Menu

Lad Vasant

Opracowana na podstawie pradawnej tradycji uzdrawiania istniejącej w Indiach od tysięcy lat, „Ayurveda. Księga domowych środków leczniczych” podaje praktyczne porady i proste instrukcje zabiegów, które mogą być naturalnymi alternatywami dla medycyny alopatycznej. Książka ta jest bezcennym przewodnikiem w leczeniu często występujących dolegliwości i przewlekłych problemów. Wykorzystuje do tego strategie dostosowane to potrzeb danej osoby, oparte na typie budowy danego organizmu. Dr Lad wyjaśnia, dlaczego niektóre zakłócenia równowagi często prowadzą do chorób i pokazuje, jak można przywrócić naturalny porządek w organizmie. Z książki tej możesz dowiedzieć się, które tradycyjne ajurwedyjskie środki lecznicze (herbaty, mieszanki ziołowe, olejki bazowe, medytacja i joga) pozwalają uzyskać ulgę w różnych dolegliwościach, takich jak objawy przeziębienia i grypy, bóle głowy, bóle zębów, bóle gardła, wysoki poziom cholesterolu, problemy ze wzrokiem, niepokój i przygnębienie. Dr Lad pokazuje również, jak można stosować dietę i określone techniki ayurvedy w zapobieganiu chorobom w przyszłości i wspomaganiu świadomości ciała i zdrowego życia. VASANT LAD, B.A.M.S., M.A.Sc., urodził się w Indiach. Przez trzy lata był dyrektorem ds. medycznych Szpitala Ayurvedy w Punie (India). Jest on światowej sławy ekspertem w zakresie praktyki i korzyści zdrowotnych medycyny ajurwedyjskiej. Prowadzi wykłady na seminariach i warsztatach razem z Deepakiem Chopra, M.D. i Andrew Weil, M.D. Jest założycielem Instytutu Ayurvedy w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA), którego jest obecnie dyrektorem.
Ukazała się długo zapowiadana książka „Joga ziół. Ziołolecznictwo ajurwedyjskie" autorstwa Frawley’a i Lada, wprowadzająca w tajniki ziołolecznictwa aujrwedyjskiego. Książka zawiera opis i klasyfikację ponad 250 ziół wykorzystywanych w ajurwedzie, wybranych ziół zachodnich oraz najważniejszych ziół orientalnych – zarówno indyjskich, jak i chińskich. Zapraszamy do lektury.
Książka zawiera opis i klasyfikację ponad 250 ziół wykorzystywanych w ajurwedzie, wybranych ziół zachodnich oraz najważniejszych ziół orientalnych – zarówno indyjskich, jak i chińskich. Po raz pierwszy opisano tu często stosowane zioła zachodnie z perspektywy ajurwedyjskiej. Przy charakterystyce ziół uwzględniono nie tylko ich zastosowanie i właściwości lecznicze ale również wpływ na psychikę oraz duchowe aspekty uzdrawiania. „Joga ziół” stanowi bardzo cenny i wyjątkowy wkład w sferę medycyny naturalnej i ziołolecznictwa oraz sprawia, że medycyna ajurwedyjska nabiera praktycznego wymiaru dla ludzi Zachodu. Każdy, kto interesuje się ziołami, powinien starannie przestudiować tę książkę, niezależnie, od tego czy skłania się ku zielarstwu zachodniemu, tradycyjnemu ziołolecznictwu chińskiemu, czy też medycynie ajurwedyjskiej. Publikacja jest owocem współpracy człowieka Wschodu, mającego głęboką wiedzę o Zachodzie oraz człowieka Zachodu, dysponującego ogromną wiedzą na temat Wschodu. Dr Vasant Lad pochodzi z Indii. Zdobył doświadczenie jako lekarz i wykładowca medycyny ajurwedyjskiej, pełniąc funkcję dyrektora medycznego Szpitala Ajurwedyjskiego w Pune w Indiach oraz profesora medycyny klinicznej w Pune University College of Ayurvedic Medicine, gdzie nauczał przez 15 lat. Akademicki i praktyczny dorobek dr. Lada obejmuje także studia medycyny allopatycznej (medycyna zachodnia) oraz chirurgii. Od 1979 roku dr Lad podróżuje po Stanach Zjednoczonych dzieląc się swoją znajomością ajurwedy, wiedzą i umiejętnościami, udziela prywatnych konsultacji oraz prowadzi seminaria i szkolenia. Dr Lad jest autorem wielu artykułów poświęconym ajurwedzie oraz książki „Ayurveda The Science of Self-Healing”. Od 1984 roku pełni funkcję dyrektora The Ayurvedic Institute w Albuquerque, gdzie prowadzi wykłady na trzy-semestralnych studiach ajurwedyjskich. Dr Dawid Frawley (Pandit Vamadeva Shastri) jest jedną z niewielu osób z Zachodu uznawanych w Indiach za nauczyciela Wedy (Vedacharya). Jego szeroka wiedza obejmuje medycynę ajurwedyjską, astrologię wedyjską, jogę, Wedantę oraz Wedy. Jest autorem wielu artykułów i ponad 20 książek, w tym kilkunastu pozycji o ajurwedzie. Pełni funkcję rektora American Institue of Vedic Studies oraz prezesa American Council of Vedic Astrology (ACVA). Jest członkiem redakcji czasopisma „Yoga International”. Dr Frawley został uznany przez „Yoga Journal” za jednego z 25 najbardziej wpływowych nauczycieli jogi we współczesnej Ameryce.