Menu

Markowicz Marcin

Zeszyty ćwiczeń z cyklu „Historia” dla szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura zeszytów odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz powtórkach przed sprawdzianami. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów lekcji, w tym do lekcji powtórzeniowych. Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie dla klasy 8: • kierują uwagę uczniów na najważniejsze zagadnienia omawianych tematów; • kształcą umiejętność krytycznej analizy różnego rodzaju materiałów tekstów źródłowych i historiograficznych, ikonografii, map oraz danych statystycznych przedstawionych w postaci diagramów i tabel; • uczą wyciągania wniosków i pisemnego formułowania własnych opinii; • zapoznają uczniów z różnymi formami poleceń zamkniętych i otwartych. Przejrzysta szata graficzna, różnorodne formy poleceń, interesujące teksty źródłowe oraz ciekawe ilustracje sprawią, że uczniowie chętnie będą korzystali z zeszytu i z łatwością opanują wszystkie umiejętności wyszczególnione w podstawie programowej.
Podręcznik prezentuje kwestie pojmowania obywatelstwa od starożytności do czasów najnowszych. Ukazuje relacje między władzą papieża i cesarza w średniowieczu. Przedstawia funkcjonowanie sejmu Rzeczypospolitej szlacheckiej na tle parlamentów innych krajów nowożytnej Europy. Uczeń pozna też przemiany polityczne zachodzące w XIX stuleciu oraz ich rolę w genezie rewolucji społeczno-politycznych i procesie kształtowania się ruchu anarchistycznego. Będzie mógł przeanalizować antyutopijne utwory literackie Orwella i Huxleya. Najważniejsze zalety naszego podręcznika: ciekawy – starannie dobrane, interesujące materiały źródłowe gwarantują zrozumienie nawet najtrudniejszych zagadnień; nowoczesny i atrakcyjny wizualnie – dzięki profesjonalnie przygotowanym i różnorodnym zdjęciom archiwalnym, mapom oraz infografikom i fotografiom rekonstruktorów można łatwiej wyobrazić sobie opisywane wydarzenia; przystępny – doświadczeni i znający swoich czytelników autorzy przekazują wiedzę prostym językiem. Podręcznik został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.
Mimo tytułu, podręcznik Wojna i wojskowość nie jest skierowany wyłącznie do miłośników militariów. Prezentuje największych wodzów w dziejach świata – takich jak Aleksander Wielki czy Napoleon – oraz historię podbojów, których dokonywali. Przedstawia specyfikę konfliktów religijnych w nowożytnej Europie. Ukazuje w perspektywie historycznej idee wojny sprawiedliwej i niesprawiedliwej, a także koncepcje światowego ładu – od Pax Romana po Pax Americana. W odniesieniu do czasów najnowszych omawia wybrane przepisy prawa międzynarodowego, regulującego kwestię prowadzenia wojen, oraz idee ruchu pacyfistycznego. Najważniejsze zalety naszego podręcznika: ciekawy – starannie dobrane, interesujące materiały źródłowe gwarantują zrozumienie nawet najtrudniejszych zagadnień; nowoczesny i atrakcyjny wizualnie – dzięki profesjonalnie przygotowanym i różnorodnym zdjęciom archiwalnym, mapom oraz infografikom, a także fotografiom rekonstruktorów można łatwiej wyobrazić sobie opisywane wydarzenia; przystępny – doświadczeni i znający swoich czytelników autorzy przekazują wiedzę prostym językiem. Podręcznik został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.
Podręcznik Historia i społeczeństwo. Swojskość i obcość przedstawia narodziny cywilizacji grecko-rzymskiej oraz kontakty Greków i Rzymian z ludami uznawanymi przez nich za barbarzyńskie. Uczeń dowie się także, jak w okresie średniowiecza swoich i obcych postrzegali mieszkańcy Europy, a jak muzułmanie walczący z krzyżowcami. Będzie mógł ocenić jak zjawiska tolerancji i nietolerancji przejawiały się w różnych epokach; krytycznie przeanalizować ideologie nacjonalizmu i rasizmu oraz wpływ tych poglądów na społeczeństwa XIX i XX w.; odnieść się do problemów współczesnych społeczeństw wielokulturowych. Warte uwagi cechy podręczników z cyklu Historia i społeczeństwo dla liceum i technikum: przystępny język wykładu, który ułatwia zrozumienie trudnych zagadnień z różnych dziedzin naszego życia – od zarania dziejów do współczesności; bogaty zestaw map, fotografii, reprodukcji dzieł sztuki i schematów, które rozbudzają zainteresowanie uczniów omawianą tematyką; infografiki, które w atrakcyjny sposób przybliżają wybrane problemy życia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego różnych epok; rozbudowane komentarze do materiałów graficznych, które wprowadzają dodatkowe informacje uzupełniające tekst wykładu; ramki zatytułowane Oceny, dyskusje, spory – przedstawiono w nich kwestie wzbudzające kontrowersje wśród historyków; bloki ćwiczeniowe zamieszczone po każdym rozdziale oraz lekcje powtórzeniowe, które zawierają różnorodne polecenia i materiały do analizy, w tym źródła historyczne oraz współczesne teksty naukowe, popularnonaukowe i publicystyczne. Podręcznik Historia i społeczeństwo. Swojskość i obcość został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.
Zestaw testów egzaminacyjnych z historii – niezastąpiona pomoc dla maturzysty! ? W 100 % zgodny z aktualnym Informatorem maturalnym z historii! ? Testy próbne na poziom podstawowy i na poziom rozszerzony! ? Ponad 300 zadań wszystkich typów, z którymi możesz się spotkać na maturze! ? Szczegółowe wskazówki, jak rozwiązywać wszystkie typy zadań! ? Tematy zadań dobrane tak, aby powtórzyć cały materiał niezbędny do zdania matury!
Podręcznik Historia i społeczeństwo. Kobieta i mężczyzna, rodzina koncentruje się na procesach społecznych. Ukazuje, jak w różnych okresach historycznych wyglądało życie rodzinne oraz jaką wartością dla ówczesnych ludzi była miłość. Uczeń porówna pozycję kobiety, mężczyzny i dziecka w kolejnych epokach, a także w różnych kręgach cywilizacyjnych współczesnego świata. Na tym tle będzie mógł ocenić sytuację swoją i swojej rodziny, a także przeanalizować przemiany obyczajowe, które wpłynęły na kształt dzisiejszych społeczeństw. Warte uwagi cechy podręczników z cyklu Historia i społeczeństwo dla liceum i technikum: przystępny język wykładu, który ułatwia zrozumienie trudnych zagadnień z różnych dziedzin naszego życia – od zarania dziejów do współczesności; bogaty zestaw map, fotografii, reprodukcji dzieł sztuki i schematów, które rozbudzają zainteresowanie uczniów omawianą tematyką; infografiki, które w atrakcyjny sposób przybliżają wybrane problemy życia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego różnych epok; rozbudowane komentarze do materiałów graficznych, które wprowadzają dodatkowe informacje uzupełniające tekst wykładu; ramki zatytułowane Oceny, dyskusje, spory – przedstawiono w nich kwestie wzbudzające kontrowersje wśród historyków; bloki ćwiczeniowe zamieszczone po każdym rozdziale oraz lekcje powtórzeniowe, które zawierają różnorodne polecenia i materiały do analizy, w tym źródła historyczne oraz współczesne teksty naukowe, popularnonaukowe i publicystyczne. Podręcznik Historia i społeczeństwo. Kobieta i mężczyzna, rodzina został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.
Publikacja pozwoli na bezproblemowe zdanie egzaminu z wiedzy o społeczeństwie. Składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym zamieszczono wskazówki, jak rozwiązywać poszczególne typy zadań, z którymi uczeń spotka się na maturze. Drugi rozdział zawiera pięć arkuszy egzaminacyjnych na poziomie podstawowym, trzeci zaś – pięć arkuszy na poziomie rozszerzonym. Zarówno zadania zawarte w arkuszach, jak i same arkusze egzaminacyjne, mają taką samą formę, jak rzeczywiste testy maturalne. Do każdego testu dołączony jest schemat odpowiedzi, który pozwoli na samodzielne sprawdzenie postępów w nauce.