Menu

David Frawley

Ajurweda medycyną natury to podręcznik wykorzystywany na dwuletnich kursach medycyny ajurwedyjskiej na uniwersytetach w Indiach i Europie. Jest lekturą obowiązkową na podyplomowych studiach ajurwedy dla lekarzy medycyny zachodniej.Książka zawiera pełen opis wszystkich aspektów ajurwedy, począwszy od diety i ziół, a skończywszy na jodze i medytacji. Odpowiada na pytanie, czym jest zdrowie i choroba w ujęciu ajurwedyjskim. Objaśnia sposoby diagnozowania i leczenia oraz omawia poszczególne receptury i zabiegi kliniczne, które zapewniają zdrowie i witalność. Wyjaśnia kluczowe zasady dotyczące odpowiedniego odżywiania, aktywności fizycznej, sfery seksualnej oraz procesu odmładzania i stosowania afrodyzjaków. Opisuje szczegółowe zalecenia wynikające z rytmu dnia, pór roku oraz warunków klimatycznych, mające korzystny wpływ na jakość naszego życia. Podaje szczegółową charakterystykę ziołolecznictwa ajurwedyjskiego oraz zalecenia dotyczące zdrowego odżywiania.Cennym dodatkiem jest słownik terminów sanskryckich oraz słownik ziół i leków ze szczegółowych opisem ich działania. Autorzy opracowali również tabele zalecanych i niezalecanych produktów żywnościowych dla poszczególnych konstytucji. Publikacja spełni oczekiwania wszystkich, którzy szukają rzetelnej wiedzy na temat starożytnej medycyny hinduskiej i chcą ją dogłębnie poznać i zrozumieć.
Książka zawiera opis i klasyfikację ponad 250 ziół wykorzystywanych w ajurwedzie, wybranych ziół zachodnich oraz najważniejszych ziół orientalnych zarówno indyjskich, jak i chińskich. Po raz pierwszy opisano tu często stosowane zioła zachodnie z perspektywy ajurwedyjskiej.Przy charakterystyce ziół uwzględniono nie tylko ich zastosowanie i właściwości lecznicze ale również wpływ na psychikę oraz duchowe aspekty uzdrawiania.Joga ziół stanowi bardzo cenny i wyjątkowy wkład w sferę medycyny naturalnej i ziołolecznictwa oraz sprawia, że medycyna ajurwedyjska nabiera praktycznego wymiaru dla ludzi Zachodu. Każdy, kto interesuje się ziołami, powinien starannie przestudiować tę książkę, niezależnie, od tego czy skłania się ku zielarstwu zachodniemu, tradycyjnemu ziołolecznictwu chińskiemu, czy też medycynie ajurwedyjskiej.Publikacja jest owocem współpracy człowieka Wschodu, mającego głęboką wiedzę o Zachodzie oraz człowieka Zachodu, dysponującego ogromną wiedzą na temat Wschodu.
Ajurweda i umysł to unikalna publikacja, która zgłębia psychologiczne aspekty ajurwedy. Opisuje sposoby leczenia umysłu na wszystkich poziomach, od podświadomości po nadświadomość, uwzględniając także rolę diety, wrażeń zmysłowych, mantr, medytacji, jogi i wielu innych metod, dzięki którym możemy cieszyć się zdrowiem. W niniejszej książce dr Frawley dzięki swojej błyskotliwości rzuca światło na praktyczne zastosowanie ajurwedy i jogi w odniesieniu do umysłu. Dzięki przejrzystemu objaśnieniu zasad wedyjskich dotyczących świadomości i jej sposobów przejawiania się, zyskujemy wgląd w tę prostą, a mimo to głęboką metodę leczenia psychiki i emocji. Niniejsza książka przypomina, że umysł jest subtelnym narządem, którego zdrowie zależy od tego, czy potrafi w zdrowy sposób trawić wrażenia i doznania. Jeśli nagromadziliśmy emocjonalne rany, frustracje, rozczarowania lub błędne przekonania, usunięcie ich ze sfery emocjonalnej i mentalnej jest niezbędne, by cieszyć się prawdziwą wolnością emocjonalną i duchową. „Książka Ajurweda i umysł jasno i z wyczuciem opisuje, jak osiągnąć zdrowie ciała, umysłu i ducha. Niniejsza książka to brama do nowej psychologii energii, zapewniającej nam praktyczne narzędzia służące integracji wielu sfer życia. Dr Frawley dołożył kolejne ważne dzieło do listy swoich licznych, wnikliwych książek poświęconych ajurwedzie i naukom wedyjskim”. Dr med. Deepak Chopra Niniejsza książka to cenna lektura dla osób studiujących ajurwedę, jogę, tantrę i psychologię oraz pragnących zadbać o swoje zdrowie całościowo: na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym.
Książka zawiera opis i klasyfikację ponad 250 ziół wykorzystywanych w ajurwedzie, wybranych ziół zachodnich oraz najważniejszych ziół orientalnych – zarówno indyjskich, jak i chińskich. Po raz pierwszy opisano tu często stosowane zioła zachodnie z perspektywy ajurwedyjskiej.
Ukazała się długo zapowiadana książka „Joga ziół. Ziołolecznictwo ajurwedyjskie" autorstwa Frawley’a i Lada, wprowadzająca w tajniki ziołolecznictwa aujrwedyjskiego. Książka zawiera opis i klasyfikację ponad 250 ziół wykorzystywanych w ajurwedzie, wybranych ziół zachodnich oraz najważniejszych ziół orientalnych – zarówno indyjskich, jak i chińskich. Zapraszamy do lektury.
Książka Ajurweda medycyną natury Davida Frawleya zawiera pełny zakres wiedzy o ajurwedzie, poczynając od sposobów diagnozowania i leczenia, opisu ziół, po medytację i jogę. Wyjaśnia kluczowe zalecenia dotyczące odpowiedniej diety, aktywności fizycznej, zabiegów, które korzystnie wpływają na stan naszego organizmu. Ajurweda medycyną natury stanowi ważną pozycję wśród publikacji dotyczących tego starożytnego systemu medycznego. Wykorzystywana jest jako podręcznik na dwuletnich studiach dla obcokrajowców w Indiach i uznawana za jedną z najlepszych pozycji dla tych, którzy chcą dogłębnie poznać i zrozumieć ajurwedę.
Ta szczególna pozycja to kompletny podręcznik medycyny ajurwedyjskiej w praktyce. Prezentuje czytelnikowi mądrość ajurwedy dostosowaną do współczesnych potrzeb. Książka opisuje ajurwedyjskie metody leczenia ponad osiemdziesięciu powszechnie występujących chorób. Omawia szeroki zakres terapii, w tym zagadnienia takie jak konstytucja, dieta, właściwy styl życia, ziołolecznictwo oraz specjalistyczne metody uśmierzania dolegliwości i regeneracji organizmu, do których należą masaże, pańća karma, stosowanie olejków i kamieni szlachetnych. Autor podkreśla wagę duchowego wymiaru życia, medytacji, stosowania mantr dla zachowania zdrowia. Przedstawia zasady zdrowego stylu życia dla poszczególnych konstytucji, uwzględniając nie tylko leczenie chorób, ale przede wszystkim profilaktykę. Kładzie nacisk na metody, które można stosować w domu.
Unikalna publikacja, która zgłębia psychologiczne aspekty ajurwedy. Opisuje sposoby leczenia umysłu na wszystkich poziomach, od podświadomości po nadświadomość, uwzględniając także rolę diety, wrażeń zmysłowych, mantr, medytacji, jogi i wielu innych metod, dzięki którym możemy cieszyć się zdrowiem. W niniejszej książce dr Frawley dzięki swojej błyskotliwości rzuca światło na praktyczne zastosowanie ajurwedy i jogi w odniesieniu do umysłu. Dzięki przejrzystemu objaśnieniu zasad wedyjskich dotyczących świadomości i jej sposobów przejawiania się, zyskujemy wgląd w tę prostą, a mimo to głęboką metodę leczenia psychiki i emocji. Niniejsza książka przypomina, że umysł jest subtelnym narządem, którego zdrowie zależy od tego, czy potrafi w zdrowy sposób trawić wrażenia i doznania. Jeśli nagromadziliśmy emocjonalne rany, frustracje, rozczarowania lub błędne przekonania, usunięcie ich ze sfery emocjonalnej i mentalnej jest niezbędne, by cieszyć się prawdziwą wolnością emocjonalną i duchową. „Książka Ajurweda i umysł jasno i z wyczuciem opisuje, jak osiągnąć zdrowie ciała, umysłu i ducha. Niniejsza książka to brama do nowej psychologii energii, zapewniającej nam praktyczne narzędzia służące integracji wielu sfer życia. Dr Frawley dołożył kolejne ważne dzieło do listy swoich licznych, wnikliwych książek poświęconych ajurwedzie i naukom wedyjskim”. Dr med. Deepak Chopra Niniejsza książka to cenna lektura dla osób studiujących ajurwedę, jogę, tantrę i psychologię oraz pragnących zadbać o swoje zdrowie całościowo: na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym.
„Ajurweda medycyną natury” to podręcznik wykorzystywany na dwuletnich kursach medycyny ajurwedyjskiej na uniwersytetach w Indiach i Europie. Jest lekturą obowiązkową na podyplomowych studiach ajurwedy dla lekarzy medycyny zachodniej. Książka zawiera pełen opis wszystkich aspektów ajurwedy, począwszy od diety i ziół, a skończywszy na jodze i medytacji. Odpowiada na pytanie, czym jest zdrowie i choroba w ujęciu ajurwedyjskim. Objaśnia sposoby diagnozowania i leczenia oraz omawia poszczególne receptury i zabiegi kliniczne, które zapewniają zdrowie i witalność. Wyjaśnia kluczowe zasady dotyczące odpowiedniego odżywiania, aktywności fizycznej, sfery seksualnej oraz procesu odmładzania i stosowania afrodyzjaków. Opisuje szczegółowe zalecenia wynikające z rytmu dnia, pór roku oraz warunków klimatycznych, mające korzystny wpływ na jakość naszego życia. Podaje szczegółową charakterystykę ziołolecznictwa ajurwedyjskiego oraz zalecenia dotyczące zdrowego odżywiania. Cennym dodatkiem jest słownik terminów sanskryckich oraz słownik ziół i leków ze szczegółowych opisem ich działania. Autorzy opracowali również tabele zalecanych i niezalecanych produktów żywnościowych dla poszczególnych konstytucji. Publikacja spełni oczekiwania wszystkich, którzy szukają rzetelnej wiedzy na temat starożytnej medycyny hinduskiej i chcą ją dogłębnie poznać i zrozumieć. O autorach: Dr David Frawley jest jednym z najbardziej cenionych zarówno w Indiach, jak i na Zachodzie ekspertów z zakresu nauk wedyjskich, w tym ajurwedy, astrologii oraz jogi. Pełni funkcję dyrektora Amerykańskiego Instytutu Studiów Wedyjskich i prezesa Amerykańskiej Rady Astrologii Wedyjskiej (ACVA). Należy do rady wydawców czasopisma „Yoga International”. Został uznany przez magazyn „Yoga Journal” za jednego z 25 najbardziej wpływowych nauczycieli jogi we współczesnej Ameryce. Prowadzi szkolenia na temat ajurwedy oraz astrologii wedyjskiej na całym świecie. Jest autorem kilkunastu książek poświęconym różnym aspektom ajurwedy. Prof. dr Subhash Ranade jest uznanym wykładowcą i lekarzem ajurwedyjskim. Pełni funkcję dyrektora oraz wykładowcy na Wydziale Ajurwedy Uniwersytetu w Punie w Indiach. Jest prezesem Międzynarodowej Akademii Ajurwedy w Punie oraz honorowym członkiem Akademii Ajurwedy w Kerali. Wykłada w Ashtang Ayurveda College w Punie. Od 1981 roku naucza ajurwedy i prowadzi gościnne wykłady w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Japonii. Jest prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Ajurwedy w Japonii. Nagrywa płyty edukacyjne poświęcone masażowi ajurwedyjskiemu i terapii marm. Napisał wiele podręczników i artykułów na temat ajurwedy. Obaj autorzy łączą to, co najlepsze na Wschodzie i na Zachodzie, objaśniając ajurwedę z punktu widzenia potrzeb współczesnego człowieka.
Joga i ajurweda są wzajemnie uzupełniającymi się dziedzinami wiedzy o wspólnych korzeniach, które pozwalają osiągnąć pełne zdrowie, witalność i harmonię. Książka „Joga i ajurweda” Davida Frawleya prezentuje duchowy wymiar praktyki jogicznej, której dopełnieniem jest medycyna ajurwedyjska. Autor opisuje zarówno techniki pracy z ciałem, umysłem, oddechem, czakrami, zasady medytacji, jak i zalecenia dotyczące właściwej diety i ziół. Niewątpliwą zaletą książki jest fakt, iż jako jedna z nielicznych omawia łącznie jogę i ajurwedę oraz korzyści płynące ze stosowania się do ich zasad. Książka jest bezcennym źródłem informacji dla osób praktykujących jogę, zainteresowanych rozwojem duchowym oraz zachowaniem zdrowia i sprawności fizycznej na długie lata. Dr David Frawley jest jednym z najbardziej cenionych zachodnich ekspertów od ajurwedy oraz popularnym nauczycielem jogi w Ameryce. Jest dyrektorem Amerykańskiego Instytutu Studiów Wedyjskich, a także prezesem Amerykańskiej Rady Astrologii Wedyjskiej.
Książka zawiera opis i klasyfikację ponad 250 ziół wykorzystywanych w ajurwedzie, wybranych ziół zachodnich oraz najważniejszych ziół orientalnych – zarówno indyjskich, jak i chińskich. Po raz pierwszy opisano tu często stosowane zioła zachodnie z perspektywy ajurwedyjskiej. Przy charakterystyce ziół uwzględniono nie tylko ich zastosowanie i właściwości lecznicze ale również wpływ na psychikę oraz duchowe aspekty uzdrawiania. „Joga ziół” stanowi bardzo cenny i wyjątkowy wkład w sferę medycyny naturalnej i ziołolecznictwa oraz sprawia, że medycyna ajurwedyjska nabiera praktycznego wymiaru dla ludzi Zachodu. Każdy, kto interesuje się ziołami, powinien starannie przestudiować tę książkę, niezależnie, od tego czy skłania się ku zielarstwu zachodniemu, tradycyjnemu ziołolecznictwu chińskiemu, czy też medycynie ajurwedyjskiej. Publikacja jest owocem współpracy człowieka Wschodu, mającego głęboką wiedzę o Zachodzie oraz człowieka Zachodu, dysponującego ogromną wiedzą na temat Wschodu. Dr Vasant Lad pochodzi z Indii. Zdobył doświadczenie jako lekarz i wykładowca medycyny ajurwedyjskiej, pełniąc funkcję dyrektora medycznego Szpitala Ajurwedyjskiego w Pune w Indiach oraz profesora medycyny klinicznej w Pune University College of Ayurvedic Medicine, gdzie nauczał przez 15 lat. Akademicki i praktyczny dorobek dr. Lada obejmuje także studia medycyny allopatycznej (medycyna zachodnia) oraz chirurgii. Od 1979 roku dr Lad podróżuje po Stanach Zjednoczonych dzieląc się swoją znajomością ajurwedy, wiedzą i umiejętnościami, udziela prywatnych konsultacji oraz prowadzi seminaria i szkolenia. Dr Lad jest autorem wielu artykułów poświęconym ajurwedzie oraz książki „Ayurveda The Science of Self-Healing”. Od 1984 roku pełni funkcję dyrektora The Ayurvedic Institute w Albuquerque, gdzie prowadzi wykłady na trzy-semestralnych studiach ajurwedyjskich. Dr Dawid Frawley (Pandit Vamadeva Shastri) jest jedną z niewielu osób z Zachodu uznawanych w Indiach za nauczyciela Wedy (Vedacharya). Jego szeroka wiedza obejmuje medycynę ajurwedyjską, astrologię wedyjską, jogę, Wedantę oraz Wedy. Jest autorem wielu artykułów i ponad 20 książek, w tym kilkunastu pozycji o ajurwedzie. Pełni funkcję rektora American Institue of Vedic Studies oraz prezesa American Council of Vedic Astrology (ACVA). Jest członkiem redakcji czasopisma „Yoga International”. Dr Frawley został uznany przez „Yoga Journal” za jednego z 25 najbardziej wpływowych nauczycieli jogi we współczesnej Ameryce.