Menu

Św. Wojciech

Św. Wojciech
Czy współczucie to temat na książkę? Jedni mówią: „Tak, tego nam dziś potrzeba! Nie przymusu poprawnej politycznie empatii, lecz konsekwentnej nieobojętności wobec cierpienia”. Drudzy odpowiadają: „Ile można!? Współczucie nie jest sexy, zróbcie coś o przemocy czy relacjach damsko-męskich, to się sprzeda!”. Małgorzata Bilska i jej rozmówcy pokazują, że współczucia nie da się zamknąć w ścisłych ramach. Każdy musi tu iść swoją drogą. Nauczyć się dostrzegać konkretnego człowieka, zrozumieć, że ważna jest osoba, a nie wyobrażenia o niej, stereotypy czy instytucje. Kogo stać na taką postawę? Kogoś, kto szuka w sobie „talentu współczucia”, zamiast kierować się litością, której nikt nie chce.
Ta książka powstała, by opowiedzieć, czym (i kim) jest tak naprawdę Kościół katolicki. Często kojarzy się on jedynie z instytucją, wraz z jej kuriami, budynkami i ogłoszeniami parafialnymi. Kościół zaś od wieków trwa mocą danego nam Bożego słowa i Jego łaski. Mimo swoich słabości a czasem wręcz obecności ordynarnego zła katolicyzm wciąż się odradza i podnosi, Bóg powołuje i podtrzymuje kolejnych świętych, którzy stanowią świętą resztę Jego ludu. Warto sobie uświadomić, że poprzez chrzest my wszyscy również zostaliśmy wezwani do tej świętości.
Jednotomowe wydanie Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich w najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych. Znakomite komentarze. Publikacja zawiera: - opracowane przez ekspertów biblistów nowe wstępy do każdej księgi -6 wstępów - tekst opatrzony starannie opracowanymi przypisami - zaktualizowany przekład, zrozumiały język
Jednotomowe wydanie Ewangelii i Dziejów Apostolskich w najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych. Znakomite komentarze. Publikacja zawiera: - opracowane przez ekspertów biblistów nowe wstępy do każdej księgi -6 wstępów - tekst opatrzony starannie opracowanymi przypisami, - zaktualizowany przekład, zrozumiały język
Nowe wydanie modlitewnika dla chorych zawierające zaktualizowane teksty modlitw według najnowszych wytycznych KEP-u. W modlitewniku znajdziesz: * Mały katechizm * Modlitwy codzienne * Modlitwy okolicznościowe dla chorych, cierpiących, umierających (modlitwy pocieszenia, zawierzenia, o dobrą śmierć) * Modlitwy tradycyjne (różaniec, koronka, droga krzyżowa, litanie, nowenna godzinki) * Obrzędy sakramentów świętych (Eucharystia, sakrament pojednania, sakrament namaszczenia chorych) * Pieśni - adresowany do osób chorych, cierpiących i umierających oraz ich opiekunów - przydatny podczas wizyty osoby duchownej w domu chorego z sakramentami - dla szafarzy - dla kapelanów odwiedzających chorych w szpitalach - przydatny podczas spotkań parafialnych (np. z seniorami, grupami duszpasterskimi)
Poręczny format, nieduża objętość, przejrzysty układ, czytelna czcionka oraz modlitwy dla mężczyzn na każdy wiek: od młodości po czas dojrzałości – to zalety Modlitewnika dla mężczyzn. Znajdziesz tutaj: * modlitwy codzienne i okolicznościowe dla mężczyzn w każdym wieku, * propozycje rachunku sumienia dla młodszych i starszych, * patronów, którzy mogą towarzyszyć Ci w życiu.
Ta książka została napisana, aby pomóc katechetom i duszpasterzom w rozwiązywaniu wątpliwości, które mogą powstać podczas przygotowywania do przyjęcia sakramentów osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nie znajdziesz tutaj gotowych rozwiązań ani schematów postępowania – autor wyraźnie zaznacza, że każdy rodzaj niepełnosprawności ma swoją specyfikę, jest przeżywany indywidualnie i wymaga odpowiedniego, jednostkowego podejścia. Ideą tej książki jest więc zwrócenie uwagi na pytanie „jak ma wyglądać droga przygotowania konkretnej osoby do sakramentu?” i wykluczenie pytania „czy należy dopuścić do sakramentu?”. Wybrane zagadnienia: > jak dostosować się do możliwości percepcyjnych wychowanków? > co zrobić w sytuacji, kiedy świadomość jest na tyle ograniczona, że przygotowanie jest bardzo utrudnione? > jak to przygotowanie powinno wyglądać, skoro percepcja intelektualna jest ograniczona i trudno pewne pojęcia wyjaśnić? Całe opracowanie składa się z trzech części: > Pierwsza zawiera rys psychologiczno-pedagogiczny, referuje dotychczasowe osiągnięcia nauki w zakresie katechezy osób z niepełnosprawnością. > W drugiej części zawarty jest zarys teologiczny dotyczący sakramentów. Nie jest to systematyczny wykład sakramentologii, ale omówienie sakramentów jako relacji między Bogiem a człowiekiem. > Trzecia część stanowi opis drogi przygotowania do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Autor wskazuje, że nie ma tu gotowych rozwiązań, trzeba jedynie wskazać jednolity kierunek myślenia.
Jak ogarnąć swoje życie? Co zrobić, by odnajdywać sens w zdarzeniach dnia codziennego? Czy to, co wydaje się z góry przegrane, może nas ubogacać i zmieniać na lepsze? Gdzie szukać szczęścia? Jak żyć, by czuć się dobrze ze samym sobą? Takie i podobne pytania zadaje sobie wielu z nas. Książka Jerzego Jabłońskiego – napisana lekkim, przystępnym językiem, ze swadą i poczuciem humoru – może naprowadzić na wiele rozwiązań i pomóc wypracować metody radzenia sobie z sytuacjami, które wydają się beznadziejne. Tym bardziej że wcale nie trzeba wszystkiego ogarniać… Autor przekonuje, że warto dać sobie prawo do błędów, a także udowadnia, że „najzwyklejsze nieogarnianie” to jeden z najpiękniejszych paradoksów życia… i wiary. Warto sięgnąć po nową książkę Jerzego Jabłońskiego napisaną w podobnym stylu, co ciesząca się bardzo dobrymi opiniami „Miłość nie ogarniam. Męskie spojrzenie na życiowe sprawy”. Autor znów z polotem i lekkością dzieli się swoim życiem. Zaskakuje, wzrusza, śmieszy, przede wszystkim zmusza do refleksji i podnosi na duchu.
Jak odkryć siebie na nowo? Ta książka to zbiór porad, wskazówek i praktycznych rozwiązań, które mogą pomóc każdej nowoczesnej kobiecie uporządkować nie tylko swój wewnętrzny świat, ale i ten najbliższy, który ją otacza. Współczesnego człowieka często nurtują pytania: Jak pozbyć się szkodliwych nawyków? Jak wdrożyć w życie dobre przyzwyczajenia? Jak być bardziej świadomym siebie, swojego ciała, innych ludzi, świata? Co to znaczy „żyć ekologicznie” i jakie kroki można podjąć już teraz w codziennym życiu, żeby przyłączyć się do tych wszystkich, którym leży na sercu dobro Ziemi i naszego środowiska? Autorka książki próbuje w bardzo przystępny sposób odpowiedzieć na te wszystkie pytania i proponuje cała listę przeróżnych rozwiązań i sposobów na wewnętrzną przemianę, która w przyszłości zaprocentuje ciekawszym, zdrowszym i bogatszym w doznania życiem.
Kardynał Stefan Wyszyński był prymasem Polski przez ponad trzy dekady (1948–1981), niemniej w pamięci Polaków z tych trzydziestu trzech lat najmocniej osadziły się trzy – obejmujące czas jego uwięzienia. Mocnym świadectwem tego okresu są zapiski, które Prymas Tysiąclecia prowadził przez cały czas odosobnienia. Poznajemy z nich więzienną codzienność Wyszyńskiego oraz jego niezłomność. Kardynał Zenon Grocholewski w swojej książce zwraca szczególną uwagę na dwa jej aspekty, wyłaniające się z Zapisków więziennych. Po pierwsze: jak Prymas, nieprawnie pojmany i przetrzymywany w odosobnieniu, rozumiał miłość nieprzyjaciół; i jak sam ją praktykował. Po drugie: jak owa niepewna sytuacja kształtowała jego rozumienie lęku i męstwa. Ostatnia na rynku książka kard. Z. Grocholewskiego W środku pocztówka (jako zakładka) ABC Społecznej Krucjaty Miłości kard. Wyszyńskiego
Niech Twoje zabieganie, zamiast przeszkodą, stanie się dla Ciebie nas przestrzenią modlitwy. I radości. Aktywność zazwyczaj przychodzi nam naturalnie. Jesteśmy w ruchu, spieszymy się; o to nam chodzi. Jesteśmy nagradzani za to, jak wiele możemy osiągnąć w krótkim czasie. Żyjemy w kulturze, która chwali ruch i ceni osoby zapracowane. Nie ma nic złego w byciu aktywnym, poza jednym: często nie potrafimy przestać. A zarazem wiemy, że powinniśmy się zatrzymać. Choć na chwilę. Nie tylko po to, by znaleźć czas na modlitwę. Jeśli czujesz ciągłą presję lub pędzisz przez życie, przez dni pełne zmęczenia, wiedz, że nie jesteś sam ani sama. Nigdy. Nawet jeśli nie potrafisz tego dostrzec. Ten modlitewnik jest dla ciebie, jeśli: – Trudno Ci się zatrzymać. Potrzebujesz w tym pomocy. – Nie znajdujesz czasu na dłuższą modlitwę albo nie potrafisz się na niej skupić. Znajdziesz tu zarówno modlitwy najkrótsze, które można odmówić w każdej chwili, nawet w biegu, w drodze z jednego spotkania na drugie, jak i takie, które pomogą Ci zwolnić, złapać oddech, odzyskać wewnętrzny pokój. Znajdziesz tu również kilka propozycji rachunku sumienia – najkrótsze, do codziennego użytku, jak i takie, które pomogą Ci rozpoznać, w jakim punkcie drogi do wewnętrznego pokoju się znajdujesz, co jeszcze warto w tej kwestii naprawić, poprawić, wymodlić.
Szczególna pamiątka Chrztu Świętego zawierająca cytaty z utworów i wypowiedzi ks. Jana Twardowskiego, jednego z najbardziej cenionych poetów. Zawiera również cytaty biblijne korespondujące z chrztem, a także strony, na których można utrwalić datę i miejsce przyjęcia chrztu, wkleić zdjęcie. Ta książeczka z czasem będzie nie tylko wspomnieniem pierwszego przyjętego sakramentu, ale i pomoże dziecku nabrać świadomości, czym ów sakrament jest i jakie ma znaczenie w życiu chrześcijanina. Doskonały prezent dla dziecka, które przyjmuje chrzest, oraz dla jego rodziców.
Pięknie wydana pamiątka ślubna w twardej oprawie. Zawiera inspirujące myśli dotyczące miłości i małżeństwa, pochodzące z utworów i wypowiedzi ks. Jana Twardowskiego, jak również cytaty biblijne. Dodatkowa strona na wpisanie życzeń.
„Bóg w swojej wielkiej miłości przemawia do ludzi jak do przyjaciół i przestaje z nimi, aby zaprosić i przyjąć ich do wspólnoty z sobą.” (Dei verbum n. 2) To podstawowa prawda Bożego objawienia, która w pełni zaistniała w Jezusie Chrystusie. Jeśli wchodzimy w żywą relację z Chrystusem w Jego Kościele, to mocą Ducha Świętego jesteśmy zdolni do tworzenia głębokich relacji z ludźmi. Nie można bowiem jednocześnie pozostawać w przyjaźni z Panem i w oderwaniu od innych. Duchowość chrześcijańska jest więc duchowością przyjaźni z Chrystusem i z ludźmi. Jezus obdarza zaufaniem wszystkich swoich uczniów i chce, aby wszyscy byli jego przyjaciółmi, niemniej nie każdy jednakowo w tę przyjaźń się angażuje. Tak było w przypadku pierwszych uczniów i tak jest do dzisiaj. Wśród przyjaciół Jezusa szczególnie wyróżnia się rodzeństwo z Betanii: Łazarz, Marta i Maria. To dzięki swej szczególnej więzi z nauczycielem ta trójka znalazła się na kartach Ewangelii. Na ich przykładzie możemy najlepiej i najpełniej dostrzec istotne cechy duchowości wszystkich przyjaciół Jezusa. Przyjrzyjmy się zatem tej niezwykłej relacji.
Pięknie ilustrowany prezent dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej. Pamiątka ze zdjęciem w technologii 3D na okładce. Wewnątrz miejsce na życzenia od bliskich, cytaty z Pisma Świętego, ze wspomnień Jana Pawła II, fragmenty poetyckie i podziękowania.W albumie znajdują się także strony, na których można utrwalić datę i miejsce przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej oraz wkleić pamiątkowe zdjęcia.
O modzie mówi się, że jest zmienna, o elegancji zaś – że ponadczasowa. Choć moda bywa ulotna, dziewiętnastowieczni Poznaniacy chętnie za nią podążali, a ich garderoby niewiele różniły się od tych eksponowanych w Paryżu, Wiedniu czy niedalekim Berlinie. W co zatem ubierały się poznańskie elegantki od początku XIX wieku do wybuchu Wielkiej Wojny? Jak nosili się wytworni mężczyźni? I czy w XIX wieku istniała moda dziecięca? Autorki niniejszej książki przybliżają nie tylko kwestie ówczesnej mody. Opowiadają także o tym, jak powstawała odzież, kto trudnił się krawiectwem, skąd czerpano pomysły i w końcu – gdzie w Poznaniu można było zadać szyku. Niewątpliwą zaletą publikacji jest zebrana w niej bogata ikonografia: XIX-wieczne ryciny, fotografie, wycinki prasowe, reklamy i anonse.