąca za tym czynem jest jej jedyną szansą na przywrócenie ładu na świecie? Niezwykła atmosfera norweskiego miasteczka, pełnego różnorodnych charakterów i sąsiedzkiej bliskości, łączy się z metafizyczną przestrzenią, która przenika do życia codziennego zwykłych ludzi, zyskujących wiarę w znaczenie swoich przeczuć i snów. Na ich drodze staje wiele przeszkód, a najpoważniejszymi okażą się walka z własnymi lękami oraz obawy, by całkowicie zaufać przeznaczeniu.
KarboLand to zbiór dziewięciu opowiadań, w których zawarte są losy mieszkańców związanych z Wałbrzychem – miastem, które po wyznaczeniu nowych granic stało się ziemią obiecaną dla kilkunastu narodowości ocalałych po drugiej wojnie światowej. Ich potomkowie szukają odpowiedzi na pytanie: kim są? Znajdują ją często w cudzych przedmiotach, pod ziemią, w bliższym i dalszym otoczeniu, także za granicą. W swojej codzienności mierzą się z piętnem braku przynależności do regionu, w który głęboko wrośli. Czy istnieją miejsca, w których Homo waldenbergensis odnajdą samych siebie? Agnieszka Łącka – pochodząca z Wałbrzycha agronomka, obecnie mieszkanka Wrocławia, gdzie jest pracownikiem Katedry Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym. Zdobywczyni pierwszego miejsca w V Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Siegfrieda Lenza. Ma dwóch synów.
Spotkajmy się z Matką Ziemią to tomik wierszy adresowanych do dzieci, choć i dorosły znajdzie w nim coś dla siebie. Rym i rytm, lekkość i melodia kolejnych wersów oraz namalowane słowem obrazy przybliżają małemu czytelnikowi piękno Natury, jej różnorodność i niezwykły świat, jaki przyroda ukazuje nam codziennie. Zanurzając się w magię Natury, wypływamy na Morze Wyobraźni, gdzie niepostrzeżenie nawiązujemy bliską relację z otoczeniem. Nasza planeta jako Matka Ziemia karmi nas i wszystko, co żyje. Przyjaźń z Naturą to przecież wzajemna troska i wymiana. Agnieszka Zamojska - z wykształcenia pedagog. Przez wiele lat pracowała jako terapeuta i logopeda. W dorobku zawodowym ma również praktykę z ciałem i umysłem poprzez techniki improwizacji tańca i arteterapię. Ze światem zewnętrznym najchętniej komunikuje się słowem pisanym. W jej rozumieniu pisarstwo to pasja, kreacja, możliwość spotkania się z ludzką duszą i bramy do nieskończonych światów równoległych. W 2021 roku wydała swoją debiutancką powieść Wyspa Kociej Mgły, baśń filozoficzną nie tylko dla dzieci. We wrześniu 2022 roku ukazał się tomik wierszy Biżuteria Słowa z autorskimi rysunkami.
Samozwańczy LITERAT to 16 opowieści wypełnionych dynamiką i różnorodnością formy, lekkim humorem i barwnym językiem, silnymi emocjami i głębszą refleksją, celnie portretujące ludzką codzienność w jej egzystencjalnym wymiarze, przybierającym nierzadko zgoła magiczną postać. Jest to książka, która zabierze Cię w niezwykłą podróż przez różnorodne światy ludzkich doznań: zabawnych i tragicznych, nostalgicznych i przepełnionych sarkazmem. Wśród tych niezwykłych historii znajdziesz „Papużkę” – poruszającą opowieść o dziewczynce, która jako dorosła kobieta musi stawić czoła demonom po stracie matki. Jej historia wciągnie Cię głęboko i pokaże, jak silne jest ludzkie dążenie do pokonywania przeciwności losu. Z kolei w utworze „Viva la vida” zajrzysz do duszy młodego pracownika korporacji, spędzającego weekend w towarzystwie kokainy i przyjaciół, którymi gardzi, podobnie jak sobą. To intensywna opowieść o zagubieniu i mozolnej próbie znalezienia szczęścia. ADAM DURBACZ Debiutujący prozaik oraz autor wierszy i dramatu „Podgórz” urodził się (1995 r.) i wychował w Toruniu. W wieku 18 lat wyemigrował do Londynu, gdzie spędził lwią część dorosłego życia. Uwielbia podróże, grę w piłkę nożną, żarty różnego poziomu i wyłącznie dobrą literaturę. Romansujący z filozofią, czyli idealny kandydat do comiesięcznego podpisu w Urzędzie Pracy.
W głąb siebie. Podróż z Azją w tle to nie tylko lektura dla pasjonatów Dalekiego Wschodu, ale także poradnik dla wszystkich tych, którzy szukają szczęścia, zdrowia i wewnętrznego spokoju. Autorka, prowadząc pamiętnik, pokazuje swoją wewnętrzną transformację. Napotkani ludzie oraz ich historie to skarbiec pełen inspiracji. Wraz z autorką poznajemy Hongkong, Japonię, Indie, Nepal, Sri Lankę oraz Bali, które staje się jej tymczasowym domem. Czytelnicy poszukujący zmian w życiu zawodowym i prywatnym, zmagający się z problemami zdrowotnymi, ciekawi świata oraz innych kultur znajdą w książce odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Opowieść Yoniny Leloch to recepta na satysfakcjonującą rzeczywistość oraz dowód na to, że nigdy nie jesteśmy sami, a nasi bliscy wspierają nas, nawet jeśli fizycznie już nie ma ich z nami. Yonina Leloch – (ur. 1984) jest architektką wnętrz, podróżniczką z zamiłowania, poliglotką z miłości do ludzi oraz autorką z potrzeby serca. Urodziła się w Londynie w polskiej rodzinie, z którą w wieku 4 lat wróciła do kraju. Studia ukończyła we Florencji, w Nowym Jorku zdobyła doświadczenie zawodowe, realizując projekty na zlecenie burmistrza Nowego Jorku Micheala Bloomberga. W rodzinnym Trójmieście zrealizowała jedno z zawodowych marzeń, projektując hotel. Aktywistka na rzecz osób ze stomią, w roku 2015 otrzymała statuetkę Człowieka bez Barier. Poza projektowaniem zajmuje się inwestycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Certyfikowana miłośniczka jogi, tantry i reiki. Po podróży do Azji i transformacji wewnętrznej wróciła do rodowego nazwiska matki – Leloch i nadała sobie nowe imię Yonina, co po hebrajsku znaczy „gołębica”, czyli symbol życia. Po duchowej przemianie postanowiła zamieszkać w Paryżu.
Krzew róży to opowieść o wiecznej walce dobra ze złem, o wartości rodzinnych więzi i przyjaźni oraz sile współpracy dla wspólnego dobra. Maksymilian musi bronić ogrodu przed chwastami. Czy znajdzie sposób na to rozprzestrzeniające się zło? Czy zawiść i zazdrość zniszczą wszystko, co starał się zbudować? Ta historia inspiruje do podejmowania wyzwań i podtrzymywania płomienia odwagi w naszych sercach. Dowodzi, że warto walczyć o to, co kochamy, bez względu na przeciwności losu. Każdy z nas ma potencjał, by stawić czoła ciemności i bronić tego, co dobre. Nawet w obliczu wielkich trudności prawdziwe dobro zwycięża, tworząc niezatarte piękno, które przetrwa najtrudniejsze próby. Sylwia Chrapek – ur. 1981 r., księgowa z zamiłowaniem do psychologii i odkrywania ciekawych miejsc. Od najmłodszych lat zainteresowana zagadnieniami religijnymi, dobra i zła oraz ingerencji Boga w świat. Uczestniczyła w Studium Wiary w Szkole Katechetów Parafialnych. Wspólnie z córką Różą stworzyła magiczną opowieść dla dzieci. Róża Chrapek – ur. 2014 r., utalentowana plastycznie uczennica klasy pływackiej. Jej serce bije szybciej dla koni, na grzbiecie których galopuje także po świecie wyobraźni. Podróżowanie wspólnie z mamą to dla niej zawsze niezapomniana przygoda.
Kazik Górski i Jasiek Nowak, główni bohaterowie powieści Piloci, są młodymi mężczyznami i świeżo upieczonymi pilotami. Przyjaźnią się, pracują razem, są szczęśliwi, a ich marzenia i pragnienia spełniają się. Nie wiedzą jednak, że za chwilę ich życie wywróci się do góry nogami! Na swojej drodze spotykają bowiem młodą dziewczynę o imieniu Kinga. Czy ta historia ma szansę na happy end? W najnowszej powieści Alicii Vanderos nie brakuje braterskiej przyjaźni, namiętnej miłości z nutką erotyzmu, a także wyrafinowanych intryg, a nawet… morderstwa! Jak potoczą się losy trójki młodych ludzi targanych skrajnymi emocjami? Alicia Vanderos urodziła się 1953 roku w Warszawie. Od ponad czterdziestu lat żyje za granicą. Z zawodu stewardessa pokładowa Polskich Linii Lotniczych LOT. Jest kobietą biznesu z artystyczną, wrażliwą duszą. Na co dzień mieszka w Szwecji, gdzie czerpie z życia pełnymi garściami, a jej książki są na to dowodem. Odwiedziła wiele egzotycznych zakątków świata, które stały się dla niej inspiracją do tworzenia kolejnych historii. Debiutowała w 2020 roku powieścią z wątkami biograficznymi Róże jak motyle, a następnie w roku 2022 wydała kolejną książkę – Błędy.
Książka dwujęzyczna – z jednej strony czytasz po polsku, z drugiej po angielsku. Wszystko wskazywało na to, że Kulka nigdy się nie urodzi. Bezduszni właściciele jej mamy postanawiają pozbyć się bernardynki oczekującej potomstwa. Pod osłoną ponurego jesiennego wieczoru wywożą ją w głąb lasu i tam bezradną porzucają. Resztką sił bohaterska mama rodzi swoje maleństwo, przypłacając to życiem. Kolejny cud dokonuje się w życiu Kulki, gdy nieoczekiwanie zostaje przygarnięta przez Harolda do jego lisiej rodziny. I tak oto nasza bohaterka dorasta wśród leśnych zwierząt, otoczona ich niezwykłą troską i życzliwością. Będąc jednak psem, instynktownie tęskni za ludźmi i niemal podświadomie poszukuje ich towarzystwa. Czy spełni się jej skryte marzenie, aby zamieszkać wśród nich? Czy jej wytrwałość i dobroć zostaną wynagrodzone? Czyje życie stanie się dzięki niej piękniejsze?
Świat noszę w sercu jest pierwszą książką z planowanej serii Podróży z Jackiem. To cykl promujący podróże oraz motywujący do poznawania świata z zachowaniem szacunku do odwiedzanych miejsc, napotykanych ludzi, tradycji i natury. Tom pierwszy zawiera 12 opowieści spisanych przez człowieka, dla którego świat stał się domem i osadzonych w niezwykłych lokacjach na mapie podróży po czterech kontynentach. Odwiedzimy magiczne Timbuktu, oazę Siwa, staniemy oko w oko z gorylami górskimi. Dotrzemy na wyspy Galapagos, dopadnie nas burza w Kolumbii, będziemy ścigać tukana nad wodospadami Iguazú. Na Jamajce wyłowimy z wody „żywe srebro”. Czeka nas pełen humoru thriller nad wodospadem Niagara i corrida z wołem piżmowym w grenlandzkiej tundrze. Poznamy niuanse współczesnej Persji, japońskie ciekawostki z onsenu pod Fuji, czeka nas kąpiel z rekinem w tle w Kamakurze. Przemierzymy bezdroża Pamiru i będziemy świadkami wzruszającego spotkania z Polką w miejscu, gdzie diabeł mówi dobranoc. Jacek Stasiński – przyrodnik, miłośnik nieprzedeptanych szlaków, egzotycznych zwierząt i rzadkich roślin. Poznaje plemiona nieskażone cywilizacją, ludzi, ich zwyczaje, smaki, kulturę, tradycję, ale fascynuje się też architekturą i życiem wielkich miast. Odwiedził ponad 150 krajów. Tworzy projekty podróżnicze i organizuje wyprawy, o swoich doświadczeniach opowiada z pasją i humorem w radiu i podczas spotkań. Równie dobrze czuje się w amazońskiej dżungli bądź australijskim interiorze, jak i w sercu Manhattanu albo wiedeńskiej operze. Choć mieszka obecnie w Warszawie, zna zakamarki Buenos Aires, Tokio czy Paryża. Z podróży poza wspomnieniami przywozi ozdoby choinkowe, którymi mógłby ubrać niejedno drzewko.
Biologia ptaków to książka oparta na osiągnięciach współczesnej ornitologii, obejmująca dużą część wiedzy o naturze tych zwierząt. Porusza między innymi tematy: – biologii rozrodu łącznie z systemami rozrodczymi, – pokarmu i żerowania, – ekologii populacji, – behawioru i komunikacji ptaków. Zawarte zostały również rozdziały dotyczące ogólnej charakterystyki anatomicznej ptaków, ich ewolucji, wędrówek, rozmieszczenia geograficznego, wymierania oraz ochrony. Pozycja adresowana jest do osób zainteresowanych życiem ptaków i obserwacjami ornitologicznymi, pragnących pogłębić wiedzę z tego zakresu, a nadto może stanowić ciekawe źródło wiedzy dla studentów i naukowców w dziedzinie biologii i leśnictwa. Andrzej Dyrcz jest ornitologiem, emerytowanym profesorem i długoletnim kierownikiem Zakładu Ekologii Ptaków Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego zainteresowania dotyczą biologii i ekologii awifauny Polski oraz systemów rozrodczych ptaków. Prowadził badania na Stawach Milickich, w Karkonoszach, na torfowiskach Biebrzy i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, a także w Panamie, peruwiańskiej Amazonii, Andach Ekwadoru, Papui Nowej Gwinei i na jeziorach Szwajcarii i Japonii. Jest autorem 248 publikacji naukowych, współautorem książki Ptaki Śląska – monografia faunistyczna, autorem monografii Wodniczka i Trzciniak. Brał udział w utworzeniu Biebrzańskiego Parku Narodowego i był przewodniczącym jego Rady Naukowe
Nazywam się Jessica Kowalska. Urodziłam się w 1999 roku. Odkąd pamiętam, moim marzeniem było posiadanie dzieci. Chciałam tej malutkiej istocie oddać całą moją miłość i pomóc przejść przez życie w poczuciu bezpieczeństwa. Pragnienie spełniło się, gdy miałam 21 lat. Jestem mamą anielskiego dziecka. Urodziłam wymarzoną córeczkę dla nieba. W książce opowiadam historię dziecka, które przyszło na świat na zaledwie kilka godzin, aby uzmysłowić nam, czym jest miłość bezwarunkowa. Pokazać, co jest naprawdę ważne – że śmierć nie jest w stanie rozdzielić naszych serc. Książkę napisałam z nadzieją, że wielu aniołkowych rodziców poczuje, że nie są sami w swojej tragedii, ale również dla rodziców ziemskich dzieci i osób nieposiadających potomstwa. Nasza historia może wydawać się smutna, ale czy nie jest piękna? Opiszę moje uczucia na każdym etapie. Uczucia, których na początku nie potrafiłam zrozumieć. Za które się obwiniałam. Mam nadzieję, że dzięki temu zrozumiecie, iż macie prawo do swoich uczuć, żałoby. Książka jest napisana również dla tej jednej wyjątkowej osoby – mojej pięknej córeczki. Zrobię wszystko, aby pamięć o Tobie była wieczna – tak jak nasza miłość… ~ Autorka
1 2
z 2
skocz do z 2