Menu

Stefania Auci

Stefania Auci urodziła się 21 listopada 1974 roku we włoskiej miejscowości Trapani. Po skończeniu liceum, rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Pedagogicznym, gdzie ukończyła kierunek związany z pedagogiką specjalną. Po zakończeniu studiów Stefania Auci rozpoczęła pracę nauczyciela w szkole specjalnej w Palermo. W trakcie pracy z dziećmi wymagającymi zastosowania niekonwencjonalnych metod nauczania, Stefania Auci zaczęła interesować się historią i pogłębiała wiedzę na ten temat.

Stefania Auci– twórczyni powieści historycznych

dorobku literackim Stefanie Auci znalazła się jej pierwsza powieść historyczna „Florence” ,wydana w 2015 roku. Zaskakiwać może to, że dzieło tej włoskiej pisarki zostało przetłumaczone na prawie 25 języków i stało się bardzo popularne nie tylko na kontynencie europejskim, ale również w USA. W dorobku Auci znajdują się także inne poczytne powieści, między innymi "Sycylijskie lwy”.

Wyróżnienia krytyków i czytelników

Powieści historyczne Stefani Auci zostały bardzo pozytywnie ocenione. Nie tylko przez krytyków literackich, ale również czytelników, którzy pasjonują się tym gatunkiem literatury. „La cattiva scuola” jest powieścią, która została nominowana do wielu nagród literackich, m.in. w kategorii debiut roku, a także najpoczytniejsza powieść historyczna XXI wieku. Obecnie Auci przygotowuje się do wydania kolejnej książki.
Jeden z największych włoskich bestsellerów ostatnich lat, nad którego ekranizacją pracuje już Paolo Genovese! „Zima lwów” to kontynuacja niezwykłej sagi rodzinnej opowiadającej o losach bogatego sycylijskiego rodu Florio – od 1868 roku po lata pięćdziesiąte XX wieku. Porywająca historia pełna wzlotów i upadków, w której miłość przeplata się ze zdradą, życzliwość z zawiścią, uczciwość z przebiegłością… A wszystko to na tle intrygujących burzliwych dziejów Włoch. "Rodzina jak z baśni. Fascynujący przekrój publicznej i prywatnej historii i obyczajów” Vanity Fair
Pierwszy tom bestsellerowej sagi rodziny Florio! Rodzina, która rzuciła wyzwanie światu. Rodzina, która zdobyła wszystko. Rodzina, która stała się legendą. Marsala to proste, mało wyrafinowane wino. Tylko wytrwałość, talent i palące pragnienie awansu były w stanie zamienić je w nektar godny królewskiego stołu. Bracia Paolo i Ignazio Florio przybywają do Palermo w 1799 roku. Są obcy i wzbudzają pogardę wśród mieszkańców miasta, jednak wrogość Sycylijczyków jeszcze bardziej motywuje Floriów. Ci niezwykle sprytni, odważni, często bezwzględni mężczyźni wspierani przez wyjątkowe i wytrwałe kobiety szybko wspinają się po drabinie lokalnej hierarchii. Przechodzą drogę od sprzedawców przypraw do „niekoronowanych królów Sycylii”. Życie ich samych i ich rodzin to fascynująca historia sławy, bogactwa, romansów, władzy i mrocznych tajemnic. Tłem dla sagi rodziny Floriów jest najbardziej burzliwy okres w XIX wiecznej Italii. Od powstania przeciwko władzy Burbonów z 1819 roku, po lądowanie Garibaldiego na Sycylii w 1860. Historyczna pasja i drobiazgowość autorki w oddawaniu realiów sprawiają, że książkowe uniwersum jest żywe i pulsujące. „Rodzinna saga w najlepszym wydaniu! Wielkie namiętności, rodzinne spory i niespełnione miłości, a do tego burzliwa historia, która za nic nie chce być słodka jak pachnące cynamonem sycylijskie cannolo. Idealna książka na lato!” Bartek Kieżun „Od walącej się na głowy wiejskiej chaty po pałace i książęce koneksje – oto opowieść o XIX-wiecznym awansie rodziny Florio, z miłością i historią w tle. Znakomita lektura na włoskie, zwłaszcza sycylijskie wakacje” Manuela Gretkowska „Rodzina jak z baśni. Fascynujący przekrój publicznej i prywatnej historii i obyczajów” Vanity Fair „Tak mnie wciągnęła lektura, że spóźniłem się na samolot. Choć siedziałem przed samą bramką, nie mogłem się oderwać od tej powieści. W pewnym sensie to spóźnienie jest moją najlepszą recenzją” Pietrangelo Buttafuoco, Il Fatto Quotidiano