Menu

Borowska Magdalena

Wykreślanki 2. Zbiór ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych z trudnościami językowymi to zestaw zróżnicowanych zadań, na który składają się wykreślanki typowe, obrazkowe, z kategoryzacją, słowotwórcze i literowe.Publikacja przychodzi z pomocą osobom z różnego rodzaju problemami, m.in.:dysleksjąafazjąniedosłuchemniepełnosprawnością intelektualnąchorobami neurodegeneracyjnymi.Wykreślanki 2 przydadzą się zarówno w szkole – na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych czy rewalidacyjnych, w gabinecie terapeutycznym – u logopedy, pedagoga, psychologa, jak i w domu. Publikacja ma atrakcyjną formułę łamigłówek, może być więc także świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Dzielę i łączę litery, sylaby, wyrazy to zbiór różnorodnych ćwiczeń służących usprawnianiu funkcji czytania, pisania oraz mówienia. Dedykowany jest osobom dorosłym z zaburzeniami językowymi, a także dzieciom i młodzieży w starszym wieku szkolnym. Publikacja zawiera 7 typów zadań. Każdy typ zadań posiada wiele przykładów po to, aby dana funkcja mogła być ćwiczona wielokrotnie. Uniwersalność ćwiczeń sprawia, że można je wykorzystywać w różnych celach edukacyjnych i terapeutycznych. Zadania mają na celu usprawnianie: • koncentracji uwagi, • spostrzegania wzrokowego, • analizy i syntezy głoskowej wyrazów, • analizy i syntezy sylabowej wyrazów, • analizy struktury literowej wyrazów, • przepisywania, • aktualizacji słów, • liczenia do 10, • kategoryzowania.
WYKREŚLANKIZbiór ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych z trudnościami językowymi Wykreślanki to zeszyt z ćwiczeniami dla młodzieży i dorosłych, u których występują trudności z czytaniem i pisaniem, aktualizacją słów, linearnym przetwarzaniem informacji, koncentracją i uwagą. Zaburzenia te występują m.in. u osób z:– dysleksją,– afazją,– niedosłuchem,– niepełnosprawnością intelektualną,– chorobami neurodegeneracyjnymi.Publikacja zawiera wykreślanki:– typowe, w których należy odnaleźć podane pod planszą wyrazy,– opisowe, w których należy odnaleźć wyrazy odpowiadające zamieszczonym opisom,– obrazkowe, w których należy odnaleźć wyrazy odpowiadające zamieszczonym obrazkom,– z kategoryzacją, w których należy samodzielnie odszukać wyrazy przynależące do podanej kategorii,–  słowotwórcze, w których należy odnaleźć na przykład synonimy bądź antonimy podanych wyrazów.  
Prezentowana książka stanowi ciekawe wprowadzenie do współczesnego sposobu myślenia o wyobrażeniach spełnienia, szczęścia i doskonałości. Badaczka ukazuje obraz raju co najmniej dwojako, jako artystyczne wizualizacje w przekazach plastyki oraz jako wyobrażenie funkcjonujące w praktykach religijnych, w mistyce, w literaturze pięknej poświęconej miłości. Autorka z pasją wciąga czytelnika w toczącą się obecnie dyskusję na temat nowego rozumienia obrazu raju.